Neden serbest kalacak ve başka nasıl bir yargılamayla karşılaşacak?

Ünlü Corrientes jinekolog Gerardo Alejandro Dahse (58) yedi yıl hapis cezasına çarptırıldı muayenehanesinde bir hastaya cinsel istismarda bulunduğu için. Yargıçlar da Onu hekimlikten men ettiler ancak karar kesinleşene kadar serbest bırakılmasına karar verdiler.

Doktor, adli izin olmadan ülkeyi ve Corrientes eyaletini terk edemeyecek; Yargıçlar kararlarında, mağdurla her türlü temastan kaçınmaları gerektiğini belirtti. Perşembe saat 22:50’de. Ayrıca özgürlüğünü korumak için ayda bir kez Mahkeme huzuruna çıkması gerekiyor.

Son gün, davacı avukat Sofía Domínguez Briseño’nun savunmasına başlamasıyla saat 16.00’dan dakikalar sonra başladı ve tartışma, cinayet suçuna öngörülen azami cezanın talep edilmesiyle sonuçlandı. son derece çirkin cinsel istismar: 10 yıl hapis. Ayrıca, doktorluk mesleğinden özel olarak kalıcı olarak men edilmeyi ve kaçmasının engellenmesi için derhal tutuklanmayı talep etmiştir.

Savcı yardımcısı Jorge Omar Semhan, karara saat 17.15’te başladı ve sonunda hakimlerden jinekoloğun yedi yıl hapis cezasına çarptırılmasını ve sonsuza kadar doktorluk yapmasının yasaklanmasını istedi. Şikayette olduğu gibi, hakimlerin emir vermesi gerektiği ileri sürüldü Dahse’nin derhal tutuklanarak ceza ünitesine nakledilmesi.

Adli kaynaklar, savunma avukatları José María Arrieta ve Isidoro Sassón’un kısa bir aradan sonra saat 18.05’te tartışmaya başladığını söyledi. Her ikisi de doktoru mahkum edecek hiçbir ikna edici delil bulunmadığını ileri sürerek beraatını talep etti.

Dahse’yi yargılayan mahkeme Ana del Carmen Figueredo, Cynthia Teresa Godoy Prats ve Raúl Juan Carlos Guerín’den oluşuyordu.

Cinsel istismarla suçlanan jinekoloğa 7 yıl hapis.

Jinekolog, ciddi derecede çirkin cinsel istismar suçuyla suçlandı. Bu Perşembe günü sonuçlanan duruşmada adli sorunları bitmedi, çünkü önümüzdeki aylarda sanık sandalyesine dönmek zorunda kalacak ancak başka bir hasta tarafından yapılan daha ciddi bir suçlamayla karşı karşıya kalacak.: Cinsel erişimle cinsel istismar.

Bu sunumlar, mağdurlar tarafından hiçbir zaman dava edilmeyen diğer benzer olayları gün ışığına çıkardı. Neredeyse 20’si sosyal ağlarda haber yapan kadınlardı ofisinde Dahse’nin bir tür tacizine maruz kalmıştı.

Aynı zamanda Corrientes kamu çalışanlarının sosyal hizmet denetçisi olarak da görev yapan doktor, Ekim 2021’de suç duyurusunda bulundu. O sunuma göre, Saldırı 26 Mayıs’ta gerçekleşti Hasta salgının ortasında jinekolojik konsültasyona gittiğinde.

Cinsel istismarla suçlanan jinekoloğa 7 yıl hapis.

Genç mağdur, sosyal ağlarında şunları söyledi: “Ofisimde kontrol için sedyeye gittim ve herhangi bir anormallik olup olmadığına bakmak için beni muayene etmediğini fark ettim. Bana çok fazla dokunmaya başladı. Orada Ona ne yaptığını sorduğumda kendimi çok savunmasız ve gergin hissettim, o da ‘kimse öğrenemeyecek’ diye yanıt verdi” dedi.

Kız ona defalarca hayır dediğini ama doktorun durmadığını söyledi. Ve IOSCOR denetçisi olarak pozisyonu sayesinde ihtiyaç duyduğu cerrahi müdahaleyi hızlandırmak için sosyal hizmetin transferini kolaylaştırabileceğini ortaya çıkardı.

Davanın soruşturması, Soruşturma Hakimi María Josefina González de Cabañas tarafından yürütüldü. Yargıç, iddia makamında şunu ileri sürdü: “(mağdurun) yaşanan olaylarla ilgili sunduğu versiyon büyük önem taşıyor… değerlendirmesi daha önce açıkladığım ilkeler (güvenilirlik, ısrar ve gerçeğe uygunluk) çerçevesinde yapılıyor ve bu versiyon şu şekilde güçlendiriliyor: fantezi yapılarının bileşenlerini düşündüren unsurlar bulamadıklarının belirtildiği psikolojik rapor.”

Bu sebeple doktor Dört ay tutuklu kaldı ancak Yargıtay bu tedbiri kaldırdı ve Dahse duruşmada serbest kaldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir