Los Fabulosos Cadillacs’ın eski müzisyeni Naco Goldfinger, 33 kilo kokainle gemi kazasına karıştığı gerekçesiyle 8 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Los Fabulosos Cadillacs’ın eski saksofoncusu hapis cezasına çarptırıldı Ignacio Alfredo Pardo Paso (58), olarak daha iyi bilinir “Naco Altın Parmak”, sekiz yıl hapis cezasına çarptırıldı. Bu, Río de la Plata’nın ortasında teknesinin batmasından sonra onu kurtarırken 2021 yılında 33 kilo kokain buldukları zamana kadar uzanan bir vakayla ilgili.

La Plata Federal Sözlü Mahkemesi’nin (TOF) 2 numaralı tek üyesi olan Hakim Nelson Jarazo, Cuma günü aynı cezaya çarptırıldı. Leonardo Gastón Minin Etcheverría (43), uyuşturucu kaçakçılığı suçundan.

Gemi kazasında hayatını kaybetti Carlos Ariel Cammarota (45), Hayatta kalan iki kişinin avukatlarına göre, Río de la Plata’daki keşif gezisinin üçüncü üyesi, yalnızca bir balık tutma gezisiydi. Cesedi 36.596 kilo kokain sevkiyatının yanında ortaya çıktı: “Şeflerin Şefi” veya “Uyuşturucu Çarı” olarak bilinen Meksikalı uyuşturucu kaçakçısı Félix Gallardo’nun resmiyle süslenmiş 34 somun ekmek.

Minin’in savunma avukatı Carlos Broitman bu öğleden sonra Télam’e bunun “hileli, tüyler ürpertici, keyfi bir ceza” olduğuna dair güvence verdi, zira Yargıç Jarazo “kendisinin yetkilendirdiği uzmanlıktan ve yalanlardan ayrıldı.” Valiliğin bir üyesi tarafından”.

Avukat, “Vergi suçlamasının sürdürülebilmesi için her şeyi ve temellerini bekliyoruz” dedi.

Federal Savcı Rodolfo Molina, 28 Aralık’ta yapılan tartışmalar sırasında 14,5 yıl hapis cezası talep etmişti.

“Naco Goldfinger” olarak bilinen Ignacio Alfredo Pardo, Leonardo Gastón Minin ve Carlos Ariel Cammarota.

Ayrıca Minin Etcheverría’nın avukatı, içinde 33 kilogramın biraz üzerinde kokain bulunan çantanın “10, 12 kilometreden daha uzakta, bu üç kişiden herhangi birine asla gerçekleştirilemeyecek ve tahsis edilemeyecek bir konumda olduğunu” belirtti. başka bir teknede ayrılan ve Pardo onu aramaya gitmeden önce ölen ölü adam (Cammarota).

Son olarak Broitman şunu belirtti: “(Jarazo), eleştirinin ötesinde hak eden bir karar verdi; mağdur edilen ve iptal edilen gerekçeleri öğrendikten sonra, siyasi bir jüri ile görevden alınmasını talep ediyoruz.”

2015 yılında bir restoran soygunu nedeniyle cezasını çekmiş olan “Naco Goldfinger” ve arkadaşı Minin Etcheverría, sözlü tartışma için tutuklu olarak gelmişti.

34 somun kokainle “balık tutma gezisinin” yeniden inşası

Federal savcı Ana Miriam Russo’nun kararının yükseltilmesi talebine göre, 15 Ekim 2021 sabahı erken saatlerde Pardo, Cammarota (46) ve Minin, Almirante Brown ve Arroyo sokaklarındaki “El Pajarito” Kampına geldi. , Punta Lara kasabasında, Toyota Hilux’ta, içinde siyah “Tracker” tipi bir tekne taşıdıkları bir römorkla.

Belgeye göre, üç adam tekneyi bir dereye indirip “belirsiz bir varış noktasına” yelken açtılar; oysa o sırada güney kesimden gelen sert rüzgarlar nedeniyle “sarı alarm” verilmişti. Saatte 70 kilometre.

Talepte, “Yaklaşık altı saat sonra, yani soruşturmanın başlangıcına denk gelen Minin ve Pardo, La Plata Limanı’ndaki Gemi Bekleme ve Demirleme Alanında dairesel can yelekleri ve can yelekleri ile yüzerken göründüler” ifadesine yer verildi.

Minin ve Pardo, kendilerini kurtaran denizcilere, daha sonra Cammarota olduğu tespit edilen, ancak saatler sonra cesedi suyun üzerinde bulunan başka bir kişiyle birlikte olduklarını bildirdi.

Río de La Plata'daki gemi kazasının olduğu gün Naco Goldfinger'ın taşıdığı kokain ekmekleri.Río de La Plata’daki gemi kazasının olduğu gün Naco Goldfinger’ın taşıdığı kokain ekmekleri.

Arama çalışmaları sırasında denizciler, içinde 33 bin 490 kilo kokain bulunan siyah çantayı buldu. Müfettişler, kargonun “yüzde 93 saflıkta olağanüstü kalitede” olduğunu ve ele geçirilen miktarla söz konusu maddenin 311.000 dozundan fazlasının üretilebileceğini belirledi.

Soruşturmaya göre Cammarota “suya dalma nedeniyle boğulma” nedeniyle hayatını kaybederken, Minin ve Pardo gece boyunca azgın bir nehrin ortasında altı saat yüzmeye devam ettiler ve sonunda sabah saat 6 civarında bir geminin denizcileri tarafından kurtarıldılar. onları yüzerken gören ticaret gemisi.

Savcı, kabul ettiği talepte, “Tekneyle yola çıkan üç kişinin Cammarota, Minin ve Pardo olduğu kanıtlandı” dedi. Telam. Orada, soruşturma sırasında Fabulosos Cadillacs’ın eski saksafoncusunun “dosyada bilinen koşulları açıklamaya çalıştığı kapsamlı bir aklayıcı beyanda bulunduğunu” belirtti.

Savcı, “Ancak ifadelerinin mantıksız olduğu, tutarsızlıklar ve çelişkilerle dolu olduğu ortaya çıktı” dedi.

“Akredite olduğu düşünülmeli” sanığın yasa dışı materyali fiilen bulundurması arabalarla kaçırıldı. Üçlünün Río de la Plata’ya çok tehlikeli bir gecede gemiye bindikleri kanıtlanmıştır ve bu nedenle, üç sanığın o sırada ve o yerde bulunuşunu açıklamanın, aralarında maddi olarak bir bağlantı kurmanın dışında başka bir yolu yoktur. tecrit edilmiş madde” diye ekliyor Russo.

Adli yetkiliye göre, “Cammarota, Minin ve Pardo, ele geçirilen uyuşturucuları ele geçirmek amacıyla yola çıktılar. narkotiklerin bilinmeyen bir yere taşınması“.

Pardo’nun çok sayıda sabıka kaydı var, çünkü 9 Kasım 2015’te San Martín Hapishanesi’nin 46. Birimine girip 5’e kadar orada kaldığı San Isidro’daki ünlü bir restoranda bir muhasebeciye milyon dolarlık soygun yapmaktan tutuklanmıştı. 2017.

Daha sonra Aralık 2018’e kadar aynı hapishanenin 48. Birimine gitti ve son olarak geçen yıl 31 Temmuz’a kadar General Alvear’ın 30. Birimine transfer edildi ve Ceza İnfaz hakimi ona yardımlı tahliye kararı verdi. Orada Cammarota ile tanıştı.

Bu arada keşif gezisinde ölen adam, 2015 yılında silah kullanımı ve silahların kötüye kullanılmasıyla ağırlaşan bir soygun nedeniyle hapse atılmış ve yedi yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Dosyasında dört yıl boyunca Magdalena’nın 28. Biriminde kaldığı, ardından Mart 2019 ile Aralık 2020 arasında General Alvear’ın 30. Birimine ve son olarak da bu yıl 17 Mart’ta kaçtığı Lomas de Zamora’nın 40. Birimine gittiği belirtildi. ve o zamandan beri kaçak olarak kaldı.

Télam’dan gelen bilgilerle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir