Polis, 9 yaşındaki çocuğun üzerinden geçip onu öldürdüğü ve 5 yaşındaki kardeşini de yaraladığı iddiasıyla tutuklandı

A 9 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti, 5 yaşındaki kardeşi ise yaralandı Lomas de Zamora bölgesindeki Villa Fiorito’da seyahat ettikleri motosiklete bir devriye arabasının çarpması sonucu bir polis memuru tutuklandı.

Trajik olay, cumartesi gecesi kuzenler Agustín Pogonza ve Tomás Yedro’nun motosikletleriyle Buenos Aires banliyösünün güneyindeki evlerine dönerken meydana geldi. Boca-Fluminense maçını izlemek için aileyle buluştuktan sonra, Copa Libertadores finali için.

Kaynakların açıkladığı üzere, 5 yaşındaki yeğeni Pongonza ile birlikte motosikletin sırtında seyahat ediyordu; Yedro ise 9 yaşındaki erkek kardeşini aldı.

Bu kapsamda Pogonza’nın motosikletine, Piobaorja ile neredeyse kesişme noktasında bulunan 1093 Necol Caddesi’nde 7. Polis Karakoluna ait bir devriye arabası arkadan çarptı. Villa Centenario’dan. Çarpmanın etkisiyle 5 yaşındaki çocuk yaralanarak sokakta yerde kaldı.

Bu durum göz önüne alındığında, Yedro’nun kullandığı motosiklet, küçük çocuğun yardımına ve taşınmasına geldi hastaneye gidecek yaşta.

Bir polis memuru, 9 yaşındaki bir çocuğun üzerinden geçip onu öldürdüğü ve kardeşini yaraladığı için tutuklandı.

Ancak genç adam, arkasında iki kardeşiyle birlikte sağlık ocağına doğru yola çıkmak üzereyken, aynı devriye arabası yine çarptı Polis aracı ters manevra yapmak üzereyken.

İkinci çarpışma sonucu Felipe Bautista Yedro olarak tanımlanan 9 yaşındaki çocuk, “Ezilmesi” sonucu anında öldü.

5 yaşındaki erkek çocuk ise “birden fazla kırık” nedeniyle Lomas de Zamora Acil Bakım Ünitesine (UPA) nakledildi ve bu öğleden sonraya kadar, Rezerve edilmiş durumdaydı.

Olaylar ve adalet talebi

Olanları gören Villa Fiorito sakinleri, saldırıya plastik mermi sıkarak karşılık veren polis personeline taşlarla saldırmaya başladı.

Sırasında, Devriye arabasını kullanan 21 yaşındaki Buenos Aires polis memuru gözaltına alındı Carlos Patricio Pérsico başkanlığındaki Kusurlu Suçlar konusunda uzmanlaşmış İşlevsel Talimat Biriminin (UFIJ) 10 savcısı tarafından soruşturulmayı bekliyor.

Bu bağlamda bir yargı sözcüsü şunları açıkladı: Soruşturma Jandarma’ya bırakıldıAynı zamanda, “onların yetki alanı dışında olduğu” ve “olağan çalışma programlarına da uymadığı” için bölgedeki devriye varlığının araştırıldığı belirtildi.

Bu nedenle bir müfettiş, polis memurlarının uyuşturucu satma veya baskı yoluyla para toplama göreviyle bağlantılı olup olmadığını belirlemeye çalıştıklarını belirtti.

Son olarak dosyaya erişimi olan bir kaynak şunu belirtti: Güvenlik kamerası kayıtlarını istediler Bölgenin genel görüntüleri, polisin devriye aracında yaptığı son ayarlamaların kayıtları, tutuklunun cep telefonuna el konulması ve olay yerinin planimetrisi.

Bu konuyla ilgili olarak ölen çocuğun kardeşi Tomás Yedro, Crónica TV haber kanalına diyalog halinde şunları anlattı: “Kuzenim ve erkek kardeşlerimle birlikte evimize dönüyorduk. Boca maçını izleyerek geldik. görme kuzeni çünkü ilk önce onlar vurdu.

Daha sonra ilk olaydan sonra cep telefonunun kendilerine tekrar çarpacağını görmediğini belirterek, “En küçüğüne yardım etmeye çalıştık ve onu motosikletime bindirdim. Ben giderken polis geldi. ters dönüp bana da çarptı, motosikletim çalışıyordu, polis beni giyiyordu, onu göremiyorum. “Tek isteğimiz adalet.”

Öte yandan yaralı çocukların amcası Agustín Pogonza şunları söyledi: Cep telefonuna yakalanan polisler kaçmak istedi Bölge sakinlerinin durumu fark etmesi üzerine plastik mermi sıkmaya başladıklarını, aynı zamanda üniformalı polisler tarafından defalarca yaralandığını aktardı.

“Yardım etmek istedik, üstüne üstlük bana baskı yaptılar. Beni vuranlar, yeğenimi öldüren polislerle aynıydı.“Pongonza göğsünde, kollarında ve karnında aldığı plastik kurşun yaralarını göstererek açıkladı.

5 yaşındaki yeğeninin sağlık durumuna ilişkin ise şunları kaydetti: “Tehlikeyi atlattı” ve omzunda kırık olduğu öğrenildi.

Son olarak olaya tanık olan komşulardan biri, devriyenin “çok hızlı” ve sirensiz geldiğini ifade etti.

“Kaçtı, tamamen sorumsuzcaydı. Yaratık yerde yatıyordu ve onu arabayla birlikte yerde sürükledi. Olanlar muazzamdı, polisin merhameti yoktu” diye sözlerini duyguyla kapattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir