Rosario’da Antonela Roccuzzo’nun ailesinin süpermarketine milyon dolarlık saldırı düzenleyen bir adam tutuklandı

Milyon dolarlık saldırıya katılmakla suçlanan bir kişi tutuklandı Antonela Roccuzzo’nun ailesinin süpermarketine karşıLionel Messi’nin eşi olayı bu yılın kasım ayında Rosario’da meydana geldi.

Polis ve adli kaynakların bugün bildirdiğine göre, tutuklama, bir araba, para ve 30 cep telefonunun ele geçirildiği altı baskından sonra gerçekleşti.

Baskınlar Rosario savcısı Lisandro Artacho’nun emriyle Rosario şehri ve Fray Luis Beltrán kasabasındaki altı evde gerçekleştirildi. Yaklaşık 2 milyon 400 bin peso ele geçirildi Saldırıya katılanlardan biri olmakla suçlanan “El Bocha” lakaplı bir kişi gözaltına alındı.

Kaynaklar, şüphelinin tutuklanmasının Rosario’nun güney bölgesindeki 7400 Viamonte Caddesi’ndeki bir evde gerçekleştiğini söyledi.

“Olayın maddi faili olduğundan şüphelenilen beş kişinin evine ve çantalar ve ellerinde çantalarla dolaşan kişilere ilişkin belirli verileri sızdırdığından şüphelenilen bir polis memurunun evine baskın düzenledik. Para,” Savcı Artacho bir basın toplantısında ayrıntılarıyla anlattı.

Agustina Scaglia, Antonela Rocuzzo’nun kuzeni (AFP)

Yapılan işlemlerde “bir şüphelinin gözaltına alındığını” belirten yetkili, üç evden 2,4 milyon pesoya el konulduğunu açıkladı.

Santa Fe Başsavcılığı temsilcisi, “İki evin her birine bir milyon, üçüncüsüne ise 400.000 peso” dedi.

Savcı Artacho, “Olaya katılan araçlardan biri (Volkswagen Voyage)” dedi. Evlerden birinde kaçırıldı” diyerek, “Olayda kullanılan diğer aracın da yakalama kararının bulunduğunu ve kaçırılmayı beklediğini” ortaya çıkardı.

Savcı Artacho için “Saldırı planlıydı ve olaya ilişkin teorimize göre en az beş kişi olaya karışmıştı. ve iki araç” ifadesiyle “soruşturmanın henüz yeni başladığını ve kaçırılan 30 cep telefonunun bilgisayar uzmanlığıyla derinleştirileceğini” açıkladı.

Olay, 22 Kasım sabahı, Antonela Roccuzzo’nun kuzeni Agustina Scaglia’nın iki süpermarket çalışanıyla birlikte siyah bir Chevrolet Onix ile seyahat ederken ve para yatırmak amacıyla sekiz milyon pesoyla bir banka şubesine giderken meydana geldi.

Cochabamba ile Pellegrini Bulvarı arasındaki Lavalle Caddesi boyunca ilerlerken, yanlarına bir araba yanaştı ve araçtan inen iki kişi, pencereye ateş ederek iki çanta içindeki parayı aldı.

Soruşturmaya göre, bu Cuma günü kaçırılan Volkswagen Voyage olduğu tahmin edilen başka bir araç, Antonela’nın kuzeninin kullandığı arabanın önüne geçerek destek olarak katıldı.

Saldırıya uğrayan özel araçta bulunan üç kişi, olay sırasında mağdur oldukları olayın yarattığı şok nedeniyle kendilerine yardım edilmesine rağmen yara almadan kurtuldu.

Messi’nin kayınpederinin babasının yaşadığı tek olay bu değildi; geçen 2 Mart’tan bu yana suçlular “Único” süpermarketinin ön cephesine 14 kurşun sıktı ve ayrıca kaptana korkutucu bir not bıraktı. Arjantin’in Katar’daki dünya şampiyonu takımı.

Rocuzzo ailesinin süpermarketine silahlı saldırı (JJ Garcia-Rosario)Rocuzzo ailesinin süpermarketine silahlı saldırı (JJ Garcia-Rosario)

Çatışma o sabah saat 3’ten birkaç dakika önce Rosario’da 2500 Lavalle Caddesi’nde bulunan süpermarkette meydana geldi ve burada şöyle bir mesaj bulundu: “Messi seni bekliyoruz. Javkin bir uyuşturucu kaçakçısı, o seninle ilgilenmeyecek” diyerek yerel belediye başkanı Pablo Javkin’e gönderme yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir