Patricia Bullrich’in vasilerinden birinin 9 yaşındaki kızının öldürülmesiyle ilgili kaba hikayesi “Öldürmek için onu vurdular”

Güvenlik Bakanı Patricia Boğa zengini Churruca Hastanesi’ne sevk edildi Buenos Aires Belediyesi’nden bizzat kızın ailesine taziyelerini iletmesi istendi. Basına yaptığı açıklamalarda suçluların güvencesini verdi. “Öldürmek için başından vurdular”

Sağlık ocağının önünde birlikte olduğunu hatırladı Eduardo Aguileraölen çocuğun babası ve dernek üyesi velayet bakanın, önceki gün. “Ebeveynler yok edildi, ebeveynler Olanlara inanamıyorlar“9 yaşındaki bir kız çocuğu, ortanca kızı ve 3 kadının ölümünü kimse kabul edemez” dedi.

Çiftin kendisine “her şeyi ayrıntılı olarak” anlattığını söyledi. “Babasının onu canlı olarak hastaneye götürmek için yaptığı her şey, onunla konuşmak, turnike yapmakbebeği doğurtmaya çalışıyorlardı ama kafasına bir kurşun sıkılmıştı ve Arjantin’deki en iyi balistik hastanesine gitmeyi başaramadılar. Maalesef onu başından vurarak öldürdüler.“, kesin.

Hedeflerinin “adalet” olduğunu ve “parasını ödemek için arabasını çalmak amacıyla 9 yaşındaki kız çocuğunu başından vuran katilleri” hedeflediklerini söyledi.

Kızın ebeveynlerinin her ikisinin de Federal polis memuru olduğu için “hiçbir şey yapmamaya çalıştılar kızı korumak için en kötüsünü yaptılar.”

Güvenlik Bakanı Patricia Bullrich, Uma’nın ebeveynlerini ziyaret ettikten sonra Churruca Hastanesinden ayrılıyor. Fotoğraflar: Matías Campaya

Soruşturmanın gelişimiyle ilgili olarak şunları doğruladı: “bir özdeşleşme ilkesi” suçluların. “Yaptığımız çalışma çok hızlı ve açıklama ve açıklamanın gelmesini umuyoruz. tutuklama yaklaşıyor“, ilerleme.

Bullrich siyasi bir konuşmada, Buenos Aires Eyaleti’ne ihtiyaçları olduğunu söyledi. Axel Kicillof giriş “daha fazla önleme, daha fazla devriye gezme, günlük görevlerde daha fazla destek.”

“Yapmak istemiyoruz eleştiri çünkü zamanı değilArtık hep birlikte olma zamanı, İl Emniyeti, Federal Polis çünkü herkes birlikte ağlıyor Uma’nın öldürülmesi ve herkes gidip suçluları aramak istiyor” dedi.

Bullrich, bu Salı günü Buenos Aires Eyaleti temsilcileriyle bir toplantı yapacağını belirtti. “Eyaletin güvenliği giderek artırabilmesini sağlamak için federal görev olan görevimiz kapsamında işbirliği yapmak istiyoruz” dedi.

Son olarak, en çok garanti veren sektörlerden gelebilecek olası eleştiriler öngörülüyordu. “Gelip bize işimizin zor olduğunu söylemelerine izin vermeyin. Ağır el, 9 yaşındaki bir kızı öldürmek ve Cuma günü başka bir kızı öldürmek anlamına gelir. Dır-dirYa da ağır bir el, Arjantin’de artık istemediğimiz şey bu” diye ifade etti.

Patricia Bullrich kızın ölümünü doğrulamaktan sorumluydu

Uma, “durumu kritik” olarak nakledildiği Churruca Hastanesi’nde Pazartesi günü öğleden sonra hayatını kaybetti. Haber bizzat bakan tarafından sosyal ağlar aracılığıyla doğrulandı.

“Ümme’yi öldürdüler. Bu suçluların affı yok” Bullrich “onları bulana kadar” onları arayacağını duyurdu ve söz verdi. “Bu korkunç anda ve derin acıda ebeveynleri María Eugenia ve Eduardo’nun yanındayız” diye ekledi.

Daha önce, X hesabında yayınlanan başka bir mesajda Bullrich, kendisine yönelik “acımasız silahlı saldırıdan” “derin” pişmanlık duymuştu. Eduardo Aguilera’nın kızı UmmaFederal Polis üyesi ve onun gözaltı üyesi.

Bakan, Villa Centenario kasabasındaki bir saldırı girişimi sırasında kızın başından vurulmasının ardından, “Bütün ülke onun bu travmatik durumdan sağlıklı bir şekilde çıkmasını bekliyor.” dedi.

Ve mesajını kapattı: “Hadi bu suçluların peşine düşelim: bedelini ödeyecekler.”

Uma’nın hayatına son veren soygun nasıldı?

Uma, bugün babasıyla birlikte hırsızlık amacıyla seyahat ettiği araca ateş açan suçlular tarafından başından vurulan kurşunla yaralandı. Saat 15.00’ten sonra tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiği doğrulandı.

Olay, saat 9 civarında, federal polis memurunun görev başındayken kızıyla birlikte seyahat ettiği Ford Ka arabasıyla evinden çıkması sırasında meydana geldi.

Orada, siyah bir Toyota Corolla kullanan ve arabasını çalmaya çalışan suçlular ona yaklaştı, ancak görünüşe göre memur onları caydırmaya ve kaçmaya çalıştı.

Mahalle sakinlerinden biri haber kanalıyla diyalog halinde şunları söyledi: TN “iki silah sesi” duymuş ve olanları kendi versiyonunu anlatmıştı.

Video

İddia edilen bir soygunun ortasında yaralı 9 yaşındaki kız çocuğunu böyle naklettiler.

“Çocuk direnmedi, kimliğini açıklamadı, sadece onlardan kaçınmak istedi. Karısı kapıyı kapatıyordu ve arabanın altında kaldı. Onları oraya atıyorlar ve kız geride kalıyor. Ne yazık ki kurşun arka cama çarptı ve küçük kızın kafasına isabet etti” diyen komşu, kimliğini açıklamamayı tercih etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir