Misiones’te bir kamyonda neredeyse beş ton esrar bulup şoförünü tutukladılar

Neredeyse beş ton esrar Yılbaşı gecesi Misiones ilinde Ulusal Jandarma mensupları tarafından kaçırıldılar. Sevkiyat, San Vicente kasabası yakınlarındaki Ulusal Yol 14 üzerinden yarı römorklu bir kamyonla taşındı.

Güvenlik gücü sözcüleri kaçırma olayının gerçekleştiğini doğruladı. rutin bir kontrol 8. Filo “Alto Uruguay” üyeleri tarafından bu yolun 785. kilometresinde gerçekleştirildi.

O yere vardığınızda yarı römorklu bir kamyonüniformalı memurlar sürücülerinden ilgili belgeleri istedi.

Brezilya uyruklu adam, anormal bir şeyler olduğuna dair şüpheler ortaya çıkmaya başladı. Çok gergin, çelişkili ve şüpheci olduAraştırmacılar şunu belirtti.

Bu senaryo göz önüne alındığında ajanlar, narkotik karşıtı bir köpekle işbirliği yaparak aracı güç tarayıcısı aracılığıyla kapsamlı bir şekilde incelemeye başladı.

Arama, tespit etmeyi mümkün kıldı amorf bir maddenin varlığı taşınan selüloz hamurunun yükünden farklıydı. Jandarma, esrara benzer madde içeren 198 paket buldu.

Narcotest saha testi şunu doğruladı: Toplam ağırlığı 4.840.200 kilogram olan “cannabis sativa” idi.kaynaklar belirtildi.

Müdahil hakim, kamyon şoförünün tutuklanmasına, uyuşturucu maddelere ise el konulmasına karar verdi.

“Misiones’ta Yılbaşı Gecesi. Dün geceyi kimsenin kontrol edemeyeceğine ikna olmuşlardı ama Jandarma uyumadı. Uyuşturucuya el konuldu ve sorumlu kişi adalet önüne çıkarıldı” diye yazdı Güvenlik Bakanı: Patricia BullrichX sosyal ağında, eski adıyla Twitter’da.

Ayrıca “4.800 kilo esrarın ölüm çemberine giremeyeceğini” vurguladı: satış, bölgesel kontrol ve tetikçiler” ve yayınını Javier Milei Hükümeti’nde yeni başlayan yönetimine özgü bir ifadeyle tamamladı: “Bunun bedelini ödüyor!”.

Télam’dan gelen bilgilerle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir