Maximiliano Pullaro’ya tehditler içeren silahlı saldırıların ardından “yüksek profilli” mahkumlar Rosario hapishanesine yerleştirildi.

“Yüksek profilli” olarak sınıflandırılan mahkumlar içinde barındırılan Corona hapishanesiSanta Fe kasabası, vardı yeri değiştirildi sahip olacakları pavyonlarda “sürekli izleme”Bu Cuma günü İl Güvenlik Bakanlığı tarafından bildirildiği üzere.

Tedbir, Santa Fe Hükümeti’nin gönderme kararıyla uyumludur. “tetikçiler ve uyuşturucu kaçakçıları” Cezaevi Birimlerinin daha fazla pavyonunda, diğer “sıradan mahkumlardan” ayrılmış.

Santa Fe Güvenlik Bakanı, Pablo Cococcionibu tür işlemlere “izin verildiğini” düşündü hapishanelerde kontrolü yeniden kazanmak böylece sokak güvenli bir yer olmaya başlar.

Aynı şekilde Coronada cezaevindeki operasyonlardan sonra şunları aktardı: “Cep telefonu, kalem gibi elektronik cihazlara el konulduAnaliz için Haber’e sunuldu.”

“Suçluların sokaklarda yaptıklarını hapishanelerden yönettiği biliniyordu” dedi.

Cep telefonlarına ve kalem sürücülerine el konularak Haberin emrine sunuldu.

Benzer bir prosedür geçen Salı günü de gerçekleştirilmişti. 11. Cezaevi Birimi kasabanın PineroRosario yakınlarında, olaylar meydana gelmeden bir gün önce üç atış Vali Maximiliano Pullaro’yu tehdit eden bir banka ve iki kamu kurumuna.

Hem eyalet yetkilileri hem de silahlı saldırıları ve gözdağı olaylarını soruşturan Rosario Bölge Savcılığı, bu olayların “bir saldırı” olduğu konusunda hemfikir. reaksiyon“Resmi kararın ardından Cezaevlerinde tutukluluk koşullarının sertleştirilmesi.

Mahkumların yer değiştirmesi, eyalet hükümeti tarafından yönetimin ilk günlerinde başlatılan bir planın parçası. Cezaevlerindeki sinyal bozucular ve aile üyeleri tarafından tutuklulara yiyecek sağlanmasının askıya alınması.

Santa Fe Piñero hapishanesinde uyuşturucu kaçakçılarına karşı operasyonlar.Santa Fe Piñero hapishanesinde uyuşturucu kaçakçılarına karşı operasyonlar.

Amaç, mahkumların hapishane dışında işlenen ancak hapishanelerden teşvik edilen, hem tüccarlara gasp, hem de silahlı saldırı ve cinayet gibi suçlara karışma oranını azaltmaktır.

Rosario’da Maximiliano Pullaro’ya tehdit içeren silahlı saldırılar

Geçen Salı, bir gün sonra Maximiliano Pullaro Santa Fe’nin valiliğini devralan uyuşturucu kaçakçıları Rosario’da bir kez daha terör saçtı: Banka ve hastaneye ateş açtılarbıraktıkları yer ölüm tehditleri yeni eyalet liderine karşı. Ayrıca bir okulu da vurdular, ancak bu durumda hiçbir not bırakmadılar.

Ulusal Güvenlik Bakanı tarafından onaylanan korkutucu mesaj, Patricia Bullrichkartonun üzerine kir lekeleriyle ve büyük harflerle yazılmıştı, belki de korkutmaya daha fazla önem vermek için.

Saldırganlar, Ovidio Lagos ve Saavedra’da bulunan Banco Macro şubesinin önüne en az dört kez ateş açtı. Olayda yaralanan olmadı.

Suçluların Pullaro'ya karşı bıraktığı tehdit, kir lekeli bir karton üzerine büyük harflerle yazılmıştı.  Fotoğraf: X / @PatoBullrich.Suçluların Pullaro’ya karşı bıraktığı tehdit, kir lekeli bir karton üzerine büyük harflerle yazılmıştı. Fotoğraf: X / @PatoBullrich.

Pullaro, Piñeiro’nun Pavilion 9’una bulaşmaAilesiyle birlikte ölümle tehdit edilen valiye uyarıydı.

İkinci olay, Çarşamba sabahı saat birde, Rosario’nun güney bölgesindeki Vera Mujica caddesine bakan Clemente Álvarez devlet acil hastanesinin girişlerinden birinde meydana geldi.

Pullaro, dikkat et. Gizem aileni korumayacak. Onu bulacağız. Atte. 9’lu Grup. Pinolandia. ATR“, bu sefer Bakan Bullrich’in sosyal ağda paylaştığı şekilde yazdılar

Üçüncü bir saldırı daha sonra sabah saat 2.30’da şehrin batı kısmındaki 63 numaralı “Almirante Guillermo Brown” devlet ilkokuluna karşı kaydedildi.

Télam’dan gelen bilgilerle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir