Merlo’da komşusu tarafından üzerine benzin dökülüp ateşe verilen polis memuru hayatını kaybetti

Buenos Aires’te Merlo semtinde üzerine benzin dökülüp ateşe verilen polis memurunun ağır yanıklarla hastaneye kaldırılması, Buenos Aires Quemado Enstitüsü’nde son saatlerde hayatını kaybetti, burada hastanede kaldı. Olayla ilgili olarak paranın komşusu gözaltına alındı.

Savcı Javier Ghessi başkanlığındaki Morón Fonksiyonel Eğitim Birimi (UFI) 1’in sözcüleri, Télam ajansına memur Nicolás Argañaraz’ın (39) Perşembe günü saat 20.30 civarında öldüğünü doğruladı.

Argañaraz 8. polis karakolunda görev yaptı. de Moreno’ydu ve yakıldığı sırada sağ bacağındaki kurşun yarasının iyileşme süreci nedeniyle tıbbi izindeydi.

Polis sözcüleri tarafından Karen Román (42) olarak tanımlanan polis memuruna yapılan saldırı nedeniyle bir komşusu gözaltına alınıyor. evine havai fişek attıkları için üzerine benzin döktükten sonra ateşe vermekle suçlandı Noel kutlamaları sırasında.

Mağdurun ölümüyle birlikte sanık artık “cinayet” suçlamasıyla karşı karşıya kalacak.

Olay, Pazartesi günü Noel günü saat 4 civarında, banliyölerin batı bölgesindeki Parque San Martín, ne Merlo kasabasında Cerviño ve Ramallo’da bulunan bir evin önünde meydana geldi.

Polis memuru, kendisini karşılamaya gelen bazı arkadaşlarıyla birlikte evinin girişindeydi. Grup Sokakta havai fişek atılarak kutlandı.

Görünüşe göre havai fişekler yakındaki bir evin üzerine düşmüş, bu yüzden sahibi içinde benzin bulunan bir kutu sodayla polis memuruna yaklaşmış ve içindekileri Argañaraz’a attıktan sonra, Çakmağı çıkarıp ateşe verdi..

Soruşturmacılar tarafından şu ana kadar toplanan ifadelere göre, Román ve Argañaraz bir süredir çatışıyordu ve günler önce de tartışmışlardı.

Argañaraz ilk başta Merlo’daki Héroes de Malvinas Hastanesinde tedavi gördü, ancak daha sonra Ciudadela’daki AMTA sanatoryuma sevk edildi. Daha sonra Yanık Enstitüsüne nakledildi ve orada entübe olarak kaldı ve Perşembe günü ölene kadar yoğun bakım odasında kaldı.

Bu arada saldırgan, saatler sonra Merlo’nun Pompeya semtindeki akrabalarının evinde kaçmaya çalışırken tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir