Punta Lara’da işlediği korkunç çifte suçtan 35 yıl hapis verdiler, ev hapsine aldılar, şimdi de geçici çıkışlara uymadığı için tekrar tutukladılar

Walter Adrian Olmos (52), 2004 yılında Punta Lara’da işlediği korkunç çifte suçtan dolayı 35 yıl hapis cezasını çekiyordu. Geçtiğimiz Aralık ayında, felç geçirdikten sonra rehabilitasyona girmek zorunda kalması nedeniyle kendisine geçici olarak ev izni verilmişti. Ancak tıbbi uzmanları ziyaret ettiğine dair hiçbir kanıt yok, bu nedenle rejime uymadı, La Plata’da gözaltına alındı ​​ve yeniden parmaklıklar ardında olacak.

İLE Olmos (52) bunu açıkladı Ensenada’yı şok eden korkunç bir çifte cinayette Jorge Torres (36) ve cinsel tacizde bulunduğu karısı Marcela Basualdo’yu (26) öldürmekten suçlu bulundu.

Olmos bir anlaşmaya vardı ev hapsi 14 Aralık’ta felç geçirdikten sonra. Geçici gezilerin belirli bir amacı vardı: Rehabilitasyon tedavisi görmesi.

“Tarihin günü hiçbir tıbbi kayıt alınmadı Kararlaştırılan tedaviyi onaylayan bu Mahkemede ne de ev hapsine yol açan koşulların var olduğu hiçbir şekilde kanıtlanmadı” ifadesiyle kabul ettiği tutuklama emrini belirtti. Telam.

Ayrıca şu ifadelere yer verildi: ” özel ve kişisel koşullar hükümlünün aile ortamının derslerin devam etmesi imkansız ve ev hapsinin uygulanması için usulüne uygun olarak verilen adres, bu konuda karar verilmesini acil ve öncelikli kılmaktadır.

Bu durum göz önüne alındığında, Olmos’un tutuklanması emri nihayet bu perşembe günü, La Plata’nın La Cumbre semtinde, bir kız kardeşinin vesayeti altında olduğu, 135 ile 136 arasındaki 32 bis caddesindeki bir evde gerçekleşti.

Zaten 2022 yılında, La Plata Haber Bakanlığı, “iyi hal” nedeniyle ve UNLP Gazetecilik ve Sosyal İletişim Fakültesi’nde iki üniversite diploması aldığı için ona geçici tahliye olanağı sağlamıştı. O dönemde bu önlem zaten mağdurların ailelerinde öfkeye yol açmıştı.

İstismar edilen ve öldürülen genç kadının babası Luis Basualdo, mahkemenin kararından pişman oldu ve çeşitli itirazlarda bulundu ancak bunların hepsi dikkate alınmadı.

Olmos’a atfedilen çifte suç, 3 Aralık 2004’te Punta Lara’nın La Plata kasabasındaki Villa del Plata’daki bir evde işlendi.

O dönemde Olmos duvarcı olarak çalışıyordu ve çiftin aylardır kendisinden talep ettiği parayı sözde iade etmeleri için kurbanları evine çağırdı. Mesele şu ki, çift onu bir ev inşa etmesi için tutmuş ve Olmos’un hiç başlamadığı bir iş için fonun bir kısmını ön ödeme olarak almıştı.

Olmos onları aldattı. Onlara teklif ettiği buluşma, onları öldürme ve tüm izleri silmeye çalışma anı ile sonuçlandı. Stratejisi üç gün boyunca başarılı oldu. Daha sonra çiftin yarı gömülü cesetleri Punta Lara’da “marjinal orman” olarak bilinen bir bölgede bulundu.

Otopsi, Torres’in kafasına darbe alınarak öldürüldüğü ve Basualdo’nun yüzüne vurduğu, ardından da boynuna duvar ipiyle bağlanan bir naylon torbayla onu boğduğu sonucuna vardı.

Davada ilk etapta 24 yıl hapis cezasına çarptırılan Olmos, 2018 yılında öldürülen kadına cinsel istismar suçundan yeniden yargılanmış ve cezası 35 yıla çıkarılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir