Madalyalarını bile çaldılar

Eski bisikletçi Juan Curuchet Bu Pazar günü bir grup silahlı suçlunun kırsal bir bölgedeki evine girmesiyle bir terör anı yaşadı. Mar del Plata. Hırsızların kırk “korkunç” dakikaları vardı Biriktirdiklerini, arabasını, hatta madalyalarını aldılar Olimpiyat şampiyonunun kapsamlı kariyeri boyunca biriktirdiği. Ancak Pekin 2008 madalyası olağandışı bir nedenden dolayı iptal edildi.

58 yaşındaki Curuchet, Chapamalal İstasyonu’nun eteklerindeki evinin odasındaydı. Ortağı da ona eşlik etti. Televizyon izliyorlardı, ikinci cumhurbaşkanı adayı tartışmasının başlamasını bekliyorlardı.

Aniden, 2008 Pekin’deki Madison etkinliğinde altın kazanan (Walter Pérez ile takım oluşturdu) oldu. üç suçlu tarafından şaşırtıldı evine kapüşonlu, silahlı ve eldivenli bir şekilde girdi. Ayakları ıslak ve çamurlu olduğundan olay yerine yürüyerek geldikleri tahmin ediliyor.

“Her şeyin çok sessiz olduğu kırsal bir bölgede yaşıyorum. Banyodan çıktım ve görünüşe göre bir kapıyı açık bırakmışım. Ve birdenbire, ellerinde bir tabanca ve iki tabanca olan, çok kızgın, bağıran üç kukuletalı adam belirdi. bizi yataktan itin” dedi Curuchet.

Juan Curuchet ve Walter Pérez, Pekin 2008 şampiyonu.

Ardından gelenler kırk dakikalık umutsuzluk. Suçlular ikisini de iplerle bağlayıp yere attılar. Kafasına silah dayadılar. Parayı talep ettiler. Curuchet onlara hayatındaki tüm birikimlerini içeren bir çanta verdi. Başkent Mar del Plata’dan. Daha sonra, ev sakinleri evin yağmalanmasını istifa ederek ancak izleyebildiler.

Eski pedalcı, “Korkunç bir andı” dedi. “Tüm birikimlerimi, sahip olduğum her şeyi aldılar, yüzüklerim, madalyalarım ve Olimpiyat ve spor ödüllericep telefonları, beyan ettiğim ve ele geçirmeyi başaramadığım bir silah” diye ekledi Curuchet. Ayrıca küçük bir saat koleksiyonunu da çaldılar. bir Rolex dahil.

Hırsızlar, otomatik şanzımanlı aracı kullanmayı bilmedikleri için bıraktıkları halde sporcunun arabasının anahtarlarını aldı. Bunun yerine suçlular, ortağının 2007 model Volkswagen Gol Trend arabasını alıp, çalınan tüm eşyaları içine yüklediler.

Toplamda onu dışarı çıkardılar elli madalya. Ancak ona en önemli şeyi bıraktılar: Olimpiyat Oyunlarında kazandığı altın madalya. Bu bir iyi niyet göstergesi değildi. “Onu götürmediler çünkü Bu metal, altın değil.altın kaplama ama evet Olimpiyat rozetini aldılar”Curuchet açıkladı.

Daire Soruşturma Müdürlüğü önündeki ifadesine göre, suçlular “50 yaş üstü bir adam ve daha küçük iki çocuk”tu. Evine yapılan saldırının ortasında içlerinden biri ona şunu söyledi: “Seni televizyondan tanıyorum.”

Juan Curuchet bisiklet kariyerinde kazandığı tüm madalyalarla. Fotoğraf: Instagram

Suçlular ayrılmadan önce Curuchet ve ortağının ayaklarını bağlayıp banyoya kilitlediler.

Soygundan saatler sonra Volkswagen Gol, Mar del Plata’nın güneybatı köşesindeki Las Heras mahallesinde alevler içinde göründü.

Nitelikli soygunlarda uzmanlaşmış İşlevsel Talimat Birimi başkanı Savcı Mariano Moyano olayı araştırıyor.

Curuchet, Walter Pérez ile birlikte 19 Ağustos 2008’de Pekin Olimpiyat Oyunlarında Madison etkinliğinde altın madalya kazandı. Ayrıca beş Olimpiyat etkinliğine daha katıldı: Los Angeles 1984 ile Pekin 2008 arasında yalnızca Barselona 1992’yi kaçırdı.

Télam’dan gelen bilgilerle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir