Los Hornos’un mega ele geçirilmesinde yük gemisinin öldürülmesiyle ilgili iki kişi tutuklandı

A 37 yaşında bir adam ve 22 yaşında bir kadın kaldılar gözaltına alındı27 Kasım’da sırtından vurularak öldürülmüş olarak bulunan yük gemisi Maximiliano Escudero’nun (36) suçuna katılmakla suçlandı. Kurbandan gelen tehdit mesajlarının ardından yaşanan olay, Los Hornos’un La Plata kasabasında, kamyonunun alev aldığı yerden birkaç metre uzaktaki büyük araziye el konulması sırasında meydana geldi.

Araştırmacılara göre kurban aldatılmış Söz konusu La Plata kasabasında “La Toma” olarak bilinen mahalle yakınında Merkez Pazar’a bir gezi yapmak için nakliye hizmeti talep eden tutuklananlar tarafından. Cesedi, 79 ile 80 Los Hornos arasındaki 145 bis caddesinde sırtından bir kurşunla ortaya çıktı.

Film materyallerinin analizi, anten açıklıkları, çekingen kimlikli tanıkların ifadeleri ve fotoğraf plakalarının karşılaştırılması ile Escudero’nun bir zamanlar orada birkaç kişinin yanına yaklaştığı ve kavga ettiği ve cinayetle sonuçlanan bir olay olduğu kanıtlandı. Chevrolet C10 kamyon patenti RIL331’de yangın çıktı.

Ana hipotez bir hesaplaşma.

Cinayetten yirmi günden az bir süre önce Escudero, Facebook hesabına bir tehdit mesajı yayınlamıştı.

“AR. Gece sana düştü, kızımı attın, dövdün ve bisikletini çaldın. Şimdi Los Hornos’ta nasıl giyindiğini göreceğiz, ister 54’te, ister silahlı saldırıda olsun Kurban, 10 Kasım’da soygunun faili olduğu iddia edilen kişinin fotoğraflarıyla birlikte, “Seni nerede bulursam bulayım ve artık yürümeyeceğine dair seni temin ederim” diye yazdı.

Bu mesaj, davayla ilgili ilk soruşturmalara yön veren şeydi.

Müstakbel kurbanın verdiği baş harfler, soruşturmanın tanıkların ve komşuların ifadeleri ve tutukluların kimliklerinin belirlenmesine olanak sağlayan film materyali ile hızlandırılmasının ardından bu Pazartesi tutuklanan adamın baş harfleriyle eşleşmiyor.

Ancak müfettişler, suçun nedeninin hâlâ “belirsiz” olduğunu garanti ediyor, dolayısıyla herhangi bir versiyonu göz ardı etmiyorlar.

Baskınlarda 11 cep telefonu, 160 bin pesodan fazla para, 100 dolar, 2 gram kokain, farklı kalibrelerde mühimmat ve 32 kalibrelik tabanca da ele geçirildi.

Soruşturmaya göre, gözaltına alınan kişinin olay yerinde mağdura yaklaşarak onu sırtından vuran kişi olduğu belirtildi. Yük şoförünün olay yerine gidip pusuya düşmesi için kadının cep telefonundan çağrı ve mesajlar geldi.

Savcı Cecilia Corfield tarafından “cinayet” suçundan dava açıldı. Davaya 3. polis karakolunun personeli, İşlevsel Talimat ve Yargılama Birimi (UFIJ) 15 ve La Plata Garanti Mahkemesi 6 personeli müdahale ediyor.

Télam’dan gelen bilgilerle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir