Şüphelilerden birinin yasa dışı geçiş yoluyla Bolivya’ya kaçtığına inanıyorlar

Suç araştırmacıları Ivana Garcilazo 30 Eylül’de Rosario klasiğinin ardından taşlanarak öldürülen Rosario Central hayranı (32) şöyle düşünüyor: şüphelilerden biri Bolivya’ya kaçtıdavadaki diğer tutuklu ise bu Çarşamba günü iki yıl süreyle tedbir amaçlı tutuklulukla suçlandı.

Geçen hafta polise teslim olan Ariel Cabrera, Rosario kentindeki Ceza Haberi Merkezi’nde kadının işlediği suçtan dolayı resmen suçlanırken, bir diğer şüphelinin kimliği şöyle: Damian ReinfestuelDavadaki savcının, gizli bir sınır geçişinden Bolivya’ya kaçtığına inandığı kimya profesörü.

Ayrıca adli kaynaklara göre henüz kimliği belirlenemeyen Rosario Central kulübü taraftarının ölümünde üçüncü bir kişinin de parmağı var. Telam.

Savcı Gastón Ávila, Rosario’daki Social Lux kulübünün alt bölümlerinin koordinatörü Cabrera’yı resmi olarak ortak yazar olarak suçladı. bir spor müsabakası çerçevesinde işlendiği için ağırlaştırılmış cinayetCumhuriyet Savcılığı’nın (MPA) sözcüleri ayrıntılı olarak anlattı.

Kurban Ivana Garcilazo, Newell’s Old Boys sahası yakınındaki Montevideo ve Ovidio Lagos’ta motosikletini sürerken üç kişinin taşlı saldırısına uğradı.

Savcı, kadının saldırıya uğradığı sırada Rosario Central stadyumundaki maça katılmak üzere erkek arkadaşıyla birlikte döndüğünü söyledi.

Taşlanarak öldürülen Rosario Central taraftarı Ivana Garcilazo’nun akrabaları adalet istiyor. Fotoğraf Juan José García

İddiaya göre Cabrera, Reinfestuel ve kimliği belirlenemeyen bir kişi, Catamarca ve Iriondo’da yaşayan ortak arkadaşlarının evinde maçı televizyondan izledi.

“Üçü, maçı izledikleri yerden Newell’in sahasına (taraftar oldukları bir kulüp) kadar 25 blok yürüdüler ve Central kıyafetleri giyen insanları gördüklerinde üçü de Taşları alıp hareket eden insanlara fırlattılar“, diye açıkladı Ávila, iddialı duruşmanın sonunda.

Bu nedenle soruşturmada toplanan deliller, Savcıya göre “üçü de suçlu” Garcilazo suçu.

Öldürülen Rosario Central taraftarının akrabaları bu Çarşamba günü mahkemeye çıktı. Fotoğraf Juan José García

Şu ana kadar gözaltına alınan tek kişi, geçtiğimiz hafta baskın yapılan evinden olumsuz sonuçlarla çıktıktan sonra polise teslim olan Cabrera.

Savcının açıkladığı gibi, suçtan sonra Reinfestuel cep telefonuyla “tek bir arama yaptı” ve “Cabrera’ya” gitti.

Ayrıca müfettişlerin talep ettiği telefon antenleriyle ilgili rapor, ikilinin “tüm öğleden sonra birlikte olduklarını”, Montevideo ve Ovidio Lagos’taki olaydan sonra ayrıldıklarını ve gece Reinfestuel’in bulunduğu Pérez kasabasında tekrar buluştuklarını gösterdi. yaşadı.

Video

Bunlar, Central-Newell klasiğinin ardından Ivana Garcilazo’yu (32) kiremit parçalarıyla öldürmekten aranan iki öğretmen.

Ayrıca soruşturmada ele geçirilen güvenlik kameralarında “Cabrera’nın Newell’in üyelik kaydındaki fotoğrafı videolarda görünen kişiye çok benziyordu” denildi.

Kimliği gizli kalan bir kişi de videolardaki ikiliyi tanıyarak Cabrera’nın kimliğini ve kendisini savcılığa sunan ortağının kimliğini tespit etti.

Sonunda Cabrera taşları attıktan sonra, dövülen kadına yardım etmek isteyen Garcilazo’nun erkek arkadaşıyla kavga etti ve Kendini motosiklet diliyle savundumücadeleden sonra sanığın elinde kaldı.

Birkaç dakika sonra bir videoda Cabrera’nın aynı bölgedeki bir ağacın yanındaki lingayı “attığı” görülüyor.

Video

Ivana Garcilazo (32), bir süre sonra eve döndüğünde Newell’in sempatizanları tarafından taşlanarak öldürülecekti.

Delillerin sunulmasının ardından duruşma hakimi Eugenio Malaponte suçlamayı kabul etti ve karar verdi. Sanığa iki yıl süreyle tedbir amaçlı tutukluluk.

Savcı aynı zamanda duruşma sonrasında, kaçak Reinfestuel’in “Salvador Mazza üzerinden Bolivya’ya geçmiş olmasının oldukça muhtemel olduğunu” söyledi.

Savcı, ülkeden ayrılışına ilişkin herhangi bir göçmenlik kaydı bulunmamasına rağmen, gizli tutmayı tercih ettiği bilgilere dayanarak “bunu doğrulayacak ciddi unsurların bulunduğunu” açıkladı.

Ülkeden çıkış “10 gün önce” yasadışı bir şekilde, gizli bir geçiş yoluyla gerçekleşmiş olacaktı. “Bolivyalı yetkilileri uyarıyoruz ve bu şahsın yakalanması için uluslararası işbirliği yapmalarını istiyoruz”dedi savcı.

Cinayet zanlısının kimya öğretmeni olduğu ve vekil olarak görev yaptığı ortaokula olaydan sonra önce sağlık sorunlarını, sonra da sağlık sorunlarını gerekçe göstererek gelmediği öğrenildi. beklenmedik bir yurt dışı gezisiOlayla ilgili kaynaklara göre.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir