“Muhtemelen benimle ilgili kişisel bir sorun.”

Evin ve eczanenin cephesinde şiddetli çatışmalar yaşandı. Alvear kasabasının cemaat şefi, Carlos Pighin, Gran Rosario’da. Salı günü erken saatlerde hem işyerine hem de evine silahlı saldırı düzenlendi. “Önceden bildirimde bulunmadık ve Hiçbir mesaj bırakmadılarkurşunların ötesinde,” belediye liderini doğruladı.

Mağdurun ifadesine göre olay, saat 2 sıralarında, Rosario’nun yaklaşık 14 kilometre güneyinde, San Martín ve Roma de Alvear caddelerinin köşesinde bulunan, ön kısmında eczanesinin faaliyet gösterdiği evinin cephesinde meydana geldi. En azından tespit edildiler yedi kurşun deliği.

“Evimin dışında patlamalar ve cam kırılma sesleri duyduk. Dışarı çıktığımda şunu gördüm. Binanın metal perdesini deldiler ve iç camlar kırıldı. Ayrıca birkaç patlama Evimin kapısını çaldılar“dedi yerel yetkili.

ile görüşmede Radyo 2Pighin şunu itiraf etti: “Elbette Bu kişisel bir sorun Benimle. Aramamız ve araştırmamız gereken bir motivasyon olmalı” diye belirtti. “Birkaç güvenlik kamerası var, dolayısıyla bunu yapan kişileri kesinlikle bulabiliriz” diye bildirdi. Saldırganların kimliği bilinmiyor.

Yayınlandığı gibi Zincir 3, Küçük Alvear kasabası Ekim ayında haberlerde yer aldı; Başsavcılık, Ezeiza hapishanesinde tutuklu olan Cristian Nicolás “Pupito” Avalle ile örgütünün üyesi olduğu iddia edilen bir kişi arasındaki telefon dinleme kayıtlarını yayınlamıştı. Bu yetki “kooperatiflerin işlerini sürdürmeye” yetkilidir.

“Bunun ötesinde insanlara huzur mesajı vermeye çalışıyoruz. Alvear sakin bir kasaba ve bu şekilde devam edecek” dedi. Pighin, “Önemli güzergahlar buradan geçtiği için farklı güçlerle çalışıyoruz ve koordineli çalışıyoruz” diye ekledi.

Dava, Rosario Savcılığı’nın (MPA) Özel Çekim Birimi tarafından soruşturuluyor.

Télam’dan gelen bilgilerle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir