Polis, Vali Maximiliano Pullaro’ya yönelik tehdit içeren bir not taşıyan iki genci tutukladı.

Bu Çarşamba günü Santa Fe’nin Rosario kentinde iki kişi rutin kontrol yapan polis memurlarıyla çatışmaya girdikten sonra tutuklandı. Şüpheliler kaçırıldı Vali Maximiliano Pullaro’ya gönderilen tehdit notuBu onun bu tür bir tehditle ilk karşılaşması değil.

Şiddet olayı Çarşamba öğleden sonra Provincias Unidas ve Génova caddeleri civarında meydana geldi. Rosario’daki bir polis karakoluna yedi el ateş edilmesinden yalnızca birkaç saat sonra, bir mahkûm için bir mesaj da yer aldı: Mario Pino, cana’yı dövmeyi bırak ve ayağa kalk Gil.

Oradaydı biri reşit olmayan iki adam, polis kontrol noktasına koştular ve bindikleri motosikleti terk ettiler. İkisi birden koşmaya başladılar ve o zaman öyleydi ateş açıldı Taktik Harekat Polisi’nden (PAT) üç ajanla birlikte. Kovalamaca yaşandı ve şüpheliler bir blok ötede tutuklandı.

“Onların en büyüğü Öğleden sonranın o saatinde ima edilen riskle birlikte kaçarken ateş etmek. Bu onların neler yapabileceklerini ve ne kadar yetenekli olduklarını gösterir. her şeye hazır“dedi Kamu Güvenliği Bakanı, Ömer Pereyrabir basın toplantısında ajanlardan birinin olaya karıştığını bildirdi “bir kurşun yüzünden sıyrıkla karşılaştımama “yaralı değil.”

Rosario’da gözaltına alınan gençlerden biri.

Bu sırada iki genç tutuklanarak nöbetçi savcılığa teslim edildi. “Çalındığı kesin olan” motosikletlerini, ateşli silahlarını ve Santa Fe valisine yönelik tehditlerin yer aldığı not.

Pereyra, “Bu, Makro banka ATM’sine ve Acil Durum Hastanesi’ne yapılan saldırıda kullanılan bir metodolojidir” dedi. Pullaro ve ailesine yönelik tehditlerin bırakıldığı iki silahlı saldırı daha.

Ayrıca tutukluların “Notu atmaya çalıştılarve yetişkinin taşıdığı silah”.

“Soruşturma sonucunda şüphelilerin ne yapacağı ortaya çıkacak ama gerçek şu ki Amaç ateş etmekti. Burada Bir okulun yakınındayız, oraya doğru gittikleri tahmin ediliyor“, tamamlamak.

Polis kaynakları, olay yerinde 9 adet servis kapsülünün ele geçirildiğini belirtti.

Maximiliano Pullaro ve ailesine tehdit içeren iki silahlı saldırı daha

13 Aralık’ta, Maximiliano Pullaro’nun göreve gelmesinden üç gün sonra, birkaç saat içinde Banco Macro şubesindeki bir ATM’yi, yerel acil durum hastanesini ve bir devlet okulunu hedef alan üç silahlı saldırı meydana geldi.

İlk iki sırada atıcılar Cumhurbaşkanına tehdit içeren notlar bıraktılarBu, hem Hükümet hem de olayları soruşturan savcı için, eyalet cezaevlerindeki “yüksek profilli” mahkumların koğuşlarının değiştirilmesi yönündeki resmi karara bir “tepki” idi.

Suçluların Pullaro'ya karşı bıraktığı tehdit, kir lekeli bir karton üzerine büyük harflerle yazılmıştı.  Fotoğraf: X / @PatoBullrichSuçluların Pullaro’ya karşı bıraktığı tehdit, kir lekeli bir karton üzerine büyük harflerle yazılmıştı. Fotoğraf: X / @PatoBullrich

Ön tarafı vurulan “gatillerolar”ın Acil Durum Hastanesi’ne bıraktığı korkutucu mesaj, Piñero kasabasındaki Cezaevi Birimi 11’in koğuş numarasına atıfta bulunulduğu iddia edilen “9 kişilik çete” tarafından imzalandı.

Pullaro, dikkat et. Bakanlık ailenizi korumayacaktır. onu bulacağız. Atte. 9’lu Grup. Pinolandia. ATR”, valiye yapılan uyarıydı.

İkinci bölümde ATM’ye başka bir tehdit içeren bir karton bıraktılar: “Pullaro, Piñeiro’nun 9 numaralı köşküne bulaşma. Nasıl ki bir polis memurunu öldürdüysek, sizin ailenizi de öldüreceğiz.

ROSARIO ATIŞ GÜVENLİĞİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir