Lautaro Alvaredo’yu öldüren üçüncü şüpheli, Laferrere’deki bowling salonunun önünde düzenlenen saldırıda hayatını kaybetti

Bu Cumartesi, Buenos Aires Polisi, 19 yaşındaki Lautaro Alvaredo’nun cinayetin ortasında kafasına acımasız bir tekme yiyerek öldürülmesiyle ilgili üçüncü şüpheliyi tutukladı. Laferrere’de bowling salonunun önünde saldırı 5 Kasım Pazar günü. Lautaro 12 gün sonra, 17 Kasım’da öldü.

Lautaro’nun babası Diego Alvarado’nun Zurna oğullarının ölümüne karışan son kişiyi bulduklarını söyledi. “Savcının bize söylediğine göre Suçu gerçekten işleyen üç kişi vardı. Bu sonuncusu sadece onu tekmeleyen değil, aynı zamanda oğlumun cep telefonunu da çalan kişidir” dedi.

Ailenin avukatı Fernando Burlando, şüphelinin adının Patricio Nicolás Moreira (19) ve halihazırda davada yer alan iki tutukluya katılıyor: Ian Noguera (19) ve Fabricio Román Stella (18). Kafasına yapılan tekmenin faili olduğu iddia edilen Noguera, savcı Matías Folino tarafından soruşturuldu ancak ifade vermeyi reddetti. Bu arada Stella bir kavgaya katıldığını açıkladı. O da darbe aldı ve kendini savundu.

Kendisine “Leito” diyen son tutuklu, “görüntüler net olmadığı için nerede olduğuna dair en az bilgiye sahip olan” kişiydi.

“Videolarda bir motosikletin üstünde görülüyor. Oradan çıkar, Lautaro’yu tekmeler, cebinden telefonunu çıkarır ve alır. Görüntüler üzerine polis çalışma başlatıyor ve sosyal ağlar üzerinden bilgiye ulaşıyor. ‘Leito’ her şeyi silmişti ancak motosikletin tespit edildiği yerde ekran görüntüleri çekildi. Cuma günü yüzün görüntüsünün iyileştirilmesi emri verildi ve aynı zamanda motosikletin bowling salonundan olası evlere kadar olan rotasını aramaya başladılar” yorumunu yaptı avukat.

Üç olası evi araştırdıktan sonra Buenos Aires Polisi doğru olanı belirlemeyi başardı. Burlando, “Bu hayatımda bir daha asla ortaya çıkmayacak çünkü açıkçası pek çok kanıt var” dedi. Hala işin içinde iki genç daha olabilir. Görüntülerde bir kadın ve bir erkek de yer alıyor. durumunda yapıldığı gibi Fernando Baez SosaYetkililerden, daha iyi doğruluk elde etmek için görüntünün kalitesini iyileştirmeleri istendi.

“Soruşturmadan ve savcıdan çok memnunuz. Şimdi üç tutukluyla birlikte olan kişilerle ilgili soruşturmayı derinleştireceğiz. Bu bize hukuki açıdan büyük bir rahatlık sağlıyor” dedi.

Lautaro’nun babası da aynı fikirde: “Haber hızla devreye giriyor ve bize büyük rahatlık sağlıyor. Haberin yerini bulmasını ve her şeyin boşa çıkmamasını umuyoruz. gerçekten kimin ödemesi gerekiyorsa ödeyin. “Günlerdir uyumuyoruz, bugün biraz daha rahat uyuyacağımızı söyleyebiliriz.”

Dava, “ihanetle ağırlaştırılmış cinayet” olarak sınıflandırıldı ve bu suç, ömür boyu hapis.

Mücadele, Luro ve Pedro Obligado de Laferrere’de bulunan bir bowling salonu olan Cyrux’ta başladı. Lautaro’nun bir arkadaşı, gözlükleri kırıldığı için mağazanın içinde başka bir gençle tartıştı ve tartışma dışarıda da devam etti.

İlerleyen saatlerde yayınlanan güvenlik kamerasında da görüleceği üzere, Mücadele iki dakikadan biraz fazla sürdü.. Bir noktada Lautaro yere düştü ve kafasına bir darbe aldı.

Lautaro Alvaredo kimdi?

Lautaro Alvaredo (19), ebeveynleri Diego ve Tamara ile birlikte yaşıyordu ve en büyük oğul olarak dört kardeşine bakıyordu. Evin erkeğiydi, dizginleri eline aldı ve kendisini Máximo’ya adamak zorunda kalan annesine yardım etti. sadece beş ay.

Okulu bitirmiştim ve İşletme okumak istiyordumTeyzesi Camila, ancak ailenin maddi ihtiyaçları nedeniyle “mangonun eve getirilmesine” yardım ettiğini söyledi. Bir kimya ürünleri mağazasında çalışıyordu ve teslimatın yapılmasına yardım ediyordu ve hafta sonları, yaşadığı González Catán’ın barlarında babasının sunduğu gösterilerin sesinden sorumluydu.

Lautaro müziği seviyordu ve babası Diego ile amcalarının Ulises Bueno’ya saygı duruşunda bulunan grubu Los Alvaredo’nun çaldığı dörtlüden etkilenmişti. “Böylece babasına eşlik etmeye ve yaptıkları her resitalde ses konusunda onlara yardım etmeye başladı. Gruptan biri olduama sahnenin altında”.

Sorumlu, destekleyici, sorun yaratmayan Lautaro, “sorunları çözmekle karakterize ediliyordu. Her zaman hazırdı. Sağlıklı, giyimli, ev sahibi, sorunları bir yetişkin gibi çözen bir çocuk. Kardeşleriyle ilgilendi ve onları yanına aldı.” ya da gerektiğinde onları topladım.”

Bir Boca taraftarı, izlemekten çok oynamayı seven bir futbol taraftarı olan “Lauti”nin arabalara karşı bir hayranlığı vardı. Sergilere gitmeyi seviyordu ve araba kullanmayı öğreniyordu.

Okuldan ve mahalleden arkadaş grubu vardı ama dans davetlerini her zaman reddediyordu. “O ortamı sevmiyordu, dans etmekten hoşlanmıyordu, biriyle yüzleşmek isteyen çocuklardan değildi… Farklı bir çevredendi, gün içinde bir şeyler içmeyi tercih ediyordu. geceleri bira içtiği için inanılmaz bir olay yaşandı “Tam gitmeyi kabul ettiği sırada bu katille tanıştı” demişti teyzesi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir