Müşteri gibi davranıp kadının çantasından telefonu çıkardılar

A sıradışı hırsızlık Buenos Aires’in mahallesindeki bir barda Palermo tarafından kaydedildi güvenlik kameraları işin. Videoda da görüleceği üzere; İki kadın müşteri gibi davranarak genç bir kadının cep telefonunu çantasından çıkardı.

Emniyetsizlik olayı, Gorostiaga Caddesi 1.800’de, caddeye birkaç metre uzaklıkta bulunan bir yerde meydana geldi. Palermo Hipodromu. Burası özellikle bu olayın meydana geldiği öğleden sonra çok fazla insan hareketinin olduğu bir bölge.

Her şey iki kadının mekana gelip oturdukları ve diğer müşteriler gibi menüyü istemeleriyle başladı. Rastgele bir masa seçmediler: Kendilerini sandalyesinin arkasından çantası sarkan bir kadının arkasına yerleştirdiler..

Kesinlikle soygunu gerçekleştirmek için bu dikkat dağınıklığından yararlandılar. Konuşmaya başladılar ve gizlice İçlerinden biri kolunu geriye doğru uzatıp kurbanın çantasına koydu., manevrayı bir gömlekle örterken. Birkaç saniye içinde cep telefonunu ondan almayı başardı.

İstediğini aldıktan sonra, Telefonu bir giysiye sardı ve suç ortağıyla birlikte kalkıp oradan ayrıldı.. Kurban ne olduğunu ancak cep telefonunu aramaya çalıştığında fark etti ama cep telefonu orada değildi.

Ortadan kaybolduğunu anlayınca mekanın sahipleriyle görüşerek güvenlik kameralarını kontrol etti. O sırada soygunu görünce şaşırdılar. Binanın sorumlularına göre, “Böyle bir şey ilk kez yaşanıyor”.

Benzer bir soygun Haziran 2023’ün sonunda Mendoza şehrinde bulunan bir kafeteryada meydana geldi. Hırsız, çalışanlardan bir bardak su istemek için oraya girdi. Elinde müşterilere satmak üzere birkaç torba çöp taşıyordu.

Masaları inceledikten sonra cep telefonunun asılı olduğu masaya gitti. Daha sonra telefonun üzerine koyduğu çantaları onlara ikram etmeye başladı. Ne olduğunu anlayamayan mağdurlar, ona yardım etmek için para vermeye karar verdi. Suçlu ise çantaları ve altındaki cep telefonunu aldı.

Daha sonra sakin bir şekilde oradan uzaklaştı. Ailenin kızı hırsızlığı kısa sürede fark ederek ailesine haber verdi. Böylece adamı aramaya çıktılar. Onu birkaç metre uzakta buldular ve cep telefonunu almayı başardılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir