Tehdit ve hukuka aykırı olarak özgürlüğünden yoksun bırakma durumunda cezaevine dönmesi talebini reddettiler

Moreno-General Rodriguez’in 2. Teminat Hakimi Müzisyen L-Gante’yi tekrar tutuklamayı reddettiTehdit ve yasa dışı olarak özgürlükten yoksun bırakmakla suçlandığı davada.

Yargıç Gabriel Castro’nun, şarkıcının gerçek adı olan Elián Ángel Valenzuela’ya fayda sağlayan kararı, bu Cuma günü, Mercedes Temyiz ve Teminat Mahkemesi’nin, özgürlüğüne fayda sağlayan kararı iptal etmesinden sonra biliniyordu.

Ayrıca bu sabah yapılan şikayette L-Gante’nin derhal yakalanması talep edilmişti. Talep, müzisyenin şikayetiyle bu ceza davasını başlatan komşusu Darío Gastón Torres’i yaralı olarak temsil eden avukatlar Leonardo Sigal ve Pablo Becerra tarafından sunuldu.

8 Eylül’de L-Gante, Yargıç Castro’nun önleyici gözaltının durdurulması emrini vermesinin ardından 6 Haziran’dan beri tutulduğu Quilmes Departmanı Soruşturma Heyeti’nin (DDI) zindanlarından serbest bırakıldı. Gözaltına alındığı andan tahliyesine kadar 94 gün geçti.

Yargıç, cumbia 420 şarkıcısının geçtiğimiz Mayıs ayında General Rodríguez’de gerçekleştirdiği iddia edilen yasadışı özgürlükten yoksun bırakma olayına ilişkin dört yeni görgü tanığının ifadesini dikkate aldı; bu, dosyada bulunan delillerin “yeniden değerlendirilmesine” ve serbest bırakılmasına neden oldu. “Olumlu düşünmek.”

L-Ghent’e karşı şikayet

L-Gante’nin tutuklanmasına yol açan şikayet, Valenzuela’nın ailesinin komşusu olan ve banliyölerin batısındaki General Rodríguez’in Bicentenario mahallesinde ikamet eden Torres tarafından 27 Mayıs’ta yapıldı.

L-Ghent, serbest bırakıldıktan sonra. Fotoğraf: TV Yakalama

O günün sabahı, o kasabada bulunan “Río” dans kulübünün çıkışında, L-Gante’nin bağlı olduğu arkadaş ve müzisyen grubu olan “La Mafilia”nın birkaç genç üyesiyle bir olay yaşandı. aittir.

Torres’in ifadesine göre, evine gitmek üzere bowling salonundan çıktığında Valenzuela’dan telefonla tehditler almaya başladı ve ardından La Mafilia üyeleri evine giderek kendisine ve ailesine fiziksel saldırıda bulundu.

Daha sonra her zaman onun şikayetine uygun olarak Valenzuela’nın kullandığı beyaz bir BMW geçti, camı indirdi, ona silah doğrulttu ve onu arabaya bindirmeye zorladı.

Birkaç metre sonra L-Gante’nin arkadaşlarıyla ilk tartışmaya katılan, müzisyenin komşusu olan genç kadın Rosa Catalina Passi’nin de yolu kesilerek aynı araca bindirildi.

Daha sonra ve her zaman şikayete göre “La Mafilia”nın bazı üyeleri polis tarafından gözaltına alındı ​​ve L-Gante cep telefonunun olduğu yere döndü, camı indirdi ve ajanlara şunları söyledi: “Çocuklardan kurtulun yoksa ben gideceğim. Bunu öldür.” “, BMW’sinin içinde tutulan kurbana atıfta bulunarak.

Sunulan şikayette, davacı Torres’in, L-Gante’ye arkadaşlarının Polis tarafından serbest bırakıldığına ve kendisinin de mağdurları serbest bıraktığına dair güvence veren bir çağrı alana kadar 23 dakika boyunca tutuklu kaldığı görülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir