9 yaşından küçük Fbd çifti dönüşüm yasası uyarınca rezervasyon yaptırdı | Haberler

KimeroS

Global Mod
Global Mod
GURUGRAM: Faridabad’dan bir çift ve diğer yedi kişi, eyaletin ihtida karşıtı yasası kapsamında tutuklandı.
bu KÖKNAR 22 yaşındaki kadının babasının, kızının bir arkadaşıyla evlendikten sonra Müslüman olmaya zorlandığını iddia eden şikayetinin ardından geldi. Polis kaynaklarına göre, bu dokuz kişi, yasanın bu yılın başlarında yürürlüğe girmesinden bu yana Faridabad’da ilk tutuklananlar oldu.
Kadının babası, kızının erkek arkadaşının bir yıl önce anne babası ve erkek kardeşiyle birlikte eve geldiğini ve evlenme teklif ettiğini iddia etti. “Teklifi reddettim çünkü farklı dinlere mensuptuk. Ancak çocuğun ailesi nikah için izin almaları gerekmediğini söyledi” dedi. “Kızıma böyle bir evliliğin sonuçlarını açıklamaya çalıştım ama o sessiz kaldı.”
Bu yıl 28 Ekim’de baba, kadını çalıştığı bankaya bıraktı. “Arkadaşıyla kaçıp Müslüman olduktan sonra onunla evlendiğini sonradan öğrendim. Onlar da koruma talep ederek mahkemeye başvurmuşlardı. Daha sonra din değiştirmenin yasalara aykırı olduğu konusunda şikayette bulundum” dedi. 8 Kasım’da şikayette bulunmasına rağmen, bir FIR’ın kaydedilmesi yaklaşık bir ay sürdü. “Kızımın nerede olduğu hakkında hiçbir fikrim yok. Telefonu da kapalı” dedi.
Çift ve yakınları FIR’a bildirildi. SGM Nagar Bölüm 12 (1) ve 12 (5) uyarınca polis karakolu Haryana Kanuna Aykırı Din Değiştirmenin Önlenmesine Dair Kanun, 2022. “Çift üç gündür koruma altındaydı. Şu anda saklanıyorlar. Polis sözcüsü, “Şikayeti araştırıyoruz” dedi. alt Singh dedi.