Motochorros, Bernal’de bilardo oynamaktan dönen 71 yaşındaki emekliyi öldürdü

José María Acuña (71) Bernal’de bilardo oynamaktan bir süre sonra saat 20.00’den sonra döndü. Güvensizlik nedeniyle saldırı durumunda kendini savunmak için bıçak taşıyordu. Çarşamba günü o gün geldi. İki motosiklet sürücüsünün yolu kesişti, içlerinden biri motosikletten inerek kendisini silahla tehdit etti. Acuña bir an bile tereddüt etmeden bıçağını çıkardı, hırsız onu başından vurarak motosiklete bindi ve suç ortağıyla birlikte kaçtı.

Her şey Quilmes bölgesindeki Bernal Oeste’deki Carlos Braggio ve 183 adresinde, kurbanın evinin hemen yakınında gerçekleşti.

Bu sahne güvenlik kamerası tarafından kaydedildi ve videoda katilin motosikletten indiği, bir evin cephesi ile kaldırımda duran bir araba arasında yürüyen kurbanı şaşırttığı anı görüyorsunuz. Acuña bıçağını çıkarır ve hırsızla yüzleşir. Bunun üzerine motosiklet jeti onu vurur ve o koşar ve kaçmak için suç ortağıyla birlikte sürülen araca geri döner.

Saldırının ardından saldırganlar olay yerinden kaçtı. Honda GLH 150Acuña yerde yüzüstü yatarken bırakıldı.

Müfettişler Acuña’nın elinde bir cep telefonu buldular ve Daha sonra onu tanıyan tanıkların, kendini savunmak için her zaman yanında taşıdığını söylediği bir bıçak seni soyacaklarsa diye.

Sabıka kaydı bulunan reşit olmayan kişi tutuklandı ve firari

Dava, Quilmes 5. polis karakolunun sorumluluğundaydı ve dosya prensip olarak savcı Leonardo Sarra’dan sorumlu Quilmes Adli Departmanının İşlevsel Talimat Birimi (UFI) 2’ye düştü.

Ancak sabahın erken saatlerinde polis dört acil baskın düzenledi; bu baskında bir kişi tutuklandı. 16 yaşındaki şüpheliBu nedenle dava, aynı adli departmanın Çocuk Cezai Sorumluluğu Dairesi’nin 1. Savcısı’na gitti ve o da önümüzdeki birkaç saat içinde olayı soruşturacak.

Müfettişler, gencin daha önce tekrarlanan soygunlar yaşadığını ve kendisinin Teslimat işçisi olarak çalışan bir gencin bu yılın şubat ayında meydana gelen suçu nedeniyle soruşturma başlatıldıÜç tutuklunun daha olduğu bir davada.

“Acuña suçunun işlendiği öğleden sonra hırsızlık yapıp yapmadığı araştırılıyor. Kendisi zaten birçok vakası olan ve hatta bir kez vakası olan bir genç. savcılıktan kaçmaya çalıştı Soruşturulmak üzereyken” dedi dosyaya erişimi olan bir kaynak.

Sanık, “ateşli silah kullanmak suretiyle ağırlaştırılmış cinayet” ile suçlandı.

Bu arada, gencin bu öğleden sonra davada savcı huzurunda ifade vermeyi reddettiği ve ilgili duruşmanın Cuma günü güvenlik nedeniyle gözaltına alınması talebiyle yapılmasının beklendiği açıklandı.

Soruşturmacıya göre, gözaltına alınan çocuğun suçun işlendiği sırada motosikleti kullanan kişi olduğu ve suç ortağının da olduğu tahmin ediliyor. 25 yaşındaki Paraguay uyruklu şüphelikimliği zaten tespit edilmiş ve kaçaktır.

Baskınlarda olayda kullanıldığı sanılan Honda GLH 150 tipi motosiklete el konuldu. 19 9 mm mühimmat.

Acuña tüm mahalle sakinleri tarafından çok sevildi. Villa Gaete Kalkınma Derneği’nin başkanının babasıydı.

Acuña’nın komşuları ve tanıdıkları da bu sabah sokaklarda adalet istemek için dışarı çıktılar ve hesaplaşma hipotezini reddettiler.

“Juan’ın başına gelenler bir hesaplaşma değildi çünkü Kimseyle sorunum yoktu ve sadece bilardo oynayacaktım“, söyledi HD Chronicle Kelly, kurbanın bir tanıdığı.

“Burada tüm komşular güvenlik talebiyle toplanmış durumdayız. Öldürmeye gittiler, kendini savunmak için bir manevra yapıp yapmadığını bilmiyorum ve öldürdüler.” yorumunu yaptı kadın.

Komşu, “Juan, kimseyle uğraşmayan bir komşuydu, torunlarının yanında olduğu için evindendi ve iyi bir insandı. Gözaltına alınan biri olduğunu biliyoruz. Polis onu baskında tutukladı.”

Son olarak öldürülen emeklinin “ömrü boyunca mum fabrikasında çalıştığını” ve “mahallenin tanınmış bir adamı olduğunu” söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir