La Matanza’da bir şehir polisi, hırsız olduğu iddia edilen 14 yaşındaki bir kişiyi öldürdü

A Şehir polisi 14 yaşındaki suçluyu öldürdü Buenos Aires’in bir kasabasında bir soygun girişiminde yakalandığında 19 yaşındaki bir genç daha yaralandı. Isidro CasanovaLa Matanza bölgesi ve gözaltına alındı aşırı meşruiyetle suçlanıyor.

Olay, Cumartesi günü şafak vakti Alicante ve Camino de Cintura caddelerinin kesiştiği noktada meydana geldi.

Télam’ın ayrıntılarıyla aktardığı kaynaklara göre, resmi sivil kıyafetliydi Eve giderken Honda Wave motosikletiyle seyahat eden iki suçlu olduğu iddia edilen kişi tarafından yakalandı ve bunlardan birinin bıçak taşıdığına, diğerinin ise ateşli silah sahibiymiş gibi hareketler yaptığına inanılıyordu.

21 yaşındaki polis memurunun yanına yaklaşırken kendisini güvenlik görevlisi olarak tanıtan 9 milimetrelik Pietro Beretta servis silahını çıkarıp şüphelilere ateş etti.

Çatışma sonucunda sanıklardan biri olan 14 yaşındaki genç olay yerinde hayatını kaybederken, 19 yaşındaki ortağı da kurşun yaralarıyla Isidro Casanova’daki Paroissien Hastanesi’ne kaldırıldı.

Yargı sözcüleri gencin Bir kez ayağından ve bir kez de sırtından olmak üzere göğsünden vuruldu.yanında bulunan genç ise ayağından vuruldu.

7. Karakol personeli müdahale etti. La Matanza Tematik Cinayeti Fonksiyonel Talimat Birimi’nden (UFI) savcı Carlos Arriba’nın talebi üzerine memuru gözaltına alan Los Pinos hakkında.

Buenos Aires’in Villa Urquiza semtindeki Mahalle Polis Karakolu 12C’de çalışan polis memuru, soruşturmanın ardından “meşru savunmada aşırılık” suçundan resmi olarak tutuklanmasını emreden savcı Arribas önünde ifade verdi.

Bir müfettiş Télam’e, “Olayları anlattı. Kendisini soymak istediklerini ve içlerinden birinin ateşli silah çekecekmiş gibi bir hareket yaptığını ve bu nedenle ateş ettiğini söyledi.”

Bu arada kaynaklar, 19 yaşındaki çocuğun “soygun girişimi” suçundan soruşturulmayı beklediğini belirtti.

Télam’dan gelen bilgilerle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir