4 yaşındaki erkek çocuk kasabada ilk kez H3N2 vakasını doğruladı | Haberler

KimeroS

Global Mod
Global Mod

GURGAON: Durumlarda yaşanan bir telaşın ortasında H3N2 Bölgede virüs, sağlık Departmanı Cuma günü Gurgaon’daki ilk vakayı bildirdi. Gözetim ekibi 136 örneği test etti ve 15 Mart’ta 7 gündür öksürük, soğuk algınlığı ve ateş öyküsü olan dört yaşındaki bir erkek çocuktan alınan ve H3N2 için pozitif olan bir örnek buldu.
“Şu anda seyahat öyküsü olmayan çocuk asemptomatik. Aile çocuğu izole etti ve aileyi takip ediyoruz. Cuma günü diğer iki aile üyesinden numune aldık ve test için gönderdik. Sivil Hastanede H3N2 hastaları için Sektör 10’da özel bir koğuşumuz var. İlçede gerekli ilaçlar ve tüm imkanlar hazır” dedi. Virender Yadavbaş sağlık görevlisi, Gurgaon.
Ayrıca bölgede yeterince hızlı müdahale ekibi olduğunu, toplam 300 kişinin aktif gözetim için hazır olduğunu söyledi. Semptomları olan herhangi bir hastayı izlemek için talimatları var.
Doktorlara göre grip virüsünün ilk belirtisi genellikle virüse maruz kaldıktan yaklaşık dört ila beş gün sonra başlayan ve 10 ila 15 gün süren yüksek ateştir. Erken evrelerde burun akıntısı, öksürük, kırmızı ve sulu gözler ve yüzde şişlik gelişebilir.
Komplikasyon geliştirme riski daha yüksek olan kişiler arasında 5 yaşın altındaki çocuklar, 65 yaş ve üstü kişiler, hamile kişiler ve astım, diyabet, kalp hastalığı, zayıflamış bağışıklık sistemi ve nörolojik veya nörogelişimsel bozukluklar gibi uzun süreli sağlık sorunları olan kişiler bulunur. . sorunlar.
Doktorlar önlem tavsiyesinde bulundu ve kalabalık yerlerden kaçınmanın, yalnızca gerekliyse seyahat etmenin, iyi el ve solunum hijyeni uygulamanın ve semptomlar iki günden fazla sürerse tıbbi yardım almanın kritik olduğunu söylediler.
Doktor Rajiva Guptaiçin bir danışman dahiliye bölümü CK Birla Hastanesi yetkilisi, “Bölgede şu anda bir H3N2 vaka dalgası var ama bu tür vakaların şiddeti daha az. Yandaş hastalıkları olan bazı kişiler, riskli bölgede oldukları için hastaneye kaldırılır. İnsanlar maske takmalı ve önlem almalı.”