20 yaş altı futbolcu, İtalya maçına hazırlık amacıyla Tbor stadyumunu doldurdu

KimeroS

Global Mod
Global Mod
Daniel Samek (solda) da 2020’de İtalya’ya karşı oynanacak maça aday gösterildi.
| fotoğraf: Michal Turek, MAFRA

Bir yerlinin bile ona mutluluk getirecek doğru ev ortamını Sizde bulacağını biliyoruz. Yerel ikinci lig kulübünün genel yayın yönetmeni Martin Vozbal, amacımızın genç milli takımların bize geri dönmesini sağlamak olduğunu doğruladı.

Birkaç yıl önce yirmi bir yaşında olduğu güneye gitmeyi başardı. Budjovice’ye onu görmeye gidecektim. O zamandan bu yana Lions, kendi evinde oynadığı maçların yarısında bölgesel başkentte oynadı.

Prosedür o zamankine çok benziyordu. Sendikaya ve söz konusu vbru’nun o zamanlar Ale Keek olan antrenörüne yaklaştım. Onu buraya davet ettim, burayı beğendi. Daha sonra çeşitli onay süreçlerinden geçtik ve sonunda işe yaradı. Vozbal, bizim için bunun stadyumun iyileştirilmesine yönelik bir başka adım olduğunu doğruladı.

Şef ofiste değil, ana şef Pavel ustr. Tboe’deki futbol sahası mükemmel ve buradaki oyunun ve sonuçların onun için iyi olacağını biliyorum, dedi Ustr.

Kocası, iki bin kişilik stadyuma mümkün olduğu kadar çok taraftarın gelmesi ve Kvapilka’nın dolu olması için kulübe liderlik eden kişiyle aynı. Kalıcı kart sahipleri ve çocuklar oyuna ücretsiz giriyor, diğerleri 50 kron ödüyor. Giriş ücretine para harcamak istemiyoruz. Bu yüzden bölgedeki kulüplere bilet satıyoruz. Stadı doldurmak istiyoruz. İnsanlar sana yürümeyi öğretti, umarım bunu doğrulayabilirsin, umarım Vozbal.

esk temsili pt’den Tboe’dedir. Kulüp konaklama, yatak ve yemek konusunda yardımcı olur ve ayarlamalar yapar. ve Kvapilka’yı dikenlendirecekler. İtalyanlar Cumartesi günü geldi ve Svpomoča ve Mru stadyumunda hazırlık yapacak.

Milli takım maçının organizasyonu sabit olduğundan hücum oyuncuları buna müdahale edemeyecek. Birliğin başkanı Petr Fousek her gün sahada olacak ve Güney Bölgesi valisi Martin Kuba su kuyusunun bakımını üstlenecek.

Çek Cumhuriyeti’nde Güney Günü yoktur. Yedekler arasında Tbor’dan Alexandr Sojka, Budjovice’den Libor Bastl ve Daniel Hais de vardı. Ancak kadro en azından birinci lige göz atmış oyuncularla dolu. İtalyanlar ise Serie B’den gençler tarafından getiriliyor ve en yüksek meblağı alıyor. Tboe’de en son iki yıl önce 18 yaş altı milli takımı vardı.