Şehir Polisi, bıçak ve makasla silahlanmış bir adamı bastırmak için ilk kez şok tabancası kullandı

Şehir Polisi bu perşembe gecesi bildirdi şok tabancası kullanarak ilk kez bir adamı bastırmayı başardı. Saldırgan, Palermo semtindeki bir pizzacıdaydı ve müşterileri bıçakla tehdit etti.

O anlar, ajanların kendileri tarafından çekilen bir filme kaydedildi. Orada silahı kullanmadan önce şunu görebilir ve duyabilirsiniz: saldırgan defalarca uyarıldı davranışını durdurmasını sağlamak amacıyla “taser” kelimesini bağırarak.

Olay, saat 22.55’te, Scalabrini Ortiz ve Santa Fe’deki bir pizzacıda şiddet içeren davranışlarda bulunan bir kişinin ihbarı üzerine 911’e yapılan çağrıların ardından meydana geldi. Ajanlar geldiğinde, şüpheli, kendisine zarar vermekle tehdit ederek makas kullanarak şiddet kullanarak işletmeyi terk etti.

TASÖRLER HAYAT KURTARIR VE KOMŞULARA DAHA FAZLA GÜVENLİK SAĞLAR

@PoliciaCiudadBA Taser kullanımı sayesinde hem başkalarının hem de kendisinin hayatını bıçakla riske atan bir kişiyi küçülttü. Bu araç olmasaydı kesinlikle ciddi bir olaydan pişmanlık duyardık. pic.twitter.com/DwQJRF6Hej

— Gustavo Coria (@gustavocoriaok) 13 Ekim 2023

Polis personelinin şok tabancası kullanılması yönündeki uyarılarına rağmen adam davranışından vazgeçmedi. Taburcu edildikten sonra kişi hareketsiz hale getirildi ve protokolde belirtildiği gibi AYNI yardım istendi.

Olay yerinde şahsın elinde faça, bıçak, makas ve borunun da aralarında bulunduğu çeşitli silahlar ele geçirildi.

Kişinin hırsızlık, yaralanma, ağır hasar ve zorlayıcı tehditlerden sabıka kaydının bulunması. Sanığın silahla Zorlayıcı Tehdit suçundan tutuklanmasını emreden Dr. Alberto Schlegel başkanlığındaki 01 No’lu Ulusal Ceza Mahkemesi ile istişarelerde bulunuldu.

Şehrin Haber ve Güvenlik Bakanı Gustavo Coria, Taser kullanımı sayesinde adamın hayatını koruyabilen polis memurunun profesyonelliğini ve eğitimini övdü. Coria, komşuların güvenliğini güçlendirmek için 30 yeni şok tabancası satın aldığını duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir