soygunu simüle etmek isteyen bir kadın cinayetinin itirafı

Yüzünden vurulan partneriyle birlikte hastaneye gelen 67 yaşındaki adam Lomas de zamora Lanús’taki bir saldırı sırasında vurulduğunu bildirmişti. kadın cinayetinden tutuklandı daha sonra bozuldu ve bir tartışmanın ardından onu öldürdüğünü ve silahı attığını itiraf etti.

“Sana gerçeği söylemek istiyorum. Roxana ile tartışıyorduk ve onu başından vurup silahı attım.“Polis kayıtlarına göre bu ifade, adamın dün gece tanıklar ve polis personeli önünde kendisini suçlarken ve kadın cinayeti suçundan gözaltına alınırken söylediği ifadeydi.” Carina Roxana Ferreyra (43).

Duruşma, sanık Ismael Antonio Rodríguez’in (67) dün 5. polis karakoluna gelmesiyle başladı. Lanús’tan, açık mavi Ford F-100 kamyonunu banliyölerin güneyindeki Villa Diamante kasabasındaki Pasaje Gaita ve Pellegrini caddelerinin kesişme noktasından geçerken bir saldırıya maruz kaldığını bildirmek için geldi.

Rodríguez, ortağı Ferreyra’nın yanında olduğunu, iki suçlunun onu zorla durdurduğunu, içlerinden birinin pencereden vücudunun yarısına girince kadınla boğuşmaya başladığını ve kadını ateşli silahla vurduğunu anlattı.

Şikayetçi, oradan kadını aracıyla Ingeniero Budge’daki Allende hastanesine götürdüğünü, burada Ferreyra’nın suratına bir kurşunla ölü olarak geldiğini söyledi.

Bir soygun sırasında gerçekleşen cinayet gibi görünen olayın nedeni, Lanús’un Fonksiyonel Talimat Birimi (UFI) 7’den görevli savcı Silvia Bussano tarafından soruşturulmaya başlandı ve o da hemen Grubun dedektiflerini göreve başlattı. Olayı yeniden kurgulamak ve suçun failleri hakkında bazı görüntü ve ipuçları bulmak için tanıkların ve güvenlik kameralarının yerini tespit etmek amacıyla GTO) bölümünden yararlanılıyor.

Polis sözcüleri Télam’e, dün gece saat 23.00 civarında, Rodríguez’in olaylarla ilgili anlatımındaki “tutarsızlıklar” göz önüne alındığında, adamın müfettişlerin önünde kendiliğinden bozulduğunu ve bir tanığın önünde bunu itiraf eden ifadeleri söylediğini bildirdi. saldırı hakkında yalan söylemişti ve onu bir tartışma sırasında öldürmüştü.

Rodríguez hemen tutuklandı ve olay bir kadın cinayeti olduğu için savcı Bussano tüm davayı UFI 8’in Lanús Aile ve Toplumsal Cinsiyet Şiddeti Uzmanı’ndan meslektaşı Mariela Verónica Montero’ya devretti.

Télam’dan gelen bilgilerle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir