Rosario’daki bir lastik mağazasında bir adamı vurarak öldürdüler ve bir başka korkutucu not bıraktılar

A 55 yaşında bir adam Pazartesi gecesi bir lastik mağazasına vardığında ateş açan suçlular tarafından vurularak öldürüldü. tespih boncukları ve görgü tanıklarına göre Santa Fe valisine yönelik yeni bir tehditkar not bıraktılar. Maximiliano Pullaro.

Aracıyla lastiği yamamak için gelen kurban, şehrin batı kesiminde Seguí ve Iriondo bulvarlarının kesiştiği noktada motosikleti park edip kendisine üç el ateş eden suçlular karşısında şaşkınlığa uğradı.

Katiller kaçtı ancak yerel basında çıkan haberlere göre önce Vali Pullaro’ya yönelik bir mesaj bıraktılar. Aynı iş, geçtiğimiz Pazartesi günü, yani 27 Kasım’da, hemen hemen aynı saatlerde vurulmuştu.

Metnin içeriği açıklanmasa da yetkililer, kentte yaşanan şiddetin ortasında, Yürütme’nin uyuşturucu kaçakçılığı ve organize suçla uğraşan çetelere karşı yürütmek istediği mücadeleyle içeriğin tehdit edici olduğunu doğruladı.

Yaralı adam Clemente Álvarez Acil Durum Hastanesine (HECA) götürüldü ancak yolda hayatını kaybetti.

Geçtiğimiz Kasım ayında bir kişinin ağır yaralandığı yeni bir silahlı saldırının yaşandığı mahallede polis, suçluları bulmak için bölgede büyük bir operasyon düzenledi.

Vali Pullaro’ya yönelik tehditlere gelince, bu onun bir hafta içinde aldığı beşinci ve günün ikincisi, çünkü bu Pazartesi Sosyal Kalkınma Bakanlığı’nın genel merkezinde korkutucu bir not buldular ve geçmişte üç tane daha vardı: ikisi devlet okullarında ve biri Ludueña mahallesindeki bir sağlık merkezinde.

Cumhurbaşkanı ise sürekli olarak aldığı tehditlere değinerek, pes etmeyeceğinin, suçluların yanı sıra şehirde kargaşa ve korkuyu sürdürmek isteyenlerle mücadele etmeye devam edeceğinin güvencesini verdi.

“Organize suçun kontrol altına alınmasına yönelik birçok tedbir aldığımız için suçlulardan bana doğrudan tepki geldi. Onları en çok rahatsız eden şey, cezaevlerini düzenleyip kiralık katilleri, uyuşturucu tacirlerini özel pavyonlara yerleştirmemizdi. Orada başka bir kişiyle temas kuramazlar. Bu durum onları rahatsız ediyor çünkü suç örgütlerini yönetemiyorlar” dedi. TN.

Pullaro, önlem olarak ailesini Rosario’dan çıkarmak zorunda kaldığı için pişman olduğunu ancak “yavaş yavaş barışı sağlamak ve toplum için kabul edilebilir şiddet değerlerine ulaşmak” için önlemler almaya “kararlılıkla” devam edeceğini belirtti.

“Her şeyin normalleşeceğini anlıyorum, örgütler Devletin onları köşeye sıkıştıracağını anlayacaklar. Onlardan korkmadığımızı her zaman göstermeliyiz ve ilk kez Santa Fe’de bunu yapan kim olursa olsun bunun bedelini ödemek zorunda kalacak.” “Onlar” diye valiye meydan okudu.

Uyuşturucu kaçakçılarına yönelik tedbirlerin devamlılığında, Rosario’nun eteklerindeki farklı mahalle ve yerleşim yerlerinde organize çetelerin perakende uyuşturucu satışı için kullandığı sığınakların da yıkılmasına başlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir