Sanıklardan biri cezaevinde intihara kalkıştı

Santa Teresita’da öldürülen genç Tomás Tello’yu öldürmekten tutuklanan on kişiden biri. Dolores hapishanesinde intihara kalkıştı ama bulundu Cezaevi Hizmetinin üyeleri tarafından zamanında. Savcı Pablo Gamaleri’nin yürüttüğü soruşturmanın ortak yazarlarından biri olduğu belirtilen Gonzalo Brandon Canal (22).

Télam ajansının doğruladığı bilgiye göre tutuklu Perşembe öğleden sonra kendi canına kıymaya çalıştı. öğleden sonra 2:30 civarı Brandon Canal, Dolores’teki Hapishane Birimi 6’daki bir hücrede bir kıyafet parçasından bir parça kumaşla kendini asmaya çalıştı, ancak hapishane ajanları manevrayı fark edip onu kurtardı, bu yüzden tehlikeden kurtuldu ve psikolojik yardım aldı.

Aynı kaynaklar, Melchor Romero’nun önümüzdeki birkaç saat içinde psikiyatrik sorunları olan tutukluların tedavisinde uzmanlaşmış Birim 34’e nakledileceğini duyurdu.

Dün gece, Damián “El Kope” Kopelián’ın Mahkeme huzurundaki ifadesinde belirtilen suç nedeniyle tutuklanan gençlerden biri, 18 yaşındaki gencin hayatına son veren bıçak yarasının yazarı.

Ayrıca Dolores Haberi, Buenos Aires’in Santa Teresita beldesinde yılbaşı kutlamaları sırasında bir çete tarafından öldürülen Tello’nun suçuyla ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınan iki gence bu perşembe günü 45 gün süreyle tedbir amaçlı gözaltı kararı verdi.

Bu arada adli kaynakların bildirdiğine göre, ifade vermek isteyen genç adam, aklayıcı bir versiyon vermenin yanı sıra, saldırının görüntülerinde asıl sanık Damián Kopelián ve babasını tanıdı. Ve ifadenin içeriğine erişimi olan şikayete göre, ilkini suçun maddi faili olarak tanımladı.

Brandon’ın yanı sıra suçtan dolayı toplam on tutuklama var. Damian Tanıkların Tomás’ı bıçaklayan kişi olarak gösterdiği baş şüpheli Kopelian (21) Ve ölümüne neden olan yaralanmalara neden oldu.

Adli kaynaklardan edinilen bilgiye göre, yaşı küçük olduğu için kimliği açıklanmayan tutuklu, tedbir amaçlı gözaltı kararının kendisine bildirilmesinin ardından konuşmaya karar verdi.

Önümüzdeki Pazartesi günü her iki reşit olmayan çocuğun da katılacağı bir mahkum tanıma geçit töreni planlandı.

Reşit olmayan kişi öğle saatlerinde adli daire başkanı Dolores şehrindeki Çocuk Cezai Sorumluluğu Yargı Dairesi savcısı Mónica Ferre önünde ifade verdi.

Adli kaynaklar, gencin Tello’ya yapılan saldırıya katılmadığına dair güvence verdiğini ve dosyaya eklenen Tomás’a yönelik saldırının görüntülerinde “El Kope” ile babası Avedis Kopelián’ın (57) kimliğinin tespit edildiğini belirtti.

Cinayetle suçlanan diğer sanıklarla ilgili olarak ise ifadesinde onları tanımadığını söyledi.

Sanıkların geri kalanı Carlos Omar Amestoy (29), Roberto Nicolás de Jesús Ochoa (27) ve Darío Javier Espinosa’nın (33) yanı sıra bu Perşembe günü güvenlik nedeniyle gözaltına alınan iki gençten oluşuyor. Bu arada Salı gecesi onuncu şüpheli Roberto Cejas (29) öldürüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir