Lanús’ta sunak çocuğu ve teyzesinin çifte suçuyla suçlanan Bonaerense’nin eski komiseri kimdir?

Buenos Aires Polisinin eski bir komiseri kara para aklama suçundan soruşturma başlattı. Adrián Brulc, Lanús’ta sunak çocuğu çifte suçuyla suçlanıyor Alman Zucarelli, 47 yaşındaki teyzesi Ana Russo (75), bu perşembe günü Villa Centenario kasabasında düzenlenen baskında tutuklandı.

Brulc zaten Haberin hedefindeydi, ancak Almirante Brown’un bölüm başkanı olduğu sırada kara para aklamayla bağlantılı bir dava nedeniyle. Bir yıldan biraz fazla bir süre bu pozisyonda görev yaptı: Almirante Brown Departmanı Genel Merkezi Nisan 2016’da ve 6 Temmuz 2017’de yerine Baş Komiser Fernando Arrubia getirildi.

Brulc, Şubat 2019’da bir davada tutuklandı. Kara para aklama Bu dava, Buenos Aires İçişleri Bakanlığı’na ve Lomas de Zamora 2 Nolu Federal Mahkemesi’ne ulaşan ve Brulc’un uyuşturucu kaçakçılığından para almakla suçlandığı iki isimsiz şikayet nedeniyle 2017 ortasında başlamıştı. Bu görüşmeden müfettişler, komiserin yeminli beyanının doğrulandığını doğruladılar. gerçek varlıklarından ve keyif aldığı yaşam standardından farklıydı.

Eski komiserin Monte Grande’de bir kamyon filosunun tutulduğu en az bir park yeri, Capital Federal’de karısıyla birlikte bir dairenin yarısı ve Lanus’taki evi ve beyanlarıyla eşleşmeyen birkaç banka hesabı vardı.

Araştırmacılara göre, Bu para uyuşturucu kaçakçılığından ve asfalt korsanlarının soygunlarından geliyordu.. Brulc iki yıl tutuklu kaldı ancak dava henüz sonuçlanmadı.

Bu yeni davada suçlama daha da ciddi çünkü kendisi bir suçla suçlanıyor. çifte cinayet. 47 yaşındaki Germán Zucarelli ve 75 yaşındaki teyzesi, bir hafta önce Lanús’un Villa Obrera mahallesinde General Pico ve General Guido’nun köşesinde vurularak öldürüldü. Her ikisi de kaldırımda yürüyorlardı ve siyah bir kamyondan açılan ateşle saldırıya uğradılar.

Germán Zucarelli, teyzesiyle birlikte yürürken vuruldu.

kamu ve özel kameralar Çifte suç bölgesinin belirlenmesi, doğrulamada belirleyici oldu aracın mülkiyeti ve sahibinin adresinin belirlenmesi. Brulc’un Volkswagen Cross Fox’unun patentini bu şekilde tespit edip onu Perşembe gecesi evinde tutuklamayı başardılar.

Sunak çocuğu toplumda sevilen bir kişiydi ve kilisede dini faaliyetler yürütüyordu. San Cayetano Kutsal Bölgesidaha az şeye sahip olanlara yardım etmek, çünkü bölgede çok sayıda var acil mahalleler.

Cemaatten yapılan açıklamada, “Onun ve ailesinin ebedi istirahati için dua istiyoruz, Tanrı onlara kayıplarının üstesinden gelebilmeleri için gerekli gücü versin” dedi. Lanús Este’deki Ituzaingó 3470’de yer almaktadır.

Peder Ignacio’nun Rosario’daki takipçisi, aynı zamanda sahibi olduğu bir santería ve kitapçı Avellaneda’ya gitti ve Luján Meryem Ana’ya yıllık hac ziyareti ve diğer mahallelerde pastoral toplantılar için geziler düzenledi.

Ona söylediler “Tano” ve aynı zamanda su arıtma cihazlarının satışına da adanmıştır. Çocuğu yoktu ve ailesiyle birlikte yaşıyordu.

Zucarelli, teyzesiyle birlikte eve yürürken altı kez vurulduktan birkaç dakika sonra öldü. Açılan ateş sonucu kadın ağır yaralandı İki gün sonra hastanede öldü. alanın.

Olay, Avellaneda-Lanús Adli Departmanı İşlevsel Talimat Birimi (UFI) 7’den sorumlu savcı María Silvia Bussano tarafından araştırılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir