Merlo’da kamyonunu çalmak için öldürdükleri adam kimdi?

“Babam çalışmak için yaşıyordu, bütün gününü buzdolabında geçiriyordu ve sonunda plaja gitmek için birkaç gün ayırmaya karar verdimÇarşamba günü bir buzdolabının sahibi olan Leonardo Antonio Quinteros’un (49) dört çocuğundan biri olan Matías (23), “Bu orospu çocukları ona saldırıyor, kamyonunu çalmak istiyorlar ve onu vurarak öldürüyorlar” diyor. Merlo’da bir saldırı.

Leonardo, ailesiyle birlikte San Bernardo’ya tatile gitmek için aracını çoktan yükletmişti. Yola çıkmadan önce unuttuğu anahtarı aramak için buzdolabına gitmek zorunda kaldı. Ancak Pontevedra’daki evinin kapısını açtığında, onu yakın mesafeden vurarak öldüren hırsızların saldırısına uğradı. Katiller serbest.

Matías, Merlo’daki cenaze evinden Zurna. “Bütün aile onun biraz dikkatini dağıtması, patilerini denizde ıslatması, güneş ışığını görmesi konusunda ısrar etmişti. Yaşlı adam buzdolabının ötesini düşünmüyordu“Çok sorumluluk sahibi biriydi, ilgilendiği çalışanları vardı ve bize seyahate çıkacağını söylediğinde bizi mutlu etti.”

Isidro Casanova’da yaşayan ve çalışan Matías şunları söylüyor: “Conurbano bir Rus ruletidir ve sanırım hepimiz bir gün sıranın bize geleceğini anlamaya başlıyoruz… Biz böyle yaşıyoruz.” Yakınlardan bir çığlık duyuldu. “Kusura bakma, kızım Milena (3) yanındayım. kollarımda babamın tek torunu. Mile babamın bağlılığıdır, geçmiş zamanda konuşamam.”

Matías, katiller tarafından pusuya düşürüldüğünde Leonardo’nun arayacağı evinin bazı anahtarlarını buzdolabında unuttuğu gerçeğine lanet ediyor. “Şimdi seninle konuşuyorum Onunla konuşmalıyım ve o da bana plajdaki ilk gününü anlatmalı… Ve onu bir kurşunla birlikte bir çekmecede saklıyorum” diye öfke ve acı kusuyor.

Ailesiyle tatile çıkmak üzereyken Leonardo Quinteros’u kamyonunu çalmak için öldürdüler.

“Babamın plajda olduğu günlerde köpeklerini besleyecek olan kardeşime vermek üzere anahtar aramak için buzdolabına gidiyordum. O da vakit kaybetmemek istedi ve erkenden yola çıktı. O gün hala (suçlular) balık tutuyorlardı. O lanet anahtarlar…“.

Matías konuşmakta zorlanıyor, babası Leonardo’ya veda etmesi gerektiğini, olanlar hakkında acilen aklını başına toplaması gerektiğini söylüyor. “Genç bir adam, önünde koca bir hayat vardı. Gençken bana nasıl çalışacağımı öğretti, onun sayesinde söğüş et pazarına sahip oldum ve aynı alan olmasa da, Bizi iletişim halinde tutan ortak iş konularımız vardı. Birlikte asla bir eşin eksikliği yaşanmadı. “Onu burada, çekmecede ölü halde bulundurduğuma inanamıyorum.”

Suç nasıldı

Cinayet sabah saat 5.30 sıralarında Otamendi ve Olaya’da Ş.’nin evinin kapısında meydana geldi. Leonard, domuz eti buzdolabının sahibi. Adam kamyonu zaten doluyken evinden çıkıyordu. İçeride unuttuğu anahtarı aramak için doğrudan şirketine gitmesi ve yolculuğuna başlamak için ailesini aramak üzere geri dönmesi gerekiyordu.

İşte o anda bir grup hırsız ortaya çıktı ve kamyonunu ele geçirip kaçan suçlular tarafından en az bir el ateş edilerek idam edildi. Volkswagen Amarok mavi. Araç birkaç saat sonra terk edilmiş halde bulundu Genel Vali del Pino, La Matanza.

Amarok, ailenin tatile götüreceği eşyalarla doluydu. Savcının talebi üzerine katillerin izlerini aramak için kamyona el konuldu.

Merlo'da öldürülen iş adamı 49 yaşındaydı ve San Bernardo'ya tatile gitmek üzereydi.  Fotoğraf @TripoloneDanielMerlo’da öldürülen iş adamı 49 yaşındaydı ve San Bernardo’ya tatile gitmek üzereydi. Fotoğraf @TripoloneDaniel

“Kapıda birkaç el silah sesi duyduğumda evin içinde her şeyi hazırlıyordum. Dışarı çıktığımda, Leonardo’yu yerde yatarken ve kanlar içinde buldum.“dedi kurbanın kız arkadaşı neredeyse şok içinde. Kadın, San Bernardo’ya tatile gideceklerini açıkladı.

Dakikalar sonra polis kaynakları Quinteros’un sağ taraftan karnından vurulduğunu doğruladı. Polis uzmanları olay yerinde bulundu 9 mm’lik bir kılıf.

“Buzdolabı ve işçisi vardı”

Adam, “Kaç suçlu olduğunu bilmiyoruz; onu vurdular ve evin kapısına bıraktılar. Başka bir şey bilmiyoruz, Bilim (Polis) orada ve soruşturma yapıyor” dedi. .

Quinteros’tan bahsederken Damián, La Matanza’daki Rafael Castillo’da bulunan bir buzdolabına sahip olduğuna dair güvence verdi ve şunu söyledi: “Çalışmaktan başka bir şey yapmadım”.

“O çalışan bir adamdı, birçok insana iş veren bir adamdı, tüm mahalle onunla çalışıyordu, kaç çalışanı olduğunu bilmiyorum, yaklaşık 40 kişiydi” diyen çalışan, kurbanın “zaten çalıştığını” hatırlattı. bazı soygunlara uğradı.”

Damián, kurbanın dört çocuğu olduğunu, bunlardan birinin tatilde olduğunu ve şimdi geri döndüğünü belirterek, kendisinin de tatilde olduğunu ve seyahate çıkmak üzere olduğunu söyledi.

Saldırıdan kısa bir süre önce Quinteros, buzdolabında birlikte çalıştığı yeğenine, evinin anahtarını mağazada unuttuğunu bildiren bir sesli mesaj bırakmıştı. Bu iletişimden sonra pusuya düşürülüp öldürüldüğüne inanılıyor.

Dava, Morón’un İşlevsel Talimat Birimi (UFI) 2’den savcı Fernando Capello tarafından ele alınıyor. Pontevedra 5. Polis Karakolu da soruşturma üzerinde çalışıyor. Olay yeri inceleme ekipleri, katillerin kimliğini belirlemek için olay yerindeki kamera görüntülerini inceledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir