Şehir Polisindeki terfiler en az bir kadın tarafından onaylanmalıdır

İçindeki promosyonlar Şehir Polisi Bu pazar günü açıklanan tedbire göre artık en az bir kadının onayını almaları gerekiyor.

Bunun nedeni, farklı kademelere terfi için Yeterlilik Kurullarında kadınların da yer almasına karar vermeleridir.

Resmi olarak bildirildiği üzere bu, “Buenos Aires polis kariyerinde eşit fırsatları garanti etmeye çalışıyor“.

288/23 sayılı Kararname Şehir Hükümeti başkanı tarafından imzalandı, Horacio Rodriguez Larretave Haber ve Güvenlik Bakanı, Gustavo Coria.

Bu bağlamda, “katılımı ve toplumsal cinsiyet eşitliğini garanti altına almak” amacıyla “ilk kez Şehir Polisi Yeterlilik Kurullarına toplumsal cinsiyet politikalarını dahil ettiğini” vurguladılar.

“Bu kararnameyle birlikte Yeterlik Kurullarının, etkin hizmet veren ve ilgili kadroya mensup en az bir kadının başkanlığında entegre edilmesi gerekiyor.”

Ayrıca, “Bu Kurullardan herhangi birinde görev alacak yeterliliğe sahip kadın bulunmaması halinde, Kadınların katılımı sağlanacak İl Emniyet Müdür Yardımcısı olarak görev yapan kişinin kadın olması haricinde, Haber ve Güvenlik Bakanlığı ile Kamu Güvenliği Yüksek Enstitüsü temsilcilerinin atanması ile.”

Kesintisiz olarak çalışan ve İl Emniyet Müdürlüğü’nden devamlılıklarının veya ihraçlarının tespiti amacıyla dikkate alınması gereken tüm personelin kalifikasyonunu sağlayan Daimi Yeterlilik Kurulu’nda, “Bir kadının diğer “Üstün” formasyonla birlikte “oluşumun parçası olduğu” belirlendi. Sahipler olarak etkili hizmet veren memur.”

İdare, Haber ve Güvenlik Operasyonel Destek Sekreteri, Genoveva Ferreroşunları kaydetti: “Bu tarihi ilerleme, Kadın polislerle üstlendiğimiz bağlılıkEşitlik ve katılımla belirlenen profesyonel bir yolu garanti etmek istediğimiz kişiler.

“Komşularımızın güvenliğine yönelik çabaları ve günlük bağlılıkları bizi gurur ve hayranlıkla dolduruyor. Biz de onların tüm çalışmalarına hak ettikleri özen önlemleriyle karşılık vereceğiz” dedi.

Resmi bilgilere göre, “Bu kararname, Şehir Anayasası ve özellikle de Şehir Polisinin cinsiyetlerin katı bir temsilini sürdürdüğünü belirleyen, herhangi bir sınırlama olmaksızın dahil edilmeyi, katılımı ve terfiyi destekleyen 5.688 Sayılı Kanun çerçevesinde çerçevelenmiştir. sürüş pozisyonlarına etkili erişim için ve ayrıca her düzeyde ve alanda cinsiyet, cinsel yönelim veya cinsiyet kimliğine saygı gösterilmesi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir