ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı

Bir adam ki partnerini bıçaklayarak öldürdü Jujuy şehrinde Quiaca Ve? Kayınvalidesini arayarak kızını “öldürdüğünü” söyledi Bu perşembe günü cezaya çarptırıldı Kadın cinayetine müebbet hapis.

Hakkında Alejandro Domingo GasparMağdur aleyhine “kadın cinayeti, ilişkiden dolayı ağırlaştırılmış cinayet ve cinsiyete dayalı şiddete aracılık etmek” suçlarından suçlu bulunan , Carmen Graciela Balderrama.

Karar, yargıçlar María Margarita Nallar ve Luciano Yapura’dan oluşan Jujuy 3. Ceza Mahkemesi tarafından tek bir duruşmada verildi. sanık suçunu itiraf etti.

Soruşturmaya göre şiddet olayı şu tarihte yaşandı: 5 Aralık 2021akşam 7 ile 8 arası, Kadın, 9 ve 6 yaşlarındaki iki çocuğuyla birlikteydi. Bolivya ile Jujuy sınırındaki La Quiaca’nın Independencia mahallesindeki evinde.

O sırada Gaspar oradaydı. sarhoş haliortağını bıçakla kovalamaya başladı. Sığındığı banyonun kapısını kırıp onu bıçakladı..

Alejandro Domingo Gaspar, Carmen Graciela Balderrrama’nın öldürülmesiyle ilgili suçunu kabul etti.

Suçlayıcılara göre hükümlü adam “kadın cinsiyetini tam anlamıyla küçümseyen” bir davranış sergiledi.

Şiddetli saldırıya mağdurun çocukları da tanık oldu. Polisi arayan bir komşuyu uyaranlar onlardı. Dakikalar sonra ajanlar adamı evde tutukladı.

Kaynaklara göre polis gelmeden önce Gaspar kayınvalidesini aramayı başardı ve ona “Onu öldürüyorum” dedi..

Kurban ise La Quiaca’daki Jorge Uro hastanesine nakledildi ve ardından Jujuy’un başkenti Pablo Soria’daki ana hastaneye nakledildi ve burada aldığı ağır yaralanmalar nedeniyle hayatını kaybetti.

Tartışmalar sırasında savcı Carlos Gil Urquiola, ömür boyu hapis cezası Gaspar için; İl Kadın ve Cinsiyet Eşitliği Konseyi’nden Miriam Valdez ve Leonardo Fernández tarafından temsil edilen şikayet buna uygun bulundu.

Télam’dan gelen bilgilerle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir