Martín Lanatta ve Marcelo Schillaci, Ezeiza hapishanesindeki bir mahkumun öldürülmesine katılmakla suçlanıyor

Martín Lanatta ve Marcelo Schillaci2008’de “General Rodríguez’in Üçlü Suçu”ndan hüküm giymiş dört kişiden ikisi ve 2015’te General Alvear hapishanesinden sinematik ve kanlı kaçışın kahramanları, bir mahkumun suçu Ezeiza hapishanesinde “yüksek profilli”.

Cinayet geçen Aralık ayının sonunda meydana geldi. Kurbana bıçaklarla bıçaklandı ve bir köşkün içinde öldü. Lanatta ve Schillaci, saldırıya uğrayan kişinin yardım almasını engelleyecekleri için seçildi.

Soruşturma, Lomas de Zamora federal savcısı Sergio Mola’nın sorumluluğunda olup, her ikisinin de “ihanet niteliğindeki cinayet”te gerekli katılımcılar olarak soruşturulmasını talep etmiştir. Diego Gaston Guida. 7 Aralık’ta ceza almıştı ömür boyu hapis polis memuru Esteban Nicolás Lagos (28) ve çöpçü Juan Roberto Bonifacio’nun (34) 2020 yılında Barracas’ın Buenos Aires mahallesinde bir otobüste seyahat ederken işledikleri çifte suç nedeniyle.

Adli kaynaklar, dosyada Guida cinayetiyle ilgili olarak Lanatta ve Schillaci’nin yanı sıra üç mahkumun daha suçlandığını garanti etti: Cinayetin maddi sorumlusu olmakla suçlanan Pablo Miguel Ferraro, Juan Cruz Cei Byeskowna ve Fernando Damián La Morticella, her iki katılımcı da gerekli.

Diego Gastón Guida, Martín Lanatta ve Marcelo Schillaci’nin ölümüyle suçlanan mahkum.

Bu arada Lanattas, Schillaci ve Ferraro’yu temsil eden RBL hukuk firması suçlamaları reddetti ve güvenlik kamerası görüntülerine erişim sağlanmasını istedi.

Lanatta ve Schillaci’nin suçlandığı suçun ayrıntıları

Kaynaklara göre Guida’nın suçu, 22 Aralık’ta Ezeiza Cezaevi’nin I. Pavyonu’nda gerçekleştirilen genel aramanın ardından meydana geldi. yüzler, cep telefonları ve uyuşturucular.

Görünen o ki, soruşturmaya göre, arama biter bitmez ve mahkûmlara pavyonun Çok Amaçlı Odası’ndan (SUM) ayrılma izni verildiğinde Ferraro, Guida’nın üzerine bıçakla saldırdı ve onu bıçaklamaya başladı.

İçeriği dosyaya aktarılan güvenlik kamerası görüntülerinde görüldüğüne göre, bir grup tutuklu cezaevine gitti. Guida’nın savunulmasını engellemek ve sonunda ölünceye kadar diğer mahkumlar ona yardım etti.

“Sekansın tamamı filme alındı, uçan ‘facazos’ materyalinin yazarını ve diğer beşinin aksiyonu nasıl çevrelediklerini görebilirsiniz. Mağdurun kaçmasını ve kendisine yardım edilmesini önlemek“, araştırmacılar bildirdi.

Diego Guida'nın öldürdüğü polis memuru şimdi Ezeiza hapishanesinde öldürülüyor.  Fotoğraf TelamDiego Guida’nın öldürdüğü polis memuru şimdi Ezeiza hapishanesinde öldürülüyor. Fotoğraf Telam

Cezaevi raporlarına göre, hem materyalin yazarı olmakla suçlanan mahkum hem de gerekli diğer beş katılımcı cezaevine ait. aynı çiftlik (aynı alanı ve gelenekleri paylaşan mahkumlar grubu hapishane jargonunda bilindiği için) ve tutukluların bir parçası olan köşk içinde daha büyük soy.

Şüphelerden biri de suçun işlendiği yönünde. düşmanlık ölen mahkum ile diğer mahkumlar arasında, ancak diğer versiyonlar saldırının Guida’nın hapishane yetkililerine ifşa etmesi nedeniyle gerçekleştiğini gösteriyor. bir kaçış planı Lanatta ve Schillaci grubunun sahip olduğu şey.

Ancak Lanatta ve Schillaci’yi temsil eden hem polis kaynakları hem de RBL hukuk firmasının sözcüleri bu versiyonu reddetti ve iddia edilen kaçış planının sürdürülmesine izin veren hiçbir unsurun bulunmadığına dair güvence verdi.

Lanatta ve Schillaci ve bir film kaçışı

Cristian ve Martín Lanatta ile Víctor ve Marcelo Schillaci kardeşler, Sebastián Forza, Leopoldo Bina ve Damián’ın kurbanları olduğu “gayri meşru özgürlükten yoksun bırakma ve zulüm ve ihanetle ağırlaştırılmış üçlü cinayet” olayına gerekli katılımcılar olarak değerlendirildikleri için 2012 yılında ömür boyu hapis cezasına çarptırıldılar. Ferrón.

Üç ceset, 7 Ağustos 2008’de General Rodríguez bölgesindeki bir hendekte, uyuşturucu gruplarına efedrin satışıyla ilgili bir davada bulunmuştu.

Aralık 2015’in son günleri ile Ocak 2016’nın ilk günleri arasında bu hükümlülerden üçü, Buenos Aires’teki General Alvear hapishanesinden sinematik bir kaçış sahneledi ve kanlı bir baskının ardından Santa Fe’de yeniden yakalandılar.

Şu anda Martín Lanatta ve Marcelo Schillaci, Ezeiza hapishanesinin aynı kanadında yer alırken, Christian Lanatta aynı hapishanenin başka bir kanadında, Víctor Schillaci ise Marcos Paz Cezaevi Kompleksinde bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir