Rosario Central taraftarının suçunun en önemli tanığı

Taksi şoförü tüm sahneyi izledi: Üç Newell’s Old Boys hayranı, Rosario Central’dan motosiklet kullanan bir çifti taşladı. İvana Garcilazo (32) Asfalta düşerek hayatını kaybetti. Daha sonra saldırganları takip etmeye karar verdi, arabayı durdurdu ve içlerinden birine pencereden bağırdı: “Sıska, kızı öldürdün!“.

Dinleyen oydu Damian Reifenstuel (44), şu anda bir kaçak olan. Biyokimya profesörüdür. Pérez şehrinde yetişkinlere yönelik bir okulda ve özel okullarda dersler verdi. Ayrılmış ve 8 yaşında bir oğlu var.

Savcılık (MPA) bunu yaydığında imajı Rosario’da viral oldu.

Onunla birlikte başka bir şüphelinin de yüzü biliniyordu. Ariel Cabrera (42)Ludueña mahallesinde halk arasında “Mercadito” olarak bilinen Lux Spor ve Sosyal Kulübü’nün alt bölümlerinin Beden Eğitimi öğretmeni koordinatörü Perşembe günü teslim oldu.

Suça karışan üçüncü kişinin kimliği henüz belirlenemedi.

Damián Reifenstuel (44), Rosario Central taraftarı Ivana Garcilazo’yu (32) öldürmekle suçlandı.

Marcos CellaKurbanın ailesinin avukatı anlattı Telam Üçünün “o gün üçüncü şahsın henüz kimliği belirlenemeyen erkek kardeşinin evinde yemek yemek ve maç izlemek için toplandığını ve bu üçünün klasikin peşinden Ivana’nın suç mahalline gittiğini” söyledi.

Ivana Garcilazo’nun suçu

Cinayet 30 Eylül’de Ovidio Lagos ve Montevideo’da, Parque Independencia’daki Marcelo Bielsa stadyumu Newell’s’den dört blok uzakta meydana geldi.

Ivana, arabayı kullanan ortağı Daniel ile birlikte motosikletle geri döndüğünde saat 19:40’tı. Mutluydular çünkü Gigante de Arroyito’da klasik maçı 1-0 kazanmışlardı. Ignacio Malcorra.

Kadının bu golü kutladığı an televizyon kameraları tarafından görüntülendi. Ayrıca sosyal ağlarında görseller paylaştı.

Ivana Garcilazo (32), erkek arkadaşı Daniel ile birlikte Rosario Merkez kortunda.

Newell taraftarları fayans parçalarını alıp trafik ışıklarında duran motosikletin yoluna fırlattı. Biri kurbanın kafasına çarptı ve kurban anında öldü.

Sabah bir süpermarkette çalışan kadın, daha sonra aşk ekibini görmeye gitti.

“Şok olduk. Önce bar dediler ama eğitimli insanlar, eğitimciler. İnanamıyoruz, bunlar öğreten insanlar.“, diyor Laura Garcilazo (38)Ivana’nın kız kardeşlerinden biri.

Kurban beş kardeşten dördüncüsüydü. Laura onu şöyle anlatıyor: “O ailenin direğiydi; partileri, doğum günlerini organize eden kişiydi.” Zurna.

Video

Bunlar, Central-Newell klasiğinin ardından Ivana Garcilazo’yu (32) kiremit parçalarıyla öldürmekten aranan iki öğretmen.

Ayrıca şunu ileri sürüyor: “Cabrera teslim oldu çünkü köşeye sıkıştığını hissetti Görüntülere bakılırsa, kız kardeşimi öldürdükten sonra hayatı normaldi; antrenmanlara, işe gitti, sanki hiçbir şey olmamış gibi normal bir hayat yaşadı.

Kız kardeşlerden bir diğeri, Silvina (36)şunları belirtiyor: “Hiçbir teselli bulamadık, o başka bir gezegenden gelen bir insandı. Bu bize bir kabus gibi geliyor.”

Damián Reifenstuel ve Ariel Cabrera, Rosario Central taraftarı Ivana Garcilazo’nun (32) suçuyla suçlandı.

Aile örgütleniyor Bu Çarşamba günü saat 13.30’da Rosario Ceza Haberi Merkezi kapısında yürüyüş yapılacakCabrera aleyhindeki iddianame duruşmasının savcı Gastón Ávila başkanlığında yapılacağı yer.

Cella, yaşanan vahşi saldırının ardından taksi şoförünün müdahalesine dikkat çekti. “Bizim için o anda Tanrı’ydı” diye özetledi.

Bu Pazar, Anneler Günü’nde Ivana’nın ailesinin acısı. Fotoğraf: JUAN JOSE GARCIA.

Tanık, ifadelerinde Üç Televizyon, saldırganların “üç kişi olduğunu, sonra ayrıldıklarını ve Damián’ın yürürken yalnız kaldığını” doğruladı. Orada 911’i aradı ve ardından taksiyle Reifenstuel’e doğru yola devam etti ve ona şunları söyledi: “Sıska, kızı öldürdün!“. Onun versiyonuna göre adam “Umutsuz bir yüzü vardı” ve kaçtı.

“Bu Ivana davası, tarafından işlenen sapkın bir suçtur. Kendilerine mümkün olan en yüksek cezayı isteyeceğimiz üç korkak. Savcı Spor Kanunu kapsamında onlara ceza vereceği için müebbet isteyebilecek miyiz bilmiyorum ama üçü için mümkün olan en yüksek cezayı isteyeceğiz.” aile avukatı nihayet uyardı.

Kaçağı görürseniz nereye başvurmalısınız?

Cumhuriyet Savcılığı’ndan kaçağın bulunması için veri sağlayabilecek kişilerin bulunduğunu belirttiler”Rosario İkinci Bölge Savcılığı’nın sosyal ağlarıyla (Facebook, Twitter ve Instagram) iletişime geçebilir, Rosario’da 2850 Sarmiento Caddesi’nde bulunan Haber Merkezinde bulunan Kasıtlı Cinayet Birimi’ne başvurabilir veya 341-3627416’yı arayabilir veya gavila’ya e-posta gönderebilirsiniz. @mpa.santafe.gov.ar“.

Ayrıca, “Santa Fe Eyaleti Bölge Savcılık Ofislerinin herhangi bir genel merkezinde (Av. General E. López N° 3302 adresinde bulunan Santa Fe Şehri Savcılığı, Alvear Caddesi N° 675 adresinde bulunan Venado Tuerto Savcılığı, Reconquista Savcılığı, Iriondo caddesi N° 553, Rafaela Savcılığı, Necochea caddesi N° 44’te bulunmaktadır)“.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir