Savcı “Kasap”a inanmadı ve İspanyol iş adamının işlediği suçtan dolayı müebbet hapis cezasına çarptırılmasını istedi

“El Carnicero” lakaplı Pedro Ramón Fernández Torres (57), Pazartesi günü, İspanyol iş adamı Roberto Fernández Montes’in 2017 yılında Caballito’da meydana gelen suçu nedeniyle aleyhindeki davada ilk kez konuşmaya karar verdi. Doğduğu ülke olan Paraguay’da beş yıl hapis yatmış bir kaçak, kurbanın eski damadı Santiago Corona tarafından aldatıldığını ve asıl fikrinin soygun yapmak olduğunu söyledi. Ve sonunda Corona kayınpederini arkadan öldürdü ve “tehdit edildi” ve cesedi saklamasına yardım etmek zorunda kaldı.

Savcı Juan Manuel Fernández Buzzi “El Carnicero”yla ilgili bunların hiçbirine inanmadı ve bu Çarşamba günü tartışmalar sırasında ömür boyu hapis cezasına çarptırılmasını istedi. Bu durumda Corona zaten en yüksek cezayı Aralık 2017’de almıştı.

Federal Başkentin 5. Sözlü Ceza Mahkemesi (TOC) önündeki savunmasında, duruşma savcısı, Fernández Torres’i “ihanetle ağırlaştırılmış bir cinayetin” ortak yazarı olarak tanımladı ve cinayetten iki gün önce suça katıldığını inkar ettiğinin güvencesini verdi. “Usul durumunu iyileştirmek amacıyla” “yalan söyledi” ve onu yalnızca “soygun” nedeniyle mahkum ettiklerini.

Yargıçlar Cintia Oberlander, Alejandro Nocetti ve Juan Manuel Grangeat huzurunda savcı, “21 Ocak 2017’de 12:10 ile 13:31 arasında” hem Paraguaylı sanığın hem de eski damadının Fernández Montes’i öldürdüğünün kanıtlandığı kanaatindeydi. Aranguren 36 numaralı dairesinde “önceden kararlaştırılan suç planının” bir parçası olarak.

Fernández Buzzi, savunması sırasında, sanıkların çalışmadığına inandığı ve binanın kameralarından alınan videolara büyük değer verdi. araştırmanın anahtarı çünkü ikisi kaldı Çarşaflara sarılmış cesetle giriş çıkışlar kaydedildi ve kanlı bir dolgunun içinde garaja taşıyarak kurbanın arabasının bagajına koydu.

“El Carnicero”nun, olayın “soygun olacağını” ve kendisini arkadan öldürüp bıçaklayacaklarını söylediği Corona tarafından “aldatıldığını” ve “tehdit edildiğini” itiraf etmesi hakkında Savcı, mağdurun kendisini kilitli bıraktığı küçük bir odada tuttuğunu söyledi. “Bu geç, fırsatçı ve kısmen yanlış bir versiyondur”.

Pedro Fernandez Torres, neredeyse beş yıl boyunca Arjantin Haber Bakanlığı’ndan kaçak olarak yaşadıktan sonra geçen yıl Paraguay’da tutuklandı.

“Bu bir itiraf değil, açıkça kendini daha iyi bir duruma sokmak için yapılan bir savunma”ekledi.

“Corona kendisini tehdit ettiği için cesedi kaldırmasına yardım ettiğini, kızlarının hangi okula gittiğini bildiklerini ve kendisinin de korktuğunu söyledi. Ancak görebildiğimiz videoda ne gergin, ne de korkmuş görünüyor. Kamu Bakanlığı temsilcisi, Corona’nın gösterdiği ilgi ve gerilimin aynısıyla görülüyor” dedi.

Tartışmanın başka bir bölümünde Fernández Buzzi, sanığın söylediği gibi bunun da yalan olduğunu, orijinal fikrin sadece bir soygun olduğunu düşündü ve sanığın aslında bunu bildiğini ileri sürdü. “Plan Fernández Torres’i öldürmekti”Çünkü binanın kameralarının çalışmadığını düşünmelerine rağmen yüzlerini gizleme tedbirini almamışlardı.

Savcı, “Ne Corona ne de o yüzlerini kapattı çünkü kameraların kendilerini yakalayamayacağına ve kurbanın önemli olmadığına, çünkü öleceğine inanıyorlardı” dedi.

“Kameralar düşündükleri gibi çalışmasaydı, muhtemelen bu suç çözülmeyecekti Yoksa bunu açıklığa kavuşturmak çok zor olurdu” diyen suçlayıcı, bir kez daha kameraların davadaki temel delil olduğunu belirtti.

Ayrıca, sanığın söylediği gibi, Fernández Montes’in bıçaklanarak öldürüldüğüne dair rivayetin doğruluğunu da reddetti ve otopsiyi yapan adli tıp doktorunun duruşmada kurbandan geriye kalan az sayıda ve kömürleşmiş kalıntılarda bulunduğunu açıkladığını açıkladı. hiçbir “delici yara” kaydedilmediğini ve tamamlayıcı çalışmalara dayanarak, iş adamının ölüm nedeni hakkındaki ana hipotezin “mekanik boğulma” olduğu belirtildi.

Buna karşılık savcı, cinayeti maddi olarak kimin işlediğine bakılmaksızın hem Corona hem de Fernández Torres’in “gerçeği ortak kontrol ettiğini” söyledi.

Fernández Buzzi, “Bu iki kişinin katıldığı ve her birinin bir rolü olduğu bir plan vardı” diyerek her ikisinin de ortak yazar olarak görülmesi gerektiğini açıkladı.

“Birinin veya diğerinin cinayeti elle işleyip işlemediğine bakılmaksızın, her ikisi de ortak yazardır, çünkü her ikisi de eylemin gerçekleştirilmesinden önce, sırasında ve sonrasında koordineli bir şekilde ve işlevsel bir görev dağılımı ile müdahalede bulunmuştur.”

Suç sınıflandırmasına değinirken, bu olayda “maktulün çaresiz durumundan” yararlanarak “gizleme ve takip” ile hareket ederek “güvenli bir şekilde öldürdüklerini” dikkate alarak bunun “ihanetle ağırlaşmış bir cinayet” olduğunu savundu. ” “ve” hain bir tavırla.”

Ayrıca iki sanığın “bir nedeni” olduğuna değinen Erdoğan, kayınpederinin şirketinde yarattığı dolandırıcılık nedeniyle “Corona’nın Fernández Montes’i öldürme motivasyonu olduğunu ve oldukça çelişkili bir ilişki olduğunu” açıkladı. Fernández Torres ise duruşmada kendisinin de kabul ettiği gibi bunun “ekonomik” olduğunu, çünkü “krediye ihtiyacı olduğunu ve bu nedenle plana katıldığını” söyledi.

“El Carnicero”nun savunması, İspanyol iş adamının işlediği suçtan beraatını talep etti

Daha sonra sanığın resmi savunucuları Sofia Lanzilotta ve Ramiro Dillon şunları iddia etti: Cinayetten dolayı Fernández Torres’in “beraatını” talep ettiler ve ikincil olarak, savcının kendisini bu konuda suçlamamasına rağmen, yalnızca soygun suçundan hüküm giydiğini.

Lanzilotta, “21 Ocak 2017’de Aranguren 36’da meydana gelen tek gerçek onun aracılığıyla bildiklerimizdir. Suçlandığı cinayetten onun sorumlu olmadığını biliyoruz” dedi.

“Daha önce koordine edilen ve ayarlanan olay bir soygundu. Savcının bahsettiği itiraf Pedro’nun bir soyguna karıştığı yönünde. Pedro Eldivensiz ve silahsız girdi çünkü kimseyi öldürmeyecektim. Savunma oyuncusu, “Corona onu korkunç planı için aldattı ve manipüle etti” dedi.

Buna karşılık Dillon, Fernández Torres’in “bir soyguna giriştiğini ve sonunda işlemediği bir suçu örtbas etmeye zorlandığını” sözlerine ekledi ve savcının talep ettiği azami cezayı “bir kişiyi 57 yıl hapis cezasına çarptırmak” şeklinde sorguladı. ömür boyu hapis cezası, onu ölüme mahkum etmektir.

Savunmaların sonunda duruşmayı sonlandıran mahkeme başkanı Hakim Oberlander, sanığın son sözlerinin ve kararın okunacağı tarihin önümüzdeki günlerde taraflara bildirileceğini bildirdi. nihai cümlenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir