Lanús’taki saldırı ve suçta yaralanan sunak çocuğunun teyzesi hayatını kaybetti

75 yaşındaki kadın, cuma gecesi ilçede yürürken karnından vuruldu. Lanus Adli kaynakların bildirdiğine göre, kendisi de aynı olayda öldürülen yeğeniyle birlikte bir buçuk günden fazla bir süre boyunca bir sağlık merkezinde hastanede kaldıktan sonra bu Pazar günü hayatını kaybetti.

Bu arada otopsi işlemleri beklenirken Germán Zucarelli (46) hayatını kaybetti. altı atış 22 kalibrelik bir ateşli silahla gövde bölgesinden aldı.

Adli kaynaklar Télam ajansına, Zucarelli’nin teyzesi Ana Russo’nun (75), karın bölgesinden dört kurşun yarası alarak Narciso López hastanesinde 40 saatten fazla hastanede kaldıktan sonra bu Pazar öğleden sonra öldüğünü doğruladı.

Bu şekilde, Avellaneda-Lanus Adli Dairesinin İşlevsel Talimat Birimi (UFI) 7’den sorumlu savcı María Silvia Bussano, olayın sınıflandırmasını “” olarak değiştirdi.çifte cinayet Zucarelli’nin otopsisinin ön sonuçlarını almayı beklerken ateşli silah kullanımıyla ağırlaştı”.

Çifte suç, Cuma günü saat 22.30 sıralarında, 8. polis karakolundan yaklaşık dört blok ötedeki General Pico ve General Guido sokaklarında meydana geldi. Büyük Buenos Aires’in güney bölgesindeki yukarıda adı geçen bölgede bulunan Villa Obrera mahallesinden.

Zucarelli teyzesiyle birlikte yürürken, ikisi de siyah bir Ford Ecosport kamyonundan gelen kurşunlarla ve neredeyse tek kelime etmeden saldırıya uğradılar, bu yüzden ağır yaralandılar.

“Şu anda tüm hipotezler açık ve analiz aşamasında. Sebebi belli değilsadece bu, olayın mekaniğinden dolayı, Bir soyguncu gibi görünmeyeceğimveya” diye açıkladı bir araştırmacı.

Olay yeri inceleme ekipleri ve polis, saldırganların kimliklerini tespit etmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Zucarelli bir santería’nın sahibikendi bölgesindeki kiliseye aktif katılımı vardı, çocuğu yoktu ve ailesiyle birlikte yaşıyordu.

“Bugün şiddet bir arkadaşımızı, ‘El Tano’ German Zucarelli’yi alıp götürüyor. Onun ebedi istirahati için bir dua ve biz de her Hıristiyan gibi erdemleri ve kusurları olan, inançlı bir adamın, dayanışma adamının anısıyla başbaşa kaldık. Kurbanın bir arkadaşı Facebook’ta şunu yazdı: “Onu şimdiden kollarına alan Mesih ve Meryem’e derin bir inanç.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir