THC emdirilmiş sakızlar satıp iki genci sarhoş ettiler

Bir dizi baskının ardından Kaleler ve Kalegibi tatlılar satan uyuşturucu suç örgütüne üye oldukları gerekçesiyle üç kişi tutuklandı. THC ile aşılanmış çiğnenebilir sakızlaresrarın ana bileşeni. Soruşturmalar daha sonra başladı iki genç hastaneye kaldırılacak Eylül ayında zehirlenme nedeniyle.

Polis kaynakları, ele geçirilen malların (THC kanabinoid içeren çiğnenebilir sakızlar) değerinin 1.000’in biraz üzerinde olduğunu doğruladı. 60 milyon peso uygulamalar ve internet siteleri aracılığıyla pazarlanmıştır.

Tutuklamalar, Federal Polisin Tehlikeli İlaçlar Denetleme Dairesi’ne (PFA) bağlı Kimyasal Öncüler ve Yeni Çıkan İlaçlar Bölümü üyeleri tarafından gerçekleştirildi.

Eylülde, İki genç sarhoş oldu Balvanera’daki bir apartman dairesinde bunlardan bir şişe içtikten sonra çiğnenebilir narkoşekerler internetten satın aldıklarını ve bu yüzden Palermo’daki Clínica de la Trinidad’a nakledilmeleri gerektiğini söyledi. ciddi nefes alma zorlukları.

Her bir narkogomit (marka meşaleLos Angeles, California’da üretilmiştir), ambalajın üzerindeki etikete göre şunları içerir: 175 miligram THC.

Sarhoş gençlerin şikayeti üzerine, Alicia Vence başkanlığındaki Morón Federal Mahkemesi 3 ve o bölgenin Federal Savcılığı 1 başkanı Sebastián Basso soruşturmaya müdahale etti.

Soruşturmanın ilk sonuçlarında, adresi Ciudadela olan tağşişli şeker satıcılarından birinin kimliğinin belirlendiği ortaya çıktı.

Bu baskında ajanlar, onu narkotik malzemenin satışıyla ve kendisine şeker sağlayan iki kişiyle, banliyölerin batı bölgesindeki Castelar’da bulunan bir evi kullanan bir çiftle ilişkilendiren unsurlar buldu. depo olarak.

Son birkaç saatte 3 kişi tutuklanırken, önemli miktarda THC emdirilmiş sakızlar, araçlar, nakit para (peso ve dolar), şekerin pazarlanmasına ilişkin belgeler ve çeşitli banknotlar ele geçirildi.

Bu olayda tutuklanan üç kişiden baskınlardan birinde dördüncü bir kişi (başka bir kadın) tutuklandı. Uyuşturucu satmaktan yakalama kararı vardı.

Vakayla bağlantılı kaynaklar, THC sakızlarının siparişle ithal ediliyor Amerika Birleşik Devletleri’nden geliyor ve ardından WhatsApp, Telegram ve Facebook aracılığıyla taksitlerle yeniden satılıyor. Katkılı şeker, esrarın suç olmaktan çıktığı bazı Kuzey Amerika eyaletlerinde yasaldır.

Her biri 30 yaşın altında olan üç tutuklunun sabıka kaydı yoktu ve bu Perşembe günü öğleden sonra savcı Basso tarafından soruşturulacak, savcı da onları “uyuşturucu kaçakçılığı” suçuyla suçlayacak.

Télam’dan gelen bilgilerle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir