Onun bir fırın fırınında yakıldığına inanıyorlar.

İle ilgili Juan Marcelo Ramirez (27) Polis kılığına girmiş silahlı suçluların onu kaçırdığı gün hakkında daha fazla bir şey bilinmiyordu. José León Suárez, San Martín partisi2002 yılında bir kadının evine zar zor ulaştı. Ailesinin dramı 13 yıl sonra, kardeşi Rubén’in (38) Villa Martelli’de (Vicente López) 17 yaşındaki bir genç tarafından öldürülmesiyle daha da kötüleşti.

Ancak şimdi gelen haber onlara biraz teselli verdi: Sözlü duruşmada beraat eden esir çetesinin bir üyesi, 13 yıl hapis cezasına çarptırıldı Yargıç Claudia Morgese Martín’in başkanlığını yaptığı ve üyelerden Héctor Sagretti ve Silvina Mayorga’dan oluşan San Martín Federal Sözlü Ceza Mahkemesi (TOCF) 5 tarafından yürütülmektedir.

Haber şunu belirledi Alfredo Orlando Torino Borda (68) suçtan sorumluydu”fidye için adam kaçırma, ateşli silah kullanarak insanlara karşı şiddet veya korkutma yoluyla işlenerek ağırlaştırılmış“.

2013 yılında yapılan ilk sözlü duruşmada beraat etmişti ancak Federal Ceza Dairesi’nin kararıyla bu karar iptal edildi ve yeni bir tartışma yapılması talimatı verildi ve bu müzakere geçen hafta sona erdi.

Buna göre TelamSanık bu yeni duruşmaya özgürce geldi ve kısıtlamalarla da olsa ceza kesinleşinceye kadar bu durumunu sürdürecek.

Torino Borda, Mahkemenin izni olmadan 24 saatten fazla bulunamayacağı bir adres belirlemeli, ayrıca her ayın ilk iş gününde sabah 8’den öğlen 13’e kadar Mahkeme huzuruna çıkmalı ve Ülkeyi terk etmesi yasak olduğu için seyahat belgelerini yetkililere teslim etti.

Juan Marcelo Ramírez (27), Aralık 2002’de José León Suárez’de (San Martín) kaçırıldı. Cesedi hiçbir zaman bulunamadı.

Kararın gerekçesi 30 Kasım saat 13.30’da açıklanacak.

Geç oldu ama oğlum için adalet yerini buldu. 10 Aralık’ta ortadan kaybolmasının üzerinden 21 yıl geçecek ve onu bulamıyoruz. Aynı çaresizlik, aynı ıstırap içindeyiz ama karardan memnunuz” dedi. Telam Venancio Ramírez (72), kurbanın babası.

Eşi María (72) gibi Paraguay uyruklu olan adam, “Mahkeme 3’ün kendisini serbest bıraktığını” ekledi ve hem savcılık hem de avukatı Alberto Palacio temyize gitti.

“Yargıtay kararı kaldırdı ve çok şükür bu mahkeme de kınadı. Hiç dinlenmiyoruz, birçok yere farklı organizasyonlarla katılıyoruz, her zaman bizim yerimizde olanların yanındayız” dedi.

Bu şekilde dava için dört kişiye ceza verildikaçırma olayıyla ilgili ilk duruşmada 17 yıl hapis cezasına çarptırıldıkları göz önüne alındığında Julio Víctor “Narigón” Robledo ve Claudio Maíz (uyuşturucu kaçakçısı olarak belirlenmiş), zaten 12 yaşında Daniel “Pilo” Perezaileyi arayıp fidye talep etmek için telefon numarasını veren kişi olmakla suçlandı, ancak hepsi artık ücretsiz.

Ancak Haber onları her zaman cinayetle değil adam kaçırmakla suçladı. Juan Marcelo’nun kamyonunda kan ve saç bulundu.

Juan Marcelo Ramírez’in kaçırılması

“Kiraz” lakabıyla tanınan Ramírez kaçırıldı 10 Aralık 2002 Bir arkadaşını ziyaret etmek için Fiat Ducato minibüsüyle seyahat ederken, San Martín’deki 1° de Agosto ve Márquez de José León Suárez Bulvarı’nda polis memuru gibi giyinmiş silahlı suçlular tarafından.

Daha sonra onu kaçıranlar tüccar babasıyla temasa geçti ve Yarım milyon dolar istediler oğullarını serbest bırakmak için aile bu meblağı toplamanın imkansız olduğunu ve teklif ettikleri son şeyin 7.000 ABD doları olduğunu söyledi.

Venancio, kendisini kaçıran kişinin “çok şiddet yanlısı” olduğunu hatırlatarak kendisine şunları söylediğini hatırlattı: “Eğer parayı toplamazsan oğlunu bir daha göremezsin.“.

Juan Marcelo Ramírez (27), Aralık 2002'de José León Suárez'de (San Martín) kaçırıldı. Cesedi hiçbir zaman bulunamadı.Juan Marcelo Ramírez (27), Aralık 2002’de José León Suárez’de (San Martín) kaçırıldı. Cesedi hiçbir zaman bulunamadı.

Kaçırılmanın ertesi günü genç adamın arabası Villa Martelli’de ortaya çıktı ve içinde Juan Marcelo’nun spor ayakkabıları ve ayakkabıları bulundu. kan ve saç lekeleribilirkişi raporları bunların gence ait olduğunu belirledi.

18 Aralık’ta Venancio, oğlundan, suçluların ona ertesi güne kadar süre vermesi nedeniyle, genç adamın ondan bulabildiği her yerden para toplamasını, her şeyi satmasını istediğinin yaşam kanıtı olarak bir mektup aldı.

O zamandan beri, kaçıranlar bir daha iletişim kurmadı ve Juan Marcelo’nun nerede olduğu hakkında hiçbir şey bilinmiyordu.Cenazeleri farklı yerlerde arandı ancak bulunamadı.

Hipotezlerden biri şu: Ceset bir fırın fırında yakıldı.sanıklardan birinin akrabasına ait.

2007’deki sözlü duruşmada, kaçırma olayının ideologu Juan Carlos Valenzuela’nın, banliyölerin kuzeybatı bölgesinden tanınmış bir uyuşturucu kaçakçısı olduğunu ve 2004’ün ortalarında bir katliama uğradığını gösteren hipotezler alevlendi. : erkek kardeşi, He’nin karısı ve 14 yaşındaki oğlu, bariz bir “intikam” nedeniyle ikiye bölündü.

Bu sırada gencin kardeşi Rubén Ramírez vurularak öldürüldü. 4 Ekim 2015’te Carlos Francisco Melo’da 5200’de Villa Martelli’de (Vicente López) ailesine ait bir depoyu kapatmak üzereyken 17 yaşındaki bir genç tarafından orada düzenlenen bir partiye girişi engellendiği için öfkelendi.

“Görgü tanıklarının ifadelerinden deponun doğum günü partisi için kiralandığı öğrenildi. Deponun sahibi, sarhoş ve heyecanlı olan bu çocuğun partiye girmesini engellemeye çalıştı. Bunun üzerine çocuk silah çıkardı ve Bir polis kaynağı onu birkaç kez vurduğunu söyledi. Zurna cinayetin işlendiği zaman.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir