Lanús’ta 17 yaşındaki bir genç, motosikletini çalmak için genç bir adamı arkadan öldürdüğü için tutuklandı

17 yaşındaki genç cinayetten tutuklandı Maximiliano Rojas (24)sırtından vurulan kişi Chingolo Dağıoyunu Lanusmotosikletini çalmak için.

Reşit olmadığı için kimliği saklı tutulan şüpheli, Bernal’in (Quilmes) IAPI mahallesinde düzenlenen bir dizi baskının ardından öldürüldü.

Rojas’ın suçu bu Cumartesi günü saat 7 civarında Eva Perón Bulvarı (eski adıyla Caaguazú) ve San Carlos’ta, Facundo Quiroga Meydanı’ndan birkaç metre uzakta meydana geldi.

Kurban gemideydi Yamaha Kripton mavisi110 santimetreküplük, ona saldırdıklarında ve onu sırtından vurduklarında.

Soruşturma kaynaklarına göre, Telamolayda kullanılan ve akrabalarından birinin evindeki kameralara kaydedilen siyah bagajlı beyaz Honda CG motosikleti güvenlikten terk ettikten sonra suç ortağının da kimliği “Ciro” adıyla belirlendi.

Ayrıca sanığın kullandığıyla eşleşen hava kapsülü tabanlı beyaz spor ayakkabıları ve Rojas’tan çalınan kırmızı detaylı gri Hawk kaskını da buldular.

Sözcüler, hem 17 yaşındaki gencin hem de “Ciro”nun Quilmes bölgesinde suç işlemekle tanındığını belirtti.

Kurbanın tek atışta iki kurşun deliği vardı. Kaburga hizasından arkadan girip göğüsten çıkıyordu..

Bu arada görgü tanıkları, iki şüphelinin tartıştığı, bir şüphelinin ortağını “neden öldürdü” diye azarladığı, kendisinin de “öldürdüğünü” yanıtını verdiği bilgisini verdi.atış kaçtı” ve kurbanın bacaklarından birine çarptığını düşündüğünü söyledi.

Kayıtlardan, gözaltına alınan gencin bu ayın 13’ünde motosiklet kullandığı gerekçesiyle Quilmes polis karakoluna kabul edildiği ve Lanus’ta hırsızlık suçundan tutuklama emri çıkarıldığı ortaya çıktı.

Küçük çocuğun yakalandığının teyit edilmesinin ardından “” suçundan işlem başlatıldı.soygun sırasında cinayet” Lomas de Zamora’nın Çocuk Cezai Sorumluluk Yargısı 2’nin yörüngesine geçtiler.

Bu arada dava, “Ciro”nun yakalanmasını sağlamak için bir dizi prosedür uygulayan Avellaneda-Lanús Adli Departmanı İşlevsel Talimat Birimi (UFI) 6’dan sorumlu savcı Martín Darío Rodríguez tarafından soruşturulmaya devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir