Sanık, yazarın kendisi olmadığını ve jüri tarafından yargılanacağını söylüyor

Genç Florencia Aranguren’in (31) öldürülmesinin üzerinden henüz iki ay bile geçmemişti. Buzios’ta bir plajda öldürüldüBrezilya Haberi, tek sanık olan Carlos José de Franca’ya (32) karşı açılan davada ilerleme kaydetti. Salı günü yapılan duruşmada tutuklunun jüri tarafından yargılanmasına karar verildi.

Suç, geçen 6 Aralık’ta, kızın cesedinin köpeğiyle birlikte bulunduğu José Gonçalves plajına giden yolda meydana geldi. Yakınlarda, elbiselerinde kan lekeleri bulunan zanlıyı gözaltına aldılar.

Saat 14.00’te başlayan ve 19.00’dan sonra sona eren gün boyunca Franca’nın ifade vermesinin beklendiği bir dizi ifade verildi. Ailenin avukatı Carla Policarpo güvence verdi Zurna sanığın kadın cinayetinin “sorumluluğunu reddettiğini” söyledi.

“Bugün kendisini jüri önünde yargılayacak olan yükselme açıklandı ve henüz tarihi belli değil. Adamın yıkanmak için gittiği handa bulunanlar, polisi arayanlar, Florencia’nın kız kardeşi, sanığın eşi ve bir bilirkişinin de aralarında bulunduğu toplam 10 kişi ifade verdi” dedi ve adamın cezaevinde kalacağına dair güvence verdi.

Hem aile hem de Franca internet üzerinden ifade verdi. “Flor’un hayatından ve hayallerinden bahsettim. Hepsi şunu vurguladı Köpek Tronko’nun mahkum edilen adama tepkisi çok önemliydi. Florencia’nın kız kardeşi Mariana, “Herkes bize bunun benzeri görülmemiş bir dava olduğunu ve çok hızlı ilerlediğini söylüyor” dedi. Zurna duruşma bittiğinde.

Carlos José de Franca, Buzios’ta Arjantinli genç bir kadının işlediği suçun baş şüphelisidir. Kredi bilgileri: Oglobo.

Genç kadın, savcı Renata Chagas’a “kusursuz çalışması için” teşekkür etti. “Bize söylediklerine göre bu süreçler çok uzun ve inanılmaz hızlı ilerliyor. Tüm tanıkların bu kadar çabuk bir araya gelmesi ve sorunsuz bir şekilde ifade vermek istemesi inanılmaz. Bu olayların devam etmemesi için adaletin yerini bulmasını ve örnek bir cezanın gerçekleşmesini istiyoruz.. Zaten onu sanıkla ilişkilendiren pek çok delil var” dedi.

Sanık, en fazla 30 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya bulunuyor.

Arjantinli genç kadının Buzios’taki suçu

Florencia Aranguren, Avrupa’da kalmak ve yaşamak amacıyla işlediği İtalyan pasaportu çıkana kadar yaz sezonunu geçirmek üzere Buzios’a gelmişti.

Yaz aylarında tatillerini işleriyle birleştirmeyi planladığı ülkeye vardıktan iki gün sonra, 6 Aralık Çarşamba günü genç kadın, köpeği Tronko ile José Gonçalves mahallesindeki sahile yakın bir patikada yürüyüşe çıktı. , o kaplıca kasabasının güney bölgesinde.

Buzios'ta öldürülen Arjantinli Florencia Aranguren'in yaşayan son görüntüleri.  Fotoğraf: folha buzios video çekimiBuzios’ta öldürülen Arjantinli Florencia Aranguren’in yaşayan son görüntüleri. Fotoğraf: folha buzios video çekimi

Güvenlik kamerasından alınan görüntülere göre, saat 07.05’te Florencia, tasmalı köpeğini ve omuzlarında koyu renkli sırt çantasını taşıyarak, araç trafiğinin olmadığı asfalt şeritteki kaldırımda yürüyordu.

Kamera tarafından kaydedilen son görüntülerde Arjantinli genç, evcil hayvanıyla aynı hızda ve sakin bir adım atarken görülüyor. Çekimin sonunda sağa dönüp ortadan kayboluyor. Sonra dehşet yaşanır: Kız sahile giden yolda öldürülmüş olarak bulunur.

Yerel meclis kaynaklarına göre, Yolda yürüyen bir komşu cesedi bulduğunda polise haber verdi. Kaynaklar, bu uyarının ardından askerlerin olay yerine gittiğini ve kurbanın cesedinin yanında kan lekeleri olan köpeğinin bulunduğunu da ekledi.

Video

Güvenlik kameraları, Florencia Aranguren’in Brezilya’nın sahil kasabasında öldürülmeden birkaç dakika önce köpeğiyle birlikte yürüdüğünü kaydetti.

Kısa bir süre sonra Rio de Janeiro Askeri Polisi soruşturmaya müdahale ederek Carlos José de Franca olarak tanımlanan bir şüpheliyi olay mahallinin yakınındaki bir evde tutukladı.

Sözcülere göre zanlı banyo yapmıştı ancak elinde kan lekeli iç çamaşırı bulundu ve bu iç çamaşırının Aranguren’inkine uyup uymadığı incelenmek üzere ele geçirildi.

Gözaltına alınan şahıs olay yerine götürüldü. Aranguren’in köpeği onun huzurunda durmadan havlamaya başladıdiye açıkladılar. Şüphelinin vücudunun çeşitli yerlerinde de izler vardı.

Köpek "Tronko" Şüphelinin huzurunda havlayan Florence'dan.Şüphelinin huzurunda havlayan Floransalı “Tronko” köpeği.

De Franca, Pernambuco’daki bir şehir olan Quipapá’nın yerlisidir, ancak Fulmienece’de ikamet etmektedir. Kendisi, Brezilya’nın kuzeydoğu bölgesinde nöbet tutmak ve bir genci soymak suçundan Pernambuco Mahkemesi tarafından zaten 15 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir