neden on ay sonra Retiro’da ölen modele yeni bir otopsi yapacaklar?

Emily Rodrigues Santos Gomes’in (26) ölümü hâlâ gizemini koruyor. İki avukat ve 292 gün sonra Saat 15.00’te Buenos Aires’in Retiro semtindeki Libertad bölümünün altıncı katından boşluğa düştükten sonra adalet bir soruşturma yürütecek. yeni otopsi yeni ipuçları aramak için.

Bu bilirkişilik, davanın nihai olarak yargılanması için bir önceki adımdır. Tarım iş adamı Francisco Sáenz Valiente (52), bir hafta gözaltında tutuldu ve daha sonra liyakat eksikliği nedeniyle serbest bırakıldı, ancak “uyuşturucuları ücretsiz olarak temin etmek ve bunların tüketimi için yer sağlamak ve kasıtsız adam öldürmek” suçuyla suçlandı. Şartlı sivil kullanıma yönelik bir silahın gayri meşru olarak bulundurulması ile gerçek rekabet”.

Şimdi, Emily Rodígues’in ailesi avukatlarını değiştirdi ve soruşturmanın başına José Vera’yı atadı. Vera bir talepte ısrar etti ikinci otopsi Brezilyalı modelin gövdesi.

Savcı Santiago Vismara’ya sunulan ve kendisinin erişebildiği belgede, “Olguların açıklığa kavuşturulması açısından hayati öneme sahip oldukları için açıklığa kavuşturulması gereken unsurlar ve sorular var” deniyor. Zurna.

Vera adına ve Emmily’nin ebeveynleri Cátie Rodrigues Santos ve Arístides Da Silva Gomes adına, otopsinin ardından yapılan soruşturmanın bazı unsurları var: bitmemiş parti uzmanları tarafından analiz edildiği sırada.

Serbest bırakılan işadamı Francisco Sáenz Valiente’nin Retiro semtindeki dairelerine baskın düzenlendi. Fotoğraf: “Telam”

Adli tıp raporlarının detaylı analizinin ardından ikinci otopsiye katılmak üzere belirlenen kişi Carmelo Napoli oldu.

Ama ne arayacaklar?

Emily’nin cesedi Adli Tıp Birlikleri’nin gözetiminde. 16 Ocak’ta gerçekleştirilecek bu bilirkişi incelemesi ile soruşturma için bazı temel unsurları arayacak.

Özellikle “arayacaklar”bildirilmeyen yaralanmalar İlk incelemede “gerçeklerin bir bütün olarak göz ardı edilmesi” nedeniyle, aylar geçtikçe ifadeler ve toksikolojik test sonuçları da dahil edildi.

Mesele şu ki, şu ana kadar sadece olayların görgü tanığı olarak kabul edilen Emmily, Saenz Valiente ve Juliana Mourao’nun (38) cesedinde, bir ceset bulundu. uyuşturucu kullanımının belirtileri. Özellikle mağdur durumunda kokain, esrar, alkol, ketamin ve MDMA.

Brezilyalı Emily Rodrigues Santos'un (26) düştüğü Retiro bölgesi.  Şiddetin izlerini taşıyan pencere.Brezilyalı Emily Rodrigues Santos’un (26) düştüğü Retiro bölgesi. Şiddetin izlerini taşıyan pencere.

“…Ölüm nedeninin gizlenmek istendiği ve cansız bir bedenin boşluğa atıldığı durumlarda ‘post-mortem batma’ yani kırık odağı gözlenirken araştırılması uygundur. hematom yoktur ve bu durum ölüm sonrası yaralanmaya işaret etmektedir çünkü hematom yaşamda meydana gelen kırık bölgelerinin tipik bir özelliğidir. tam adli otopsi“Nápoli’nin Adli Tıp Birlikleri’nin sonuçlarını analiz ederken ve talebi gerekçelendirirken hazırladığı raporda böyle yazıyor.

Anahtar işaretler

Anahtar içeride olacak iki element: İlk raporda ifade edilen ve üzerinde durulan aşağı doğru sürüklenme işareti daha derine inmedim kökeni de haklı değildi. Kurbanın boynunda ve kollarında tırnak izleri ve ayrıca Emily’nin ellerinde sigara yanıkları var.

Bu yaralanmaların tamamı, ilk incelemeyi yapan bilirkişiler tarafından tespit edilmiş olmasına rağmen, gerekçelerini bulamadılar Sáenz Valiente’nin veya tanık Juliana Mourao’nun ifadelerinde.

Ayrıca resmi tıbbi raporla ilgili bir farklılık ortaya koydular. uykulu durum Narkotik tüketimi nedeniyle kurbanın düşmesi. Resmi tıbbi raporda “onu ilk gören doktor (olay yerinde) miyoz bildirdiğinde gözbebeklerinin genişlediğinden bahsediliyordu.”

Francisco Sáenz Valiente (52) ve Emmily Rodrigues Santos Gomes (26).Francisco Sáenz Valiente (52) ve Emmily Rodrigues Santos Gomes (26).

Ayrıca durumun altını çizdiler Emily’nin tırnaklarıpencereyi zorla açtığına dair hiçbir iz yoktu. Bu ayrıntı, her zaman şikayetin versiyonuna göre, pencereyi açan kişinin Emily olmadığı sonucunu çıkarmamıza olanak tanıyor. Ayrıca kollarında herhangi bir kırık bulamadılar; bu da düşme anında bilincinin kapalı olduğu hipotezini doğruluyor.

Facundo Orazi ve Rafael Cúneo Libarona liderliğindeki savunma aynı zamanda adına bir bilirkişi de sunacak: Alejandro Basile. Onlar ve savunma stratejileri açısından mağdurun madde kullanımını daha derinlemesine incelemek çok önemlidir.

Brezilyalı Emily Rodrigues Santos'un (26) düştüğü Retiro bölgesi.  Şiddetin izlerini taşıyan pencere.Brezilyalı Emily Rodrigues Santos’un (26) düştüğü Retiro bölgesi. Şiddetin izlerini taşıyan pencere.

Onlara göre Emily düzenli olarak narkotik tüketiyordu ve bu nedenle o geceki aşırı miktardan Sáenz Valiente veya Mourao sorumlu olmayacaktı. Ayrıca, çözmeye çalışacaklar bu bağımlılıklar sonucunda genç kadının boşluğa düşmeden birkaç dakika önce “psikotik bir kriz geçirdiğini” gösteren kanıt.

Duruşma, bir sonraki adım

İkinci otopsi tamamlandıktan sonra bu raporla birlikte savcı Santiago Vismara’nın bir sonraki adım olarak duruşmaya yükselme. Bu sonuç belirleyici değildir ve Sáenz Valiente’nin mahkemeye çıkarılmasını talep edebilirsiniz. aynı suç ne için suçlanıyor veya durumu ağırlaştırın ve kasıtlı cinayet veya kadın cinayeti yoluyla ağırlaştırılmış cinayet talebinde bulunabilirsiniz.

Şikayet durumunda Vera’nın diyalog içinde olması bekleniyor Zurna suçlamalarında cinayete işaret edeceklerini söyledi. Ayrıca olaya katılan kişi olarak Juliana Mourao’yu da hedef alacaklarını tahmin ediyorlardı.

Mourao bir doktordur. “İfadesinde, bu hatanın nelere yol açabileceğini bildiği için pembe kokaini diğerinden ayırt etmek ve karıştırmamak için ışığı açması gerektiğini söyledi. Tıbbi bilgisi, elinde olanı getiren arkadaşına bilgi vermesini zorunlu kıldı. Olabilirdi ama olmadı” diye savundu Vera.

Gerçek

29 Mart Çarşamba günü Emmily, Brezilyalı doktor Juliana Magalhaes Mourao ve Dafne Santana ile Costanera Norte’deki Gardiner restoranına akşam yemeğine gitti. Oradan Palermo’daki Isabel barına gitti ve 30’u Perşembe günü erken saatlerde Sáenz Valiente’nin Retiro’daki dairesine gitti.

O “partide” masanın üzerinde ilaçlar vardı ve hepsi Sáenz Valiente tarafından sağlanıyordu ve iş adamı ve ona eşlik eden kadının anlatımına göre saatler sonra “kadın sinir krizi geçirecekti”. 9.18’de pencereden çıplak düştü.

İş adamı, ölümünden birkaç dakika önce yaptığı iki 911 aramasında “Kendisini ele geçirilmiş gibi hissediyor” diye anlatmıştı. Arka planda çaresiz çığlıklar duyuluyordu.

Libertad Caddesi 1500 numaradaki binanın önünde kadın iç verandaya düştü.  Fotoğraf: Juano TesoneLibertad Caddesi 1500 numaradaki binanın önünde kadın iç verandaya düştü. Fotoğraf: Juano Tesone

İş adamı 911’i iki kez aradı ve ikincisinde telefon açıkken şunu duydu: düşüşten hemen sonraki an. Bu iletişimler savunmanın ana kanıtıdır: Sáenz Valiente’nin ölümcül sonuçla hiçbir ilgisinin olmadığını ileri sürüyorlar.

Sáenz Valiente’nin daha sonra kurtarılan mesajları cep telefonundan silme zamanı vardı. Orada bir satıcıyla görüştüğü ve satın aldığı kanıtlandı büyük miktarlarda “tuci”misafirleri gelmeden önce esrar ve kokain.

Ayrıca şikayete göre apartmanda güvenlik kameraları yoktu ve mülkün müfettişler tarafından kapatılmayan iki giriş kapısı vardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir