Recoleta’da güpegündüz tekerlekleri çalıp tutuklandılar

Arabayı kaldırmaktan bir adam sorumluydu. Diğeri somunları çıkardı ve tekerleği serbest bıraktı. Amaç, Recoleta’da, güpegündüz, 9 de Julio Bulvarı’na birkaç metre uzaklıkta ve insanlar soygundan kaçmadan geçerken park etmiş bir arabayı sökmekti. Her şey viral olan bir videoda çekildi.

Bölüm, 8 Ocak Pazartesi günü Suipacha ile 9 de Julio arasında Haziran 900’de meydana geldi. Kurban, Buenos Aires’in Retiro mahallesinin tam sınırında, Recoleta’da park edilmiş bir Renault Kwid’di.

Başka bir aracın içinden bir kişi tüm sahneyi kaydetmek için geldi. Bir adam, arabayı kaldırmanın ağırlığını, suç ortağının – çömelerek – somunları gevşetmek ve aracın sağ arka tekerleğini almak için uzmanlığını serbest bırakmasına yetecek kadar taşıdı; bu, bölge sakinlerini rahatsız eden bir uygulamadır. .

Bitirmeden biri, ganimetlerini örttüğü siyah bir konsorsiyum çantasını çıkardı ve hiç acele etmeden yürüyerek ayrıldı.

Onlar küçük ustalıklarını geliştirirken, yarım düzine insan direksiyona geçmelerini engellemek için hiçbir şey yapmadan yanından geçti. Orta yaşlı kadın birkaç saniye durur durmaz müdahale edip etmeme konusunda tereddüt etti, elini ağzına götürdü ve dehşet içinde uzaklaştı.

Durumun ihbarı üzerine İl Emniyet Müdürlüğü 1A Karakolu personeli birkaç dakika sonra olay yerine geldi. Çevrede arama yapan ekipler, iki hırsızı buldu. Zar zor taşıyabildikleri siyah çanta onları açığa çıkardı.

Dr. Russi başkanlığındaki ve Dr. Ramírez’in Sekreteri huzurundaki 43 Nolu Ulusal Ceza ve Cezaevi Savcılığı, sanığın tutuklanması emrini verdi. Olaya karışanlar evsiz iki yaşlı insan. “Hırsızlığa teşebbüs” suçundan adliyeye sevk edildiler.

Bu sırada tekerleğe el konuldu ve daha sonra otomobil sahibine teslim edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir