Aasu, Seba başkanı Edu Min’in istifasını istedi | Guwahati Haberleri

OrumA

Member

DIBRUGARH: Tüm Assam Öğrenci Birliği (Aasu), Pazartesi günü Dibrugarh’ta Eyalet X Sınıfı Genel Bilim raporunun iptali üzerine bir protesto düzenledi yönetim kurulu sınavı.
Ayrıca, Fiyaskodan kendilerini sorumlu tutarak Eğitim Bakanı Ranoj Pegu ve Orta Öğretim Kurulu Assam (SEBA) Başkanı Ramesh Chand Jain’in heykellerini yaktılar.
Her ikisinin de istifasını istediler ve kağıt sızıntısı olayıyla ilgili kapsamlı bir soruşturma talep ettiler. Bazı öğrencilere el yazısıyla hazırlanan sahte soru formunun verildiği ve sosyal medyada da yayıldığı yönündeki haberlerin ardından sınav iptal edildi.
Bu, Milli Eğitim Bakanı’nın duyuruyu gece yarısı yaptığı için öğrenciler arasında büyük bir kafa karışıklığına neden oldu. “Eyalet hükümeti, bir öğrencinin hayatındaki en önemli sınavlardan biri olan X sınıfı tahta sınavının dokunulmazlığını uygulamada tamamen başarısız oldu.
Bilimsel gazetenin gece yarısı aniden iptal duyurusu, binlerce öğrenci ve veli arasında taciz ve psikolojik strese yol açtı. Dibrugarh’ın Aasu ilçe başkanı Bulbul Dutta, “Eğitim bakanı olayın sorumluluğunu üstlenmeli ve SEBA başkanıyla birlikte istifa etmelidir” dedi.