Laferrere’in komşuları, bowling salonunun çıkışında genç bir adama uygulanan acımasız tekme sonrasında alarma geçti

Lautaro Alvaredo’nun bowling salonundan çıkarken kafasına aldığı acımasız tekme, Fernándo Báez Sosa’nın işlediği suçun anısını anında hatırlatıyor. Bir kadın, “Pazar günü çocuğun başına gelenler her zaman oluyor” diyor. meydanda oturuyorLautaro’nun ölümünü bulduğu bowling salonunun önünde. Soygunlar, darboğazlar ve şafak vakti kavgalar: Laferrere’de en çok gece kulübünün bulunduğu bölgelerden birinde gece iklimi budur.

“Cyrux”, arkadaşlarının ona verdiği isimle “Lauti”nin dört arkadaşıyla dans etmek için çıktığı kulübün adıdır. İçeride başka bir grup erkek çocuk, 19 yaşındaki gencin bir arkadaşıyla gözlüğünü kırdığı için tartıştı.Tartışma dışarıda da devam etti ve Lautaro, defalarca attığı tekmeler sonucu beyin ölümü nedeniyle hayatını kaybetti. kafa. Konuşan komşuların ifadesine göre ZurnaKulüplerde başlayan tartışmalar hep “anlamsız ama dışarı çıktıklarında durum daha da kötüleşiyor”diyor ismini vermemeyi tercih eden bir kadın.

Olayların meydana geldiği yer, iki blok içerisinde çevredekilerin bulunduğu bir alandır. sekiz kulüp ve bar. “Bu her zaman olur, çünkü kulüplerden ayrıldıklarında buraya, Plaza de Los Andes’e çiftliğe gelirler ya da her zaman Luro ve Andrade’nin köşesinde takılırlar. Her şey ananaslar ve büyük şişelerle ilgili” diyor Nicole Pintos.

Nicole, tartışmanın başladığı bowling salonundaki barda bir yıl çalıştı. “Herhangi bir aptalca nedenden dolayı içeride birbirlerini yakalamaya başlıyorlar. Patovica’lar da olup bitenlerden habersiz. Bowling salonunda kavga ederseniz sizi dışarı çıkarırlar ve dışarıda ne olduğu umurlarında değil“diyor dostum içerken.

Yanındaki arkadaşı Morena Castillo Pazar günü ne olduğunu bilmiyordu ama Nicole açıklamaya çalıştığında şaşırmak şöyle dursun şöyle cevap verdi: “Ah, her zamanki gibi.”

Lautaro Alvaredo, Laferrere’de saldırıya uğradı.

Morena, Clarín’e “Geceyi burada huzur içinde geçiremezsiniz, her zaman kavga vardır ve her zaman şişe fırlatırlar” diyor.

Mariela Pereyra, kızıyla birlikte meydanda yürüyordu ve bowling salonunun kapısındaki televizyon kameralarının gürültüsünü görünce, “Ne oldu? Öğrendikten sonra şunları söylüyor: “Geçen sene bu köşede o işte duran bir kız, sarhoş bir adam geri çekildi, fark etmedi ve onu öldürdü. Üzerinden geçti. Eşimin bir arkadaşının başına da aynı şey geldi ve onu öldürdüler.”

“Devriye arabaları her zaman buradan geçer ama bunun her birinin eğitimi. Burası pek çok gece kulübünün olduğu bir bölge, buraya gelip birbirlerini öldürüyorlar” diye açıklıyor Mariela ve kızı “dışarı çıkacak kadar büyük” olmasına rağmen arkadaşlarıyla toplantılara gitmeyi tercih ettiği konusunda uyarıyor çünkü ” “Kulüplerde kavgalar giderek güçleniyor ve en ufak bir şey için bile kavga ediliyor.”

Mariela meydanın önündeki bir barda çalışıyor, mekan saat 22.00’de kapılarını kapatsa da bölgede dans etmeye çıkıyor. “Pazar günü bir blok ötedeki bowling salonuna gittim ve aynı şey oldu. Köşedeki şişeleri aldılar. Giriş sessiz, sorun çıkışta. Devriye arabaları var ama çıkışta taşıyor” dedi bu gazeteye.

20 yaşındaki kız için kavga eden hep erkekler oluyor ve bazen de tartışmalar “cam şişelerle içeriden başlıyor”. Soygunlara gelince, “Çıkışta hep motosikletle saldırıyorlar.”

“Son zamanlarda bowling salonunun dışında çok sayıda ölüm yaşandı. Dışarı çıkan, alkollü araç kullanan ve üzerinden geçen insanlar var. Diğerleri kavga eder ve bu her zaman böyledir. Kavgalar giderek kötüleşiyor, bu yüzden dışarı çıkmayı bıraktım. Eskisi gibi dışarı çıkmıyorum” dedi istifa ederek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir