Santa Teresita’daki suçtan dolayı bir başka tutukluyu karmaşık hale getiren yeni versiyon

Suçu Tomás Valentín Tello (18) yeni bir tutuklu eklendi. Şimdi, yılın ilk günü saat 7:10’da bir gencin vahşice öldürülmesine bir dereceye kadar katılmakla suçlanan 10 kişi var. Kutsal Teresita.

“Tomi’nin” ailesi ona son kez veda ederken, savcılık yeni baskınlar talep ederek tutuklanması talimatını verdi. Diego Alberto Cejas (29).

Yakalanmasıyla birlikte soruşturmaya konu olan davada yeni bir çapraz suçlama senaryosu açıldı.Cinayetin iki veya daha fazla kişinin önceden planlanmış işbirliğiyle ihanetle işlenmesi nedeniyle iki kat ağırlaşması“.

Savcı Pablo Gamalari, Damián “El Kope” Kopelian (21), Federico Gonzalo Brandon (22), Roberto Nicolás de Jesús Ochoa (27) ve Carlos Omar Amestoy’un (29) tutuklanmasını talep etmişti. ortak yazarlar suç. Avedis Aram Kopelian (57, Damián’ın babası), Darío Javier Espinosa (33) ve Aram Kopelian (27, Damián’ın kuzeni) gerekli katılımcılar.

İlki soruşturuldu ve ifade vermeyi reddetti.

Savcı Pablo Gamalari baskınları hazırlarken Cejas kendiliğinden Santa Teresita polis karakoluna gelerek olayları kendi versiyonunu anlattı. Onu aradıklarını biliyordu.

Sarı gömlekli genç adam, Tomás Tello’ya yapılan saldırının ardından.

Sonunda parmaklıklar ardına düştü ve önümüzdeki birkaç saat içinde soruşturulacak. Daha önce Tomás’ın annesi Samanta davada tanık olarak ifade vermişti.

Tomás’ın ailesinin avukatı Miguel Ángel Pierri, “Dava uzun sürecek, Samanta’dan sabırlı olmasını istedik. Yarın küçükler çocuk mahkemesinde ifade verecek” dedi.

Ayrıca cep telefonlarının da cinayet suçundan davaya katılan bilirkişilerle analiz edileceğini öngördü. Fernando Baez Sosa.

Santa Teresita sahilinde Tomás Tello'ya (18) saldırı.Santa Teresita sahilinde Tomás Tello’ya (18) saldırı.

Gamalari, “Bizim hipotezimiz, kurbanın ölümüyle sonuçlanan bir saldırı olduğu ve bunun daha önceki bir anlaşmazlık sonucu meydana geldiği yönündedir.” dedi.

Şöyle açıkladı: “Bu, 1 Ocak sabahı erken saatlerde plaj bölgesinde ilk çatışmaya ve mağdurun hayatını kaybettiği son ana yol açtı.”

Gamaleri için bir planın olduğu ve Kopelian’ın bu planı uyguladığının doğrulanması sağlam. Her ne kadar yeni tutuklamaların ortaya çıkması ya da her bir kişinin katılım derecesinin değişmesi ihtimalini doğurmuş olsa da, suçlayan taraf açısından şu açıktır: Herkes koordineli bir şekilde ve önceden planlanmış bir şekilde hareket etti.

Çapraz suçlamalar

Magalí, son tutuklu Cejas’ın kız kardeşi ve onu savundu. Baskında “hiçbir şey bulamadıklarını”, kız kardeşinin evinden “işlemeli boya içeren bir tişört” aldıklarını, üzerinde kan lekesi olduğunu inkar ettiklerini söyledi.

“Ağabeyim şişeyi hiçbir zaman etrafa atmadı, elindeydi. Video var diye gözaltına aldılar, fotoğraftakinin o olduğunu söyleyerek ekran görüntüsünü gösterdiler. Ama o benim kardeşim değil. Onu öldürenin sarı gömleği var, o da Ochoa“Magalí televizyon kanallarına güvence verdi.

Video

Bilinen şu ki, o andan itibaren kavga tüm sahil boyunca devam etti ve sonunda neredeyse dört blok ötede Tello’nun ölümüyle sonuçlandı.

İfadesi, henüz dosyada ifade vermemiş olan sözde tanık Nahuel’in ifadelerine dayanmaktadır. Medyaya da yansıyan hikayesine göre, kurbanın kuzeni ve ortağının açıkladığı gibi Ochoa’nın Damián Kopelian’ı değil Tomás’ı bıçakladığını gördü.

Nahuel, “Bunu açıkça gördüm, sarı tişörtlü olan Ochoa. Onlarla hiçbir alışverişim ya da herhangi bir şeyim olmadı” dedi.

Sarı gömlekli kişi onun karnına yumruk atan kişidir.“, bu genç adamı diyalog halinde ilan etti Ulus+. “(Damián) Kopelian’ın ona keskin bir nesne verdiğini” ekledi ve iddiaya göre o kişinin “bıçağı, keskin silahı” iade ettiğini açıkladı.

Video

Santa Teresita’da 18 yaşındaki bir çocuğun ölümüne yol açan çete saldırısının nasıl başladığını gösteren video

Bu yeni ifade henüz savcıya ulaşmadı ve Kopelyan ailesinin bir savunucusunun ifadesi ile örtüşüyor. Adli kaynaklara göre bu kişi henüz dosyada yer almayan ancak müvekkilinin katil olmadığını basına açıklayan Carlos Dieguez.

Avukat, “El Kope” hakkında “Onu öldürmek isteseydi, dedikleri gibi keskin bir elemente sahip olsaydı onu sahilde, suda öldürürdü” dedi.

Tomás Tello, Santa Teresita'da öldürüldü.Tomás Tello, Santa Teresita’da öldürüldü.

Ayrıca suçun baş şüphelisi olarak da işaret etti”sarı gömlekli genç bir adam” videolarda görünen ve “tanımlandığı iddia edilen” bir şey.

Dieguez’e göre “iki sahne vardı”: sahil sahnesi ve cinayet sahnesi.

Video

Davanın savcısı Pablo Gamaleri, sekizinci şüpheliyi gözaltına aldıktan sonra açıklama yaptı.

“Boy olarak fiziki üstünlüğü olduğu için vuruyor, çocuk boks yapıyor, iyi mücadele ediyor. Bu bir durum, çocuklar orada kendilerini savunuyorlar, gördüğünüz gibi birbirleriyle kavga ediyorlar,” diye önerdi avukat, Tomas’ı dövüş sahnesini kendi yorumuyla suçlayarak.

Daha sonra, “ikinci bir sekans” yaşandığını, “ana cadde boyunca çıktıkları meydandan bir meydana geçtiklerini ve hepsinin aynı yönde yürüdüğünü” ekledi. Mekanın 300 metre ilerisinde aile grubuyla hiçbir ilgisi olmayan sekiz dokuz kişilik bir grup toplandı. Sarı tişörtlü olan var.“.

Clarín’in, olaylarla ilgili kendi anlatımını doğrulayacak videoları dahil edeceğini tahmin etmesine rağmen, danıştığı adli kaynaklar bunun gerçekleşmediğini ve şimdilik dosyanın bir parçası olmadığını açıkladı.

Dolores hapishanesinde

Yedi yetişkin tutuklu, duruşma sırasında Báez Sosa suçundan hüküm giymiş ragbi oyuncularının da gözaltına alındığı Dolores hapishanesindeki 6 Nolu Birim’de tecrit edildi.

Damián Kopelian, Tomás Tello'nun suçuna tanıklık etmek için geliyor.  Fotoğraf Federico Lopez Claro.Damián Kopelian, Tomás Tello’nun suçuna tanıklık etmek için geliyor. Fotoğraf Federico Lopez Claro.

Yaşları 16 ve 17 olan iki ergen de Dolores’te Çocuk Cezai Sorumluluk Haberi’nin koruması altında ancak durumları çözülene kadar bir çocuk kurumunda tutuluyor.

Soruşturulduktan sonra Cejas da aynı kaderi paylaşacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir