10 Kamrup-m, Dibrugarh Devlet Okulundaki Laboratuvarlar Yenilikçi Düşünceyi Teşvik Ediyor | Guwahati Haberleri

OrumA

Member

GUWAHATI: Assam Eğitim Departmanı, ABD’deki 10 devlet okulunda Atal Tinkering Labs (ATL’ler) açacak Kamrup (Metro) ve Dibrugarh okul çocuklarında yenilikçi düşünceyi teşvik etmek için.
Merkez, “Hindistan’da bir milyon çocuğu neoterik yenilikçiler olarak yetiştirme” vizyonuyla ATL’leri başlattı. Bu programın amacı, genç beyinlerde merak, yaratıcılık ve hayal gücünü teşvik etmektir.
Aynı zamanda Milli Eğitim Bakanı Ranoj Pegu Pazartesi günü eyaletin dört bir yanından en iyi hükümet öğrencilerinin ilk grubunun bu ayın sonunda bir sergi ziyareti için IIT Guwahati’ye getirileceğini ve burada önde gelen teknoloji enstitüsünde öğretim, tesisler ve araştırmayı deneyimlemek için iki gün boyunca kamp yapacaklarını söyledi.
Pegu, zanaat laboratuvarlarının yenilikçi özellikleriyle öne çıkacağını ve öğrencilerin yenilikçi ürünler ve uygulamalar geliştirmek için fikir edinebileceklerini umuyordu. Genç beyinlerde merakı, yaratıcılığı ve hayal gücünü geliştirmek ve tasarım zihniyeti, hesaplamalı düşünme, uyarlanabilir öğrenme, fiziksel bilgi işlem, hızlı hesaplamalar ve ölçümler gibi becerileri aşılamak amacıyla, Sumangal VakfıDelhi merkezli bir STK, her biri Dibrugarh ve Kamrup’ta (Metro) olmak üzere 10 devlet okulunda 10 zanaat laboratuvarı kurmak için bağışçı kuruluşlardan fon topladı.
arasında bir Mutabakat Zaptı imzalandı. Samagra ShikshaAssam ve Sumangal Vakfı, Delhi, Pazartesi günü burada, katılımla Pegu ve Samagra Shiksha, Assam, Om Prakash Misyon Direktörü.
Sumangal Vakfı’nın gözetiminde zanaat laboratuvarları, iki yıl süreyle öğretmen ve öğrencilere yönelik eğitim programını uygulayacak ve işler hale getirecek.
“Zanaat laboratuvarları kurmanın tek amacı, genç beyinlerin yenilikçilik becerilerini öğrenmeleri, uygulamalı etkinliklerle fikir geliştirmeleri, esnek bir ortamda çalışıp öğrenmeleri için uygun çalışma alanları oluşturmaktır. Assam’dan Samagra Shiksha İcra Direktörü Sanjoy Dutta, proje ayrıca gençleri yaratıcılık, yenilikçilik, eleştirel düşünme, tasarım odaklı düşünme, sosyal ve kültürler arası işbirliği konularında 21. yüzyıl becerileri ile güçlendirmeyi amaçlıyor.