Palermo’da Türk diplomatına saldıran ve vurularak öldürülen motokorronun suç kariyeri

Mahalle PalermoMühendisin suçu karşısında şok Mariano Barbieri (42) 5 Eylül’de işlenen cinayet bir kez daha gündeme geldi. güvensizlik Bu, polisle silahlı bir kovalamacanın ortasında bir hırsızın ölmesiyle sona erdi.

Saldırının kurbanı bu kez bir Türk diplomattı. motosiklet jetleri Kamyonu, Las Cañitas bölgesinde, Soldado de la Independencia ve Gorostiaga caddelerinin köşesinde, bu Pazar sabaha karşı 3 civarında çalındı.

Suçlulardan biri Volkswagen T-Cross’a, diğeri ise motosiklete binerek kaçtı. 911 tarafından alarma geçirilen Şehir Polisi’nin 14C Mahalle Polis Karakolu’ndan ajanlar, Avenida Del Libertador ve Sarmiento Caddesi üzerinde kamyonun yolunu kesmeyi başardı. Oradan şiddetli bir kovalamaca başladı. neredeyse dört kilometre birkaç devriye arabası ile.

Diplomatik kullanım ruhsatı bulunmayan çalıntı kamyon, Figueroa Alcorta Bulvarı’na birkaç metre uzaklıktaki Salguero ve Gelly’de ele geçirildi: Suçlu T-Cross’un kontrolünü kaybetti ve park halindeki bir arabaya çarptı.

Şehir Polisinden alınan bilgiye göre, çarpışmanın ardından bir atış Hırsız ile ajanlar arasında motosikletli jetin ölümüyle sonuçlanan kavga.

Polis kaynakları doğruladı Telam “Bölgeyi koruyan bir polis memurunun hareketleri gözlemlediğini ve servis silahını çıkararak takip edilen araca ateş etmeye başladığını” söyledi.

Saldırganın ateşli silahı çıkarıp polis memurlarına ateş etmeye başlaması, silahlı çatışmaya neden oldu.

Bilim Polisi, hırsızın öldüğü Salguero ve Gelly’de çalışıyordu. Fotoğraf: “Telam”

Polis kovalamacası, kaza ve silahlı saldırı, gece saat 2’ye kadar “La Noche” tarafından en çok ziyaret edilen noktalardan biri olan Buenos Aires Latin Amerika Sanatı Müzesi’nin (Malba) bulunduğu yerden birkaç metre uzakta meydana geldi. Müzeler”.

Soygunun ‘yayın’ olduğuna inanıyoruz. Olay, müzelerdeki kutlamaların sona ermesinden yarım saat sonra gerçekleşti, dolayısıyla bölgedeki insan sayısından dolayı bir trajedi olurdu” dedi.

Köşede “bulundu altı ila sekiz kapsül servis edildiKalibrelerin belirlenmesi için analizler beklenmesine rağmen mermilerin “9 milimetrelik olduğu” belirtildi.

Polis, minibüste “saldırganın malı olabilecek, numarası kayıtlı ve odasında bir mermi bulunan, polis silahına benzer Browning yarı otomatik bir ateşli silah” ele geçirdi.

Vurularak öldürülen hırsız kimdi?

Polis kaynakları doğruladı Zurna ölen suçlunun kimliği belirlendi Ricardo Aldo Aparicio, 40 yaşında. Villa Ballester’da ikamet eden adamın soygunla ilgili birçok sabıka kaydı vardı.

“Sahip olmak yapraklı bir kayıthem küçük hem de yetişkin olarak. Doğduğundan beri suç kariyeri vardı” diye doğruladı. Telam bir araştırmacı.

Video

Saldırının mağduru Türk büyükelçiliğinden bir diplomat ve şoförü oldu.

Aparicio, ateşli silah kullanımıyla ağırlaşan soygunun etkili bir şekilde gizlenmesi suçundan 2019 tarihli 3 yıl hapis cezasını çekmişti.

Ayrıca bu yılın Şubat ayında Avellaneda’da bir kamyonun çalınmasına karışmıştı. altı ay hapis cezasına çarptırıldı. Bu sabahki saldırıdan sadece bir ay önce, 19 Ağustos’ta serbest bırakılmıştı.

konusunda tam desteğimi ifade etmek istiyorum. @PoliciaCiudadBA Türkiye Büyükelçiliği yetkilisinden çalınan aracın takibine müdahale eden kişi. Başkalarının hayatını riske atmaya çalışan bir suçludan komşuları korumak için cesedini teşhir ederek hareket ettiler.

— Gustavo Coria (@gustavocoriaok) 24 Eylül 2023

Adli tıp ekibi otopsiyi yapmaya devam etse de Polis, suçlunun en az iki kurşun yarası olduğunu belirtti: biri kafada, biri bacakta.

Şehir Polisi, kaçmayı başaran diğer suçluyu yakalamak için bölgedeki güvenlik kameralarını inceledi.

Kovalamacanın sonucunda polis memurlarından biri sırtına aldığı darbeyle yaralandı (kafa darbesine maruz kaldı) ve gerekli incelemelerin yapılması ve her türlü komplikasyonun dışlanması için Fernández hastanesine nakledildi.

Polisle çatışmaya giren suçlulardan biri öldürüldü. Fotoğraf: “Telam”

25 No’lu Ceza ve İnfaz Mahkemesi’nde soruşturması sürdürülen olayda, yabancı diplomat olması nedeniyle tüm işlemlerin Federal Polis’e ait olmasına karar verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir