Peşlerine düştüler ve 620 kilodan fazla kokain taşıdıklarını buldular

Jujuy’da kamyonla seyahat eden iki kişi Ulusal Jandarma’nın yol kontrolünden kaçmaya çalıştı. Güvenlik görevlilerinin başlattığı kovalamaca toprak yolda sona erdi. Orada aracın doğrulandığını doğruladılar. 620 kilo kokain taşıdı. Kargoya el konulurken 2 kişi gözaltına alındı.

Olay, jandarmaların büyük sevkiyatı uzun bir uğraştan sonra bulmayı başardıkları çarşamba günü gerçekleşti. kapsamlı istihbarat çalışması. Bilgi açıktı: Yuto’dan (San Salvador de Jujuy’un 100 kilometre kuzeydoğusunda) gelen uyuşturucular başka bir yere taşınacaktı. 95 kilometrelik güney yolculuğunun ardından varış noktası San Pedro oldu.

Birkaç saat süren gözetimin ardından, Arjantin’in kuzeyindeki bu eyaletteki San Pedro Ulusal Jandarma Teşkilatı’nın 60. Filosu üyeleri, şüpheli kamyonu Ulusal Yol 34 üzerinde, planlanan yolun yarısında bulunan Libertador General San Martín’in girişinde tespit etti. rota.

Bunun üzerine yol kontrolü, kamyon şoförünün kayıt olabilmesi için yavaşlamasını istedi. Ancak büyük aracın sürücüsü Hızlandı ve pozisyondan kaçtı jandarmalar ulusal yol boyunca son hızla ilerliyor.

İhbar üzerine harekete geçen Jandarma personeli, şiddetli bir kovalamaca başlattı.

Yolculuğun bir noktasında kamyon kaçmak için alternatif bir toprak yola saptı ancak güvenlik devriyeleri tarafından pusuya düşürüldü. Her iki mürettebat da kaçışa yürüyerek devam etmek istese de birkaç metre ötede alıkonuldular.

Kamyonu özel köpeklerle aradıklarında bilgilerin doğru olduğunu gördüler: Kamyonun kasasındaki ranzanın bir bölümünde konsorsiyum torbalara paketlenmiş 11 paket buldular.

Paketleri açtıklarında içlerinde 601 adet dikdörtgen paket bulunduğunu gördüler. Analiz kokain için pozitif çıktı. Ele geçirilenlerin toplam ağırlığı 628.384 kilo.

Jujuy Federal Savcılığı uyuşturucuya el konulmasını emretti ve onu taşıyan kamyona el koydu. Olaya karışan her ikisi de adalete teslim edildi.

Güvenlik Bakanı Patricia Bullrich, sosyal ağ X üzerinden yaptığı paylaşımla jandarmaların çalışmalarını “Rekor: 628 kilo kokain” başlığıyla kutladı.

“Jujuy’da uyuşturucu sevkiyatı yapıldığı bilgisi üzerine Jandarma kilit operasyonu düzenledi, kamyonun kimliğini belirledi, iki uyuşturucu tacirini gözaltına aldı ve uyuşturucuya el koydu. Suç devresini kestik, milyonlarca dozu yoldan kaldırdık ve şimdi Grubun geri kalanına gidiyoruz” diye mesaj attı Güvenlik Bakanı.

Ve kapattı: “Mafyalardan uzak yaşamak için her gün çalışıyoruz!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir