2.000 Assam ajanı ileri düzeyde askeri eğitim alıyor | Guwahati Haberleri

OrumA

Member
GUWAHATI: Yakında Assam polisiNew Age komandoları tıpkı ordu komandoları gibi savaşa hazır olacak, ileri askeri eğitimin bir parçası olan hayatta kalma taktikleri, kordon ve arama operasyonları (CASO), silahsız muharebe, saha mühendisliği ve benzerlerini tam olarak yapabilecek.
Cuma günü buradaki Narengi Ordu kampında eğitim programını resmen başlatan GOC Gajraj Kolordusu’ndan Korgeneral Dinesh Singh Rana şunları söyledi: Hint ordusu ve Assam Polisi, her türlü durumla başa çıkabilmeleri ve eyalette barışın geri gelmesine yardımcı olabilmeleri için yeni askerler için müfredatı birlikte hazırladı. Öğrenme modülü hem temel hem de ileri düzey askeri eğitimi içeriyor.”
İlk olarak, 2.000’den fazla yeni askere alınan polis çenesi şu anda Assam ve Meghalaya’daki yedi noktada Hint Ordusunun çeşitli alaylarından eğitmenler tarafından eğitiliyor. Eğitimlerini tamamladıktan sonra, bu çeneliler beş yeni komando taburuna dahil edilecek.
Komandolara AK-47, INSAS tüfeği ve INSAS LMG gibi silahların ve el bombalarının kullanımına yönelik eğitimlerin yanı sıra siber suç farkındalığı, muharebe aşılama, baskınlar, haberleşme teçhizatı kullanımı, harita okuma konularında da eğitimler verilecek.
Assam’ın şu anda Mandakata’da yalnızca bir polis komando taburu var ve komandolar Haryana’daki Manesar’da NSG ve Pencap Polisi tarafından eğitildi.
GOC, Assam Polisi tarafından titiz bir seçim süreciyle seçilen yeni askerlerin eğitiminin yedi yerde gerçekleşeceğini söyledi: Assam’da Thakurbari, Gerua, Narengi, Darranga ve Misamari ve Meghalaya’da Shillong ve Umroi. Thakurbari’de sadece kadın komandolar (288) eğitilecek.
Korgeneral Rana ayrıca, Hindistan ordusu ve Assam polisinin 1990’lardan beri eyaletteki isyanla ortaklaşa savaştığını söyledi.
“1990-91’de Bajrang Operasyonu’nun ve 1991’de Rhino Operasyonu’nun başlatıldığı sıradaki durum bugünden çok farklıydı. Ortak operasyonlar, devletin normale dönmesinde büyük rol oynadı” dedi.
Ahom Generalinin yiğitliğini hatırlamak Lachit Barphukan ve tüm Ahom ordusu DGP Bhaskar Jyoti Mahanta, yeni askerleri hem devlete hem de ülkeye hizmet etmek için eğitim yoluyla hazırlanmaya çağırdı.