Oğlunu futbola götürmek için frank bozdu, mahkumlar arasındaki kavga yüzünden onu öldürdüler

Cesar Roldan (43)’ün frangı vardı. Ancak Cumartesi öğleden sonra Rosario’daki 116. hattaki 1.219. birimin direksiyonundaydı. Bir meslektaşımla vardiya değiştirmiştim çünkü En küçük oğluna futbol maçına eşlik etmek istiyordu.. Bu yüzden mermiler ona Eva Perón ile Cullen’ın kesiştiği noktada isabet etti ve sonunda öldü.

Bu sabah ailesi ve arkadaşları ona Parque de la Eternidad mezarlığında (Granadero Baigorria’da) veda etti. Arkadaşlarının açık mavi gömlekleri cenaze odasını işgal ederken, bir otobüs kervanı da ona saygı duruşunda bulunmak için eşlik etti.

Roldán, saat 16.00 sıralarında otobüsü sürüyordu ve “22 ila 23 yaşları arasında genç bir adam ona yaklaştı, ona hakaret etti ve onu vurmaya başladı.” İlk atış grubun önünden oldu. Roldán’ın hemen yaralandığından şüpheleniyorlar, “kendini korumak için ayağa kalktı”, birkaç metre ilerlemeye çalıştı ve tetikçi yedi kez ateş etti. Sürücü, biri başının arkasından, ikisi sırtından olmak üzere üç kurşunla yaralandı. Roldán anında öldü.

Katil kapının altına bir not bırakmış: “Tamam, polisin seninle ilgilenmesini bırak kedi. Saygılarımla, Karakterler”dedi.

Şu anda soruşturmacılar, ilk saatlerde tahmin edildiği gibi bu notun kurbana veya başka bir sürücüye veya Otomotiv Taşımacılık Birliği (UTA) üyelerine gönderildiği ihtimalini dışladı.

Şu anda, Kasıtlı Cinayet Savcılığı müfettişlerinin ele aldığı ana hipotez şu: iki mahkum arasında kavgaBunlardan biri Piñero hapishanesinde tutuklu.

Rosario’da César Roldán için adalet istemek amacıyla kitlesel veda ve gösteri. Fotoğraf Juan José García

Savcılar María Eugenia Iribarren ve Ademar Bianchini bir basın toplantısında “bunun suçla bağlantılı kişiler arasındaki bir çatışmayla ilgili olacağını” doğruladılar. Ayrıca katilin kimliğinin tespit edilebilmesi için kameraların izlendiğinin garantisini verdi.

Yayınlandığı gibi Rosario3Kağıt üzerindeki tehdit, Piñero hapishanesinde bulunan bir mahkuma yöneliktir. “Bu Valentino B. (22), geçen yıl 23 Mart’ta Dorrego’da saat 11:00’de merkezdeki bir dairede tutuklanmıştı. 400 dolar, 315 bin peso, bir defter ve sekiz cep telefonu“. Bu kişi savcı Valeria Haurigoy tarafından Alan Funes çetesinin tetikçisi olduğu iddia edilen, uyuşturucu kaçakçılığından suçlu bulunan ve Ezeiza hapishanesinde hapis cezasına çarptırılan kişi olarak suçlanırdı.

UTA üyeleri yaptıkları açıklamada, “Yoldaş César Roldán’ın öldürülmesi göz önüne alındığında, şehir içi hizmetin tamamen kesildiğini ilan ettik.” dedi. Bu öğleden sonra hizmet yeniden sağlandı.

Rosario’da öldürülen otobüs şoförü César Roldán kimdi?

Öldürülen otobüs şoförü evliydi. İki çocuk babasıydı ve on yıldan fazla bir süredir otobüs şoförü olarak çalışıyordu. Bunu önce şehirlerarası şirketlerde, sonra da şehirlerdeki şirketlerin gece saatlerinde yaptı. Yakın zamanda gündüz çalışma isteğini yerine getirmişti.

Cumartesi günü Rosario'da öldürülen otobüs şoförü César Roldán.Cumartesi günü Rosario’da öldürülen otobüs şoförü César Roldán.

Ergenlik döneminden beri birlikte olduğu Belén Torale ile 16 ve 17 yaşlarında evlendi. Birlikte Juan Ignacio (11) ve Lisandro (9) adında iki çocukları oldu. En küçüğü bir yıl önce kanserden kurtulmuştu.

Belén, kocasının vedasının ardından medyaya şunları söyledi: “Bilmenizi istediğim tek şey, Bu dünyadaki en harika insanı öldürdüler. Hayatımın aşkı. Dünyanın en iyi babası, eğitimli, çok iyi. Örnek olarak, asla kimseye kızmadı. “Nefes bile alamıyorum, sanki bir parçam eksikmiş gibi.”

Rosario'da öldürülen otobüs şoförü César Roldan'a veda etmek için Rosario'daki otobüs karavanı.  Fotoğraf Juan José GarcíaRosario’da öldürülen otobüs şoförü César Roldan’a veda etmek için Rosario’daki otobüs karavanı. Fotoğraf Juan José García

Belén, “Yaptığı tek şey işe gitmek ve çocukları futbola götürmekti. Her şeye rağmen daima gülümsüyordu. O benim hayatımın aşkıydı” dedi.

Saldırganlar, César Roldán'ın kullandığı otobüse yedi el ateş etti.  Fotoğraf Juan José GarcíaSaldırganlar, César Roldán’ın kullandığı otobüse yedi el ateş etti. Fotoğraf Juan José García

“Bu büyük acıya söylenecek söz yok, kuzenimin, çocuklarının ve ailesinin acısına ulaşabilecek hiçbir teselli yok, Tanrı’dan yalnızca César Roldán için adaletin sağlanmasını, adının temize çıkarılmasını diliyorum çünkü o her zaman öyleydi ve öyle kalacak. İyi bir adam ol, ailesi için her şeyi verdi ve ödemesi gerekenin ödemesine izin verdi.” kuzeni Eliana, sosyal ağlarda yayınladı.

Roldán’ın amcası David Moreyra, LT8’e “Maalesef Rosario bu durumdan geçiyor ve bu hepimizi etkileyebilir. Hiç kimse şehri etkileyen bu çılgınlıktan muaf değil” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir