Mesajlarına cevap vermediği için annesinin yanına gitti: Öldürülmüştü

“Anita” Temmuz ayında 80 yaşına girmişti. Yaşına rağmen aktif bir kadındı. Kızları ve torunlarıyla birlikte seyahat ederdi. Facebook’ta bunu gösterdi. Bu Cuma günü akrabalarından biri, mesajlarına cevap vermediği için Córdoba kentindeki evine gitti. İçeri girdiğinde korkunç bir manzarayla karşılaştı: Emekli öldürülmüştü.

Ana Beatriz Pazos Kelepçeliydi ve boynuna bir ip dolanmıştı. Her ne kadar henüz tutuklanan olmasa da her şey bir soygun sırasında cinayet işlendiğini gösteriyor.

Suç, Cuma günü kurbanın Jorge Newbery mahallesindeki 5400 Beltrame Caddesi’ndeki evinde yalnız yaşayan kızı tarafından keşfedildi.

Kanala şunları söyledi: “Yıllardır tanıdığımız çok iyi bir komşumuz olan Anita’nın başına gelenler tüm mahalleyi duygulandırdı.” C5N Jonathan adında bir komşu.

Adam öğleden sonra 3.30 civarında “birçok polis devriyesinin ve ambulansın düşmeye başladığını” söyledi, dolayısıyla kadının daha önce başına geldiği gibi düştüğüne inandı.

Kadın, son doğum günü kutlamasında.

“Düştüyse ne olduğunu sormak için yaklaştım ve bana onu öldürdüklerini söylediler. ona zorla girmişlerdi“, iddia etti.

Jonathan, kızının kendisine “onu bağladıklarını, yüzünde morluklar olduğunu ve boynunu kestiklerini” söylediğini sözlerine ekledi.

“Bütün bunların tuhaf yanı, ön kapının kilidi açıktı ve kendisi çok güvensizdi, kapanma konusunda her zaman bir hanımefendiydi, temkinliydi. Garip görünüyor çünkü arka kapı da açıktı” dedi.

İfadesine göre, olayın “sabah” meydana geldiği yönünde şüpheler var, çünkü kız “sabah her kalktığında ona iyi olduğunu bildiren bir mesaj göndermeyi koordine etmiş ve cevap vermediği için kızını rahatsız etmişti.” geldiler ve yemek odasına yerleştirildiler”, yani kurban kahvaltı yaparken içeri girmişler gibi görünüyor.

Ana Beatriz Pazos’un (80) suçu Córdoba kentindeki evinde meydana geldi. Fotoğraf Ses

Komşu, Pazos’un “düştüğü için bazı rahatsızlıklar yaşadığını” ancak “zaten arkadaşlarıyla dışarı çıktığını ve Eski Anita olmaya geri dönüyordum“.

Jonathan, “Bunun bu şekilde bitmesine inanılamaz bir şey, tüm mahalle taşındı” dedi ve sözlerini şöyle tamamladı: “İnsanları güvenlik istemeye çağırmak istiyoruz ve Anita’nın başına gelenler “çok iyi bir komşuydu” kimseyi rahatsız etmedi.”

Binaen İç mekanın sesiEmeklinin yıllardır evinin kapısından işlettiği bir büfesi vardı, dolayısıyla tüm mahalle onu tanıyordu.

Emekli Ana Beatriz Pazos (80), Córdoba şehrindeki evinde öldürüldü.

Ağır yaralandığı ve hastaneye kaldırıldığı bir kazanın ardından işyerini kapattı ve giderek daha az görülmeye başlandı.

Pazos’un tüm kapıları asma kilitler, çubuklar ve alarmla emniyete almasına rağmen hırsızlar verandadan girmiş olabilir.

Talleres hayranı olan kadın, 2016 yılında 46 yaşında ölen oğlunu kaybetmişti.

Seyahat etmeyi, dans etmeyi, yürümeyi, yemek yapmayı, müzik dinlemeyi, yürüyüşe çıkmayı, hayatı keyifle yaşayan, bugünü yaşayan, geleceğe inancı ve umudu olan havalı insanlarla birlikte olmayı seviyorum. Çok konuşmayı seviyorum, insanların birbirini tanıması önemli ve asla kaybedilmemesi gereken bir şey.“, Facebook biyografisinde anlatıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir