Onu muhalif bir grubun liderine suikast düzenlemeye çalışmakla suçluyorlar

Olarak belirlenen bir adam Club Sportivo Dock Sud’un barrabrava’sı38 yaşındaki , son birkaç saat içinde Buenos Aires’in Avellaneda semtinde tutuklandı. muhalif grubun bir üyesine suikast girişiminde bulunulması Taraftarların liderliği konusunda kiminle tartışma yaşandı.

Hakkında Juan Marcelo Suplina (38)takma ad “Juanchi“iddia edildiği gibi işaret edildi Isaías Nahuel Galleros’a düzenlenen suikast girişiminin entelektüel yazarıConurbano’nun güneyindeki Club Sportivo Dock Sud’un tribünlerinin liderliği konusunda tartıştıkları kişi.

Sözcüler, saldırı sırasında tetikçi rolünü oynayan kişiye ateşli silahları veren kişinin Suplina olduğundan şüphelenildiğini bildirdi. Kurban üç kurşunla yaralandı.. Sokakta düzenlenen bir saldırıda bacaklarından birinden, omzundan ve göğsünden vuruldu.

Tutuklama, söz konusu yargı bölgesindeki Daire Karargâhının Taktik Operasyon Grubu (GTO) üyeleri ve Yerel Polis personeli tarafından, Teminat Mahkemesi’nin4 emriyle ve Fonksiyonel Daire’nin talebi üzerine iki baskın gerçekleştiren Yerel Polis personeli tarafından gerçekleştirildi. María Alejandra Olmos Coronel başkanlığındaki Eğitim Birimi (UFI) 1, bunlardan biri olumlu sonuç verdi.

Baskınlar sırasında polis kaçırıldı Yedi sağlam mühimmatı olan Bersa .380 kalibrelik bir tabanca, Kaynaklar, kulübün barında kullanılan bayraklar, perdeler, bas davul ve trampetin yanı sıra 208 bin 150 Arjantin pesosu ve 700 dolar tutarında paranın bulunduğunu belirtti.

Buna karşılık, memurlar, günler önce meydana gelen cinayet girişiminin asıl sorumlusu olarak aranan kişinin nerede olduğunu bulmak için ilgili soruşturma görevlerini yerine getirmeye adadılar.

Tutuklu, “silah kullanmaya teşebbüsle ağırlaştırılmış cinayet” olarak sınıflandırılan davada, eylemleri onaylayan ve gerekli prosedürleri emreden müdahil hakimin emrine verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir